Yarışmalar

Euro<26 Gençlik Kartı Logo Tasarım Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 30 Eylül 3008
İletişim
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.euro26.com.tr/
42 ülkede gençlere çeşitli avantajlar sağlayan Euro<26 Gençlik Kartı’nın logosu yenileniyor. Avrupa’da 5 milyon kişi tarafından kullanılan ve Türk gençliğinin kullanımına Habitat için Gençlik Derneği tarafından sunulan Euro<26 Gençlik Kartı’nın yeni logosu için Avrupa Gençlik Kartı Organizasyonu bir logo tasarım yarışması düzenlemiş bulunuyor. Yarışmaya amatör ya da profesyonel isteyen kişi ve kuruluşlar katılabiliyor. 5.000 Euro ödüllü yarışma için son katılım tarihi 30 Eylül 2008. 

Katılım Şartları
Profesyonel ya da profesyonel olmayan kişiler, şirketler yarışmaya katılabilir. Yarışmayı kazananın, ödülü transfer etmek için geçerli bir banka hesabının olması gerekmektedir. Yarışmaya katılmak ücretsizdir.

Ödüller
Logo yarışmasını kazanana 5.000 Euro verilecektir. Kazanana ödül transfer edilmeden önce Avrupa Gençlik Kartı Organizasyonu hazırlanan logonun sözleşmenin içeriğine uygun olup olmadığını kontrol edecektir. Hazırlanan logonun başka bir organizasyona ait olmaması veya dünyada herhangi bir yerde kayıtlı olmaması gerekir. Aksi halde sözleşme feshedilir.

Teslim Şartları
Logonun “jpg” dosyası biçiminde hazırlanması ve mail adresimize gönderilmesi gerekmektedir. “jpg” dosyasında hazırlayacağınız logonun 800 pikselden ve 4 megabyte’tan büyük olmaması gerekiyor. Yarışmaya katılacak olan kişi ya da şirketler en fazla 8 logo hazırlayabilirler. Birden fazla logo hazırlamanız durumunda her logoyu farklı bir mailde göndermeniz gerekmektedir. Gönderdiğiniz logo başka bir organizasyona ait ise ya da dünyada herhangi bir yerde kayıtlı ise kabul edilmeyecektir.

Son Teslim Tarihi: 30 Eylül 2008, 17:00

Jüri
Yarışmamızda EYCA yürütme kurulunun seçtiği 5 uzman kişi uluslar arası jüriyi oluşturacak ve bu 5 kişi finale kalacak üç projeyi seçmekle görevli olacaktır. 42 Avrupa ülkesinden delegelerin üyesi olduğu EYCA Genel Kurulu finale kalan üç proje arasında oylama yaparak birinci logoyu seçeceklerdir.

En başarılı teklif sahibi tarafından teslim edilen logonun telif ve fikri mülkiyet hakkı sadece Avrupa Gençlik Kartı Organizasyonu tarafından kullanılacaktır. Bu logo EYCA tarafından süre belirtilmeden ve logo sahibi kişi tarafından referans verilmesi zorunluluğu olmadan kullanılabilir. Kullanım, logonun dünya çapındaki tescilini de içerir.

Katılımcılar tarafından teslim edilmiş diğer tüm logolar ticari ya da ticari olmayan herhangi bir yolla kullanılmayacaktır. Bu logoların izinsiz kullanımı hukuki sorumluluğa ve cezai takibata neden olur. 

Logo Tasarımı için Rehber 
Evrimsel Süreç:
Var olan logonun tamamen değişimi yerine yenilenmesi. Bazı öğeler logonun tanınmasını kolaylaştırmak için yeni logoda korunmalı.

En önemli 3 özellik:
- Yüksek tanınma değeri
- Gelecek değişikliklere açık ve uygun olma 
-  Uyum: Kurumsal rengin, logo şeklinin ve yazı tipinin bir bütün olarak gözükmesi

EYCA ismi büyük ya da küçük harflerle logoda yer almalı.

Herkül sembolü de yer alabilir fakat bu bir zorunluluk değildir.

Kurumsal renkler, en azından bir tanesi, logoda yer almalı.

Eskiden “EURO<26” olan “EYCA” kelimesinin yazı tipi değiştirilmeli.

Yeni logonun formatı daha küçük olmalı ve Mastercard ve Visa logosuyla karşılaştırıldığında "portre" yerine ya "kare" ya da "yatay" olmalı.Yarışma Şartnamesi
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.