Yarışmalar

3. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarımı Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 12 Aralık 2008
İletişim
Adres: Arkitera Mimarlık Merkezi Cemil Topuzlu Caddesi, İş Bankası Blokları, A Blok Daire 8, 34726, İstanbul
Telefon: 0216 355 07 22
Faks: 0216 386 94 30
Web Sitesi: www.arkitera.net
Yarışma Sonuçları Fatih Cin

Yarışma Bilgileri

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2 ayda bir yayınlanan RAF Ürün Dergisi, 2009 Ocak sayısında yer alacak olan tasarımın seçilmesi için, mimarlık, güzel sanatlar, tasarım ve iletişim fakültelerinde eğitim gören ya da bu fakültelerden mezun olmuş kişilerin katılımına açık olan bir kapak tasarımı yarışması düzenliyor.

Amaç
Genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi için RAF Ürün Dergisi’nin yaygın dağıtım kapasitesinden yararlanmasını sağlamak.

Konu
RAF Ürün Dergisi Ocak 2009 sayısının kapağında yer almak üzere yapılacak olan tasarım için herhangi bir konu sınırlaması yoktur, ancak genel ahlaka aykırı, pornografik içerikli veya herhangi bir siyasi veya dini görüşle bağdaştırılabilecek tasarımlar değerlendirilmeye alınmazlar. Jürinin değerlendirmesine alınacak tasarımların ön seçiminde RAF Ürün Dergisi Editörleri yetkili ve sorumludur.

Katılma Koşulları
1. Yarışma, mimarlık, güzel sanatlar, tasarım ve iletişim fakültelerinde eğitim gören ya da bu fakültelerden mezun olmuş kişilerin katılımına açıktır. Kazananın ilan edilmesinden önce, kazanan tasarımın sahibinden bu pozisyonunu belgelemesi istenecektir.
2. Tasarımların ekteki teknik şartlara uyması gerekmektedir.
3. Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne kargoyla veya raf[at]arkitera[dot]com e-mail adresi üzerinden iletilmelidir. E-mail ile yollanacak tasarımların dosya boyutunun 4MB’dan büyük olmaması gerekmektedir.
4. Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne en geç 12 Aralık 2008 tarihinde saat 17:00’a kadar ulaşmış olmalıdır.
5. Yarışmaya 35 yaşından büyük olanlar katılamaz.

Jüri
2009 RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarımı Yarışması için jüri 2008 yılının kapaklarını tasarlayan tasarımcılardan oluşmaktadır. Jüri değerlendirmeye alınan tasarımları internet üzerinden yapacağı değerlendirme ile oylayacak, en çok oy alan tasarım 2009 Ocak sayısının kapağı olarak kullanılacaktır.

- Doğukan Aksu
- William Alsop
- Tanju Özelgin
- Merve Vural
- Bünyamin Derman
- Kasım sayısının kapak tasarımcısı

Ödül
Kazanan tasarım RAF Ürün Dergisi’nin 2009 Ocak sayısında yer alacak ve yarışmanın birincisi, Arkitera Eğitim Merkezi’nde 1.000 YTL değerinde eğitim almaya hak kazanacak. Ayrıca, 2010 Ocak sayısının kapak tasarımının seçileceği bir sonraki yarışmada jüri üyelerinden birisi olacak.

Takvim
İlan Tarihi:
22 Ekim 2008
Teslim Tarihi: 12 Aralık 2008
Son Başvuru Tarihi: 12 Aralık 2008
Kazananların Duyurulması: 31 Aralık 2008Konuyla İlgili LinklerYarışma Şartnamesi
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Yarışma Arşivi
Yayınlanan yarışmaların kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz kategoriyi listeden seçiniz.