Yarışma Projeleri

İstanbul Kayabaşı Bölgesi için Konut Tasarımı Mimari Fikir Proje Yarışması

Tarih: Haziran 2009
Ana Sayfa


T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Avrupa Yakasında, kent merkezinin kuzeybatısında ve kentin mücavir alanında yer alan Kayabaşı toplu konut alanında yer alan yapı adalarında öneri geliştirilmesi için Şubat 2009''da bir yarışma açılmıştır.

Yarışma Mayıs 2009''da sonuçlanmış, 8 eşdeğer ve 8 satınalma ödülü verilmiştir.

8 Eşdeğer Ödül

11 sıra nolu, 67352 rumuzlu proje
Müellifler

Rahmi Uysalkan (ODTÜ)
Emine Didem Durakbaşa (TU-Wien)
Volkan Taşkın (İTÜ)

Danışman: Gülay Mizan Yamanlı (YTÜ)

Yardımcılar
Aslin Ersan (MSGSÜ)
M. Cihan Poçan (Bahçeşehir Ü.)

17 sıra nolu 10193 rumuzlu proje
Müellifler
Gökhan Kulöz, Ekip Temsilcisi (UÜ)
Murat Yüksel (UÜ)
Erol Çöpoğlu (UÜ)
Serdar Eker (UÜ)

Danışmanlar
Sinan Gürçay
M. Zeyat Hattapoğlu
Jülide Alp
Emrah Karabayır

Yardımcılar
Nusret Arslan (UÜ)
Mualla Ergüder (UÜ)
Yusuf Uyar, Öğrenci (UÜ)
Yalınay Gürçay, Öğrenci (Doğuş Ü)
Güray Çöpoğlu, Öğrenci (GÜMMF)

23 sıra nolu 18437 rumuzlu proje

Selçuk Avcı (Bath Üniversitesi, İngiltere)

Nil Aynalı, Y. Mimar (İTÜ, Bilgi Üniversitesi)
Tomasz Borowiak, Mimar (University of Tech. Poznan)
Alper Derinboğaz, Y.Mimar (İTÜ, Bilgi Üniversitesi, UCLA)
Koldo Gil, Mimar (University of London)
Artan Hysa, Mimar (ODTÜ)
Avşar Karababa, Y. Mimar (İTÜ)
Markus Lehto, Yatırım Danışmanı
Burak Ünder, Mimar (MSGSÜ)
Ebru Belentepe Vatanperver, Mimar (YTÜ)

Danışmanlar
Peter Clegg (Sürdürülebilirlik Danışmanı, Mimar)
Bill Gething (Sürdürülebilirlik Danışmanı, Mimar)

33 sıra nolu 07529 rumuzlu proje
Müellif:
Nimet Aydın, Ekip Temsilcisi (GÜMMF-ODTÜ)

Yardımcılar
Ali Düzdağ (İTÜ)
Ebru Öztürk (Anadolu Ü.)
Seda Aydın (KTÜ)
Tuğrul Büyükköken (SÜ)
Mürvet Şahin (SÜ)
Esra Güven (SDÜ)

47 sıra nolu 10196 rumuzlu proje
Müellif:
Gökhan Kodalak, Ekip Temsilcisi (YTÜ)
Yardımcı: Tuğçe Akbay (YTÜ)

49 sıra nolu 74865 rumuzlu proje
Müellif:
Cem İlhan, Ekip Temsilcisi (İTÜ)

Yardımcılar
Keriman Afyonlu
Türkan Kahveci
Aydoğan Özsoy
Sezgin Bilgin

53 sıra nolu 13509 rumuzlu proje
Müellifler

Özgür Bingöl, Ekip Temsilcisi (MSGSÜ)
İlke Barka (MSGSÜ)
Emre Savga (MSGSÜ)
Tuba Bilgiç (MSGSÜ)

66 sıra nolu 20704 rumuzlu proje
Müellifler

Derya Ekim Öztepe, Ekip Temsilcisi (YTÜ)
Ozan Öztepe (YTÜ)

Danışmanlar
H. Taylan Akgün (İnş. Müh.) (YTÜ)
Süleyman Akım (Makine Müh.) (İDMMA)

Yardımcılar
Deniz Çubukçu (İç Mimar)
Betül Karanfil (Mimarlık Öğrencisi)

Satınalmalar

3 sıra nolu 19679 rumuzlu proje
Müellif: Hasan Sıtkı Gümüşsoy (YTÜ)

Yardımcılar
Özlem Bütün (YTÜ)
Bige Altuğ (YTÜ)
Çiğdem Karamürsel, öğrenci (YTÜ)
Nursen Gümüşsoy, öğrenci (YTÜ)

15 sıra nolu 71820 rumuzlu proje
Müellifler

Mustafa Burak Sağlıkova, Ekip Temsilcisi (MSGSÜ)
Korkut Yıldırım (MSGSÜ)

Danışman: Hüseyin Yalçın Sağlıkova (GSA)

42 sıra nolu 19519 rumuzlu proje
Müellifler

Tolga İltir (GÜMMF)
Ersin Pögün (İTÜ)

Danışman: Kıvılcım Duruk

Yardımcı: Ahmet Alkan

46 sıra nolu 57963 rumuzlu proje
Müellifler

Zeynep Dinler, Ekip Temsilcisi (İTÜ)
Ahmet Verdil (YTÜ)

Yardımcı: Demet Dinler (ODTÜ)

57 sıra nolu 75731 rumuzlu proje
Müellifler

Özgür Kerem Bulur (YTÜ)
Kamil Kaptan (YTÜ)

58 sıra nolu 24095 rumuzlu proje
Müellif:
Hakkı Akyol (Braunschweig Teknik Üniversitesi)

Danışman: Assmann Beraten+Planen GmbH

Yardımcılar
Miriam Carames-Miller
Jacqueline Jacobs
Bedri Murat Büyükalp

68 sıra nolu 04927 rumuzlu proje
Müellifler

Ayhan Usta, Ekip Temsilcisi (KTÜ)
Evrim Düzenli (KTÜ)

86 sıra nolu 20405 rumuzlu proje
Müellif:
Mehmet Zafer Ünal (MSGSÜ)

Danışmanlar
Bike Ünal
Yunus Engindeniz

İstanbul Kayabaşı Bölgesi için Konut Tasarımı Mimari Fikir Proje Yarışması
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
İstanbul Kayabaşı Bölgesi için Konut Tasarımı Mimari Fikir Proje Yarışması
Yarışma Projeleri Arşivi
Dönem içinde yayınlanan projelerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz proje başlığını listeden seçiniz.