Yarışmalar

3. Silverline Geleceğin Mutfağı Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 07 Ekim 2008
İletişim
Web Sitesi: www.silverline.com.tr
Yarışma SonuçlarıBirincilik Ödülü: Ahmet Uslu (İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü)
İkincilik Ödülü: Fulya Cambazoğlu Benli (Anadolu Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü)
Üçüncülük Ödülü: Behlül Eralp Özdemir (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)

Mansiyonlar
Aysu Aysoy (Bilkent Üniversitesi)
Gürkan Gülturan (İstanbul Teknik Üniversitesi)
Özkan Karataş (Hacettepe Üniversitesi)
Volkan Dalağan (İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü)
Yavuz Başören (Marmara Üniversitesi

 

Yarışma Bilgileri

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen "2008 Silverline Geleceğin Mutfağı Tasarım Yarışması" ile Silverline markasının tanıtılmasının yanı sıra, üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım bölümü öğrencilerinin yeteneklerinin ortaya çıkarılması, desteklenmesi ve mutfak tasarımına yeni soluklar getirilmesi hedefleniyor. 

Yarışmanın konusu, insan özelliklerine uygun (boyut, yetenek, vb), kullanıcı gereksinimlerini en iyi karşılayan etkinliklere olanak veren, güvenilir (sağlam, dayanıklı, uzun ömürlü, vb) mutfak ürünlerine sahip geleceğin mutfağının tasarlanması olarak belirtiliyor. Mutfak tasarımları, dört kişilik bir ailenin gereksinimini karşılayan mekanlar olmalı.

Katılım Koşulları
Yarışmaya üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım bölümü öğrencileri bireysel olarak katılabilecektir. Katılımcıların, yarışma başvuru tarihinden 6 ay öncesine kadar, üniversitelerin ilgili bölüm ve programlarında öğrenci olduklarını belgelemeleri gerekmektedir.

Yeni projelerin desteklenmesi amacı doğrultusunda, yarışmaya katılan projelerin daha önce herhangi bir yarışmaya gönderilmemiş ve uygulanmamış olması gerekmektedir.

Tasarımlarda, Silverline ankastre ürünlerin kullanımı gerekmektedir. Ürünler hakkında ayrıntılı bilgi http://www.silverline.com.tr/ adresinden temin edilebilir.

Yarışmaya komple bir mutfak tasarımı ile katılınması gerekmektedir. Tasarlanan mutfağın dolapları ve diğer bileşenleri üç boyutlu olarak ölçüleri ile birlikte ayrı ayrı gösterilmelidir.

Her bir katılımcı, en fazla 2 tasarımla yarışabilecektir.

Yarışmaya gönderilen her tasarım için ayrı ayrı başvuru yapılması gerekir.

Katılım Şekli
Proje paftaları 50x70 cm boyutlarında olmalıdır. Yarışmacılar, bir tasarım için en fazla 2 pafta sunabilirler. Paftalarda, kullanılan mutfak ürünlerine ve mutfak elemanlarına ait gerekli bilgiler verilmelidir.

Ayrıca maket istenmemektedir. Değerlendirilecek paftar üzerinde tasarım kriterleri, aşamaları ve konsepti yer almalıdır.

Paftaların sağ üst köşesine 2x5 cm''lik bir kutu içine katılımcının rumuzu yazılmalıdır. Üzerinde rumuz dışında katılımcıya ait bilgi olan projeler yarışma dışı bırakılacaklardır.

Tasarımlar ayrıca TIFF.formatında, üzerlerinde rumuzları bulunan CD ile teslim edilmelidir. Tasarımlarla beraber, kapalı bir zarf içinde yarışmacının gerçek adı, soyadı, doğum tarihi, okulu, bölümü, sınıfı, adresi, telefonu ve e-posta adresi teslim edilmeli, kapalı zarfın üzerine ise sadece rumuz yazılmalıdır. 

Tasarımların Teslim Yeri ve Tarihi 
Yarışmacılar tasarımlarını, teslim günü olan 07 Ekim 2008, saat 17:00''ye kadar İSİS İletişim''e şahsen veya posta / kurye / kargo ile ulaştıracaktır. Gönderi tarihinin, son başvuru tarihini geçmeyecek şekilde programlanması yarışma katılımcısının sorumluluğundadır. Gönderi tercihi nedeniyle oluşabilecek gecikmelerden dolayı yarışma organizasyonu sorumluluk taşımaz. Bu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyecektir.

İSİS İletişim: İstiklal Caddesi Saka Salim Çıkmazı Kısmet Apt. No:1 Kat:3 D:4 Beyoğlu 34430 İstanbul
Tel: 0 212 245 38 33 (3 hat)

Jüri
- Prof.Dr. Hamit Alpay Er (İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı)
- Prof.Dr. İlgi Yüce Aşkun (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı)
- Prof.Dr. Yalçın Yaşar (Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcısı)
- Doç.Dr Çiğdem Polatoğlu (Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcısı)
- Doç.Dr. Halime Demirkan (Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı)

Ödüller
Birincilik Ödülü:
1.500 Euro
İkincilik Ödülü: 1.000 Euro
Üçüncülük Ödülü: 500 Euro
Mansiyon Ödülü: 250 Euro

Son Başvuru Tarihi: 07 Ekim 2008
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.