Yarışmalar

"Yarışmanın Gücü"

Son Başvuru Tarihi: 22 Eylül 2008
İletişim
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: forum.arkitera.com/yari...
Yarışma Sonuçları

Birinci Ödül: Osman Aşıkuzunoğlu
ArkiPARC Davetiyesi Ödülleri

Bengihan Fındık
 


Ümmü Gündüz


Yarışma BilgileriArkitera Mimarlık Merkezi, bir süredir yürüttüğü “Tüm Kamu Yapıları Yarışmayla Yapılsın!” kampanyasını daha etkin hale getirmek amacıyla konu paydaşlarının katkısını bekliyor.

Bu kapsamda, fiziksel çevreyi oluşturan unsurların tekil beğeni ve / veya seçimlerle şekilenmesi yerine, çoğulcu bir yaklaşımla ve çoğunluğun önceliklerine göre belirginleşmesinin sağlanması amacı ile "yarışmaların" gerekliliğini ve gücünü ortaya çıkaran bir kampanya için özgün fikir sunarak katkı sağlanması bekleniyor.

Toplumsal beğeninin şekillenmesinde önemli rol üstlenecek bir çalışma amacıyla istenen bu katkı, yine içeriğine uygun olarak yarışma yoluyla seçilecek.

Yarışma Şartnamesi 
Konu

Fiziksel çevrenin yarışmayla şekillenmesini sağlayacak tanıtım kampanyasının yol gösterici görsel çalışması ile kampanya sloganının oluşturulması.

Teslim Edilecekler
1. Çarpıcı ana fikir / slogan.
2. A3 boyutlarında en az bir poster ve kampanya logosu.
3. Çalışma konseptini açıklayan 500 kelimeyi geçmeyecek bir düz yazı.

Katılım Şartları
4. Yarışma 14 numaralı maddede tanımlananlar dışında herkesin katılımına açıktır.
5. Yarışmaya gönderilecek metin teslimleri sadece Microsoft Word 97-2003 "doc" formatında Arial yazı tipi ile yazılmış olarak [email protected] email adresine gönderilerek yapılacaktır.
6. İlk sayfada yarışmaya sunulan düz yazı yer alacak; yarışmacının kimliğini belli eden herhangi bir ibare yer almayacaktır.
7. İkinci sayfada ise yarışmacının kimlik bilgileri ve iletişim bilgileri bulunmalıdır. Kimlik bilgileri bulunmayan katılımlar dikkate alınmayacaktır. Dosya ismi 6 haneli bir rakam olmalıdır. (örnek 123456.doc gibi)
8. Açıklama metni olarak şiir, piyes ya da röportaj kabul edilmeyecektir.Düz yazının genel olarak yazım ve imla hatalarından ayrıca düşük cümlelerden arındırılmış olması ve olabildiğince kısa olarak sunulması gereklidir.
9. Önerilecek slogan mutlaka öncelikle Türkçe olmalıdır. Yarışmacı dilerse Türkçe ile birlikte başka dillerde de öneri sunabilir.
10. Görsel çalışmalar jpeg, gif ya da png dosyası olarak belirtilen email adresine gönderilmelidir. Gönderilecek görsel çalışmaların toplam dosya büyüklüğü 2MB’ı aşmamalıdır.
11. Seçici Kurul toplantısı sonuçlanana dek yarışmacı kimlikleri Kurul üyeleri tarafından bilinmeyecektir.
12. Kazanan yarışmacı dışında yarışmacıların kimlikleri gizli tutulacaktır.
13. Çalışmaların sadece verilen email adresine gönderilmesi gerekmektedir. Basılı olarak gönderilen çalışmalar dikkate alınmayacaktır.
14. Yarışmaya Seçici Kurul’un birinci derecede yakınları ile Arkitera Mimarlık Merkezi ve Arkitera Eğitim Merkezi çalışanları katılamazlar.
15. Seçici Kurul kazanan çalışmayı belirlemek ve ilan etmek zorundadır. Ancak Arkitera Mimarlık Merkezi bu kampanya ile ilgili çalışmayı uygulayıp uygulamamakta serbesttir.

Son Başvuru Tarihi
Yarışmaya katılmak için çalışmanın 22 Eylül 2008 gece yarısından önce belirtilen email adresine ulaşması gereklidir. Teslim tarihinden sonra gönderilecek çalışmalar kabul edilmeyecektir. 

Yarışmacılar, bu şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Seçici Kurul Çalışması
Seçici Kurul, 23 - 24 Eylül 2008 tarihlerinde çalışmasını tamamlayacak ve sonuçlar 06 Ekim 2008 Dünya Mimarlık Günü''nde duyurulacak ayrıca katılımcılara email yolu ile haber verilecektir.

Seçici Kurul
Burak Altınışık (Mimar)
Ömer Kanıpak (Mimar)
Ahmet Turan Köksal (Mimar)
Ömer Yılmaz (Mimar)

Raportör: Aslı Tüfekçi (Arkitera Mimarlık Merkezi)

Ödül
Yarışmada bir adet birincilik ödülü ve ArkiPARC 2008 için toplam 590 EURO değerinde iki kişilik katılım ödülü verilecektir. Kazananın ArkiPARC 2008 için daha önceden kayıt yaptırmış olması durumunda tutar geri ödenecektir.

Kazanan çalışma hazırlanacak tüm kampanyalarda referans belirterek kullanılacaktır.

Yarışma İletişim Adresi
Yarışma ile ilgili iletişim sadece internet iletişim araçlarıyla yapılacaktır.
Email: [email protected]
Web: "Yarışmanın Gücü"
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.