Yarışma Projeleri

Ünye Belediyesi Kent Meydanı Yunus Emre Parkı Kentsel Tasarım Proje Yarışması

Tarih: Nisan 2006
Ana Sayfa

2005 yılının Ağustos ayında açılan Ünye Belediyesi Kent Meydanı Yunus Emre Parkı Kentsel Tasarım Proje Yarışması Eylül ayında yarışmaya ilişkin şartnamesinin Asil Jüri Üyeleri tarafından oluşturulmadığı sebebiyle iptal edilmişti. Yarışmanın eksiklerinin tamamlanarak yeniden açılacağı duyurulmuştu. 02 Ocak 2006 tarihinde ise yarışmanın tekrar açıldığı ve son başvuru tarihinin 3 Nisan 2006 tarihi olduğu açıklanmıştı.

Yarışmaya katılan Nisan ayının ikinci haftası sonuçların açıklanmasını beklerken Ünye Yarışma Jürisi''nden şaşıtrıcı bir sonuç çıktı. Jüri yarışmaya katılan hiçbir projeyi ödül vermeye değer bulmamıştı. Jüri tarafından yapılan açıklama ise aşağıdaki gibiydi:

"Ünye Cumhuriyet Meydanı-Yunus Emre Parkı Kentsel Tasarım Proje Yarışması Jürisi değerlendirme için 12 Nisan 2006 tarihinde toplanmış. Jüri 14 Nisan 2006 günü saat 15:00''da katılan tüm projelerin beklenen mekansal, mimari, peyzaj mimarlığı düzeyini tutturamamış olmaları nedeniyle hiçbir projeye ödül verilmemesine oybirliğiyle karar vermiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Jürinin bu tavrı yarışmaya katılanlar kadar mimarlar, kent plancıları ve peyzaj mimarları tarafından da tepkiyle karşılandı.

Arkitera Yarışma Projeleri Bölümü''nde genelde yarışmalarda ödül alan projeleri yayınlıyoruz. Ancak bu sefer yarışmada hiçbir ödüle layık görülmeyen projeleri yayınlayarak bugünlerde çok tartışılan bu konuya farklı bir boyut getirmek istiyoruz.

Ünye Belediyesi Kent Meydanı Yunus Emre Parkı Kentsel Tasarım Proje Yarışması
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Ünye Belediyesi Kent Meydanı Yunus Emre Parkı Kentsel Tasarım Proje Yarışması
Yarışma Projeleri Arşivi
Dönem içinde yayınlanan projelerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz proje başlığını listeden seçiniz.