Yarışmalar

İklime Uyumlu Temiz Enerji Bilinçli Ev Tasarımı Öğrenci Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 12 Eylül 2008
İletişim
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: utek2008.phys.hacettepe...
Yarışma SonuçlarıBirincilik Ödülleri


Melis Varkal (ODTÜ, Mimarlık Bölümü)Yusuf Yıldız (İYTE, Mimarlık Bölümü)

Elif Ekim (Beykent Üniversitesi, Mimarlık Bölümü)
Jüri Özel Ödülü:
Güçlen Tekeli (Çukurova Üniversitesi, Mimarlık Bölümü)

Yarışma BilgileriHacettepe Üniversitesi, düzenlediği 1. Ulusal Temiz Enerji Kurultayı kapsamında üniversite öğrencilerini "İklime Uyumlu Temiz Enerji Bilinçli Ev Tasarımı Öğrenci Yarışması"na katılmaya çağırıyor.

Katılım Koşulları
- Bu yarışma üniversite öğrencilerinin katılımına açıktır. Katılımcılar isterlerse grup olarak da başvuru yapabilirler. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
- Tasarımda iklime uyumlulukta gözönüne alınan koşullar belirtilmeli ve temiz enerji kullanımına dair ayrıntılı bilgi verilmelidir.
- Yapılacak tasarımın çizimleri ve açıklamaları başvuruda birlikte gönderilmelidir. Tasarımın açıklamalarında, tasarımda ele alınan konuların nedenleri açık olarak belirtilmelidir.
- Yarışmaya gönderilecek proje önerilerinin (çizim, eskiz, şemalar ve yazılı belgelerin) bir CD içerisinde. pdf formatında kaydedilerek gönderilmesi gerekmektedir.
- Başvurular bir Seçici Kuruluca incelenecek ve ödüle değer görülenler sahiplerine bildirilecektir. Gerekli görülürse, Seçici Kurul başvuru sahibinden / sahiplerinden ek bilgi isteyebilir.
- Başvuran kişinin/kişilerin açık adresi ve e-posta adresleri başvuruda belirtilmelidir.
- Başvuruların, daha önce bir yarışmada ödül kazanmamış olması gereklidir.
- Ödül töreni, “1. Uluslar arası Katılımlı Temiz Enerji Kurultayı” kapsamında (15 - 17 Ekim 2008) yapılacaktır. Tören öncesi, ödüle değer görülen tasarımlarla ilgili en çok 8 dakikalık bir sunum “1. Temiz Enerji Gençlik Kurultayı”nda başvuru sahibince yapılacaktır.
- Ödüle değer görülen tasarımlar Kurultay süresince sergilenecektir.
- Ödüle değer görülen tasarımlarla ilgili bilgiler, konuyla ilgili kurumlara gönderilecektir.
- Gönderilen tasarımlar uygulamaya geçerse, bu yarışmaya katıldıkları; eğer ödül aldılar ise, bu yarışmada ödül aldıkları belirtilecektir.

Ödüller
Birinci Ödül: 1.000 YTL
İkinci Ödül: 600 YTL
Üçüncü Ödül: 400 YTL

Yarışmanın son teslim tarihi 12 Eylül 2008 günü çalışma saati sonudur. Yarışmaya yapılacak gönderimler e-posta ile ya da posta ile yapılabilir.Takip
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.