Sanat

Sergi Takvimi

Çin Yeraltı Heykel OrdusuÇin Yeraltı Heykel Ordusu11 Eylül 2007 - 6 Nisan 2008 British Museum - Londra / İstanbul
Çin İmparatoru Qin Shihuang'ın kilden yapılma heykel ordusunun bazı savaşçı heykelleri British Museum'da sergilenecek.
Zamanın Şiirselliği: Öztoprak ve JenerasyonuZamanın Şiirselliği: Öztoprak ve Jenerasyonu12 Aralık 2007 - 15 Mart 2008 Proje4L / Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi - Levent / İstanbul
Bu proje, Abdurrahman Öztoprak eserlerinden bir seçki ile Avrupa müzeleri koleksiyonlarından seçilen 1945 sonrası soyut sanatın önemli temsilcilerini İstanbul’da ilk kez bir araya getirerek bahsedilen diyaloğu görselleştirmek üzerine temellendiriliyor.
Cihat Burak RetrospektifiCihat Burak Retrospektifi12 Aralık 2007 - 23 Mart 2008 Modern Sanat Müzesi - Karaköy / İstanbul
İstanbul Modern Sanat Müzesi, modern Türk resminin sıradışı ustası, toplumsal ve kültürel tarihimizin eşsiz yorumcusu Cihat Burak’ın yaşamını ve sanatını yansıtan bir sergi düzenliyor. Küratörlüğünü Levent Çalıkoğlu’nun üstlendiği “Cihat Burak Retrospektifi”, çok yönlü sanatçının 50 yıllık sanatsal üretimini bir araya getirecek.
Track 07 - TemasTrack 07 - Temas28 Aralık 2007 - 10 Mart 2008 santralistanbul - Eyüp / İstanbul
Track sergisinin bu yılki teması 'Temas' olarak belirlenmiş. Bu kavram, bedenin görsel arayüzle fiziksel etkileşimini ve bu etkileşimin tetiklediği hareketi, ortaya çıkardığı enerjiyi temsil ediyor. Sergide Türkiye'de ilk defa bir dokunmatik çoklu arayüz tasarımının kullanılması da amaçlanıyor.
Özer Kabaş RetrospektifÖzer Kabaş Retrospektif22 Ocak 2008 - 2 Mart 2008 Yapı Kredi Kazım Taşkent Sanat Galerisi - Beyoğlu / İstanbul
Denizin fırçası Özer Kabaş, ölümünün 10. yılında düzenlenen özel bir retrospektif sergiyle anılacak. Salı günü açılacak sergi, Kabaş'ın resim, gravür ve eskiz defterlerini, dostlarının sözleri eşliğinde gün ışığına çıkaracak.
EklektikEklektik22 Ocak 2008 - 4 Mart 2008 Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi - Beşiktaş / İstanbul
Sanatçı İsmail Acar eserlerinde on bin yıllık yerleşik kültür alanı olan Anadolu'yu işaret ediyor. Aynı zamanda yeni yüzyılın tüm Batı değerlerini göz önünde bulundurarak Türklerin bin yıllık sanat geçmişine ve İslam sanatına da vurgu yapıyor.
Gelenekten Geleceğe ÇintemaniGelenekten Geleceğe Çintemani24 Ocak 2008 - 30 Mart 2008 Arnavutköy Art Gallery - Arnavutköy / İstanbul
Başlangıçta kişisel olarak çintemaniyi yorumlarken soyut düşüncelerimin beni hangi noktaya kadar götüreceğini merak ediyordum. Gelişimim sürecinde beni en çok zorlayan unsurlardan biri geleneksel olanı biçim malzeme ve teknik olarak günümüze nasıl dönüştüreceğimdi.
HulahopHulahop25 Ocak 2008 - 1 Mart 2008 Dirimart - Nişantaşı / İstanbul
Leif Trenkler resmin salt bir görüntüden ibaret olmayıp, gerçekliğin süzüldüğü bakır rengi bir filtre olduğunu belirtiyor: "Caddedeki sessiz manzaralar, gelip geçen bir otobüs, bu manzaraya dikkat eden yolcular, otobüse ve yolculara dikkat eden gözlemciler. Dışarıdan resmin içine mi yoksa resmin içinden dışarıya mı bakıyoruz?"
Josef Koudelka RetrospektifiJosef Koudelka Retrospektifi26 Ocak 2008 - 13 Nisan 2008 Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi - Tepebaşı / İstanbul
Benzersiz derecede güçlü ifade yeteneğinin yanı sıra, biçime, sıra dışı bir boyut getiren fotoğraflar, Koudelka'nın yaratım hayatı boyunca geliştireceği ve eserlerinin ayrılmaz parçası haline gelecek belirleyici özelliklerin işaretlerini barındırıyor.
Think / TankThink / Tank7 Şubat 2008 - 31 Mart 2008 Gallery Art and Life - Cihangir / İstanbul
Bu on yılın ardından düşünecek ve paylaşacak çok şeyi bulunan Ned'in bir "Think Tank"e dönüşecek bu sergisini gezerken, sanattan futbola, Billy Meier'den Sünger Bob'a, Sıfır Nokta Enerjisi'nden "Bina"ya kadar açıkça tartışabilir, sanatçının atölye ortamında nasıl çalıştığını izleyebilir, bir resmin oluşum evrelerine adım adım tanık olma fırsatını yakalayabilir, hatta düşüncelerinizi kendi çizgilerinizle ifade edebilirsiniz.
Yer ve AnlamYer ve Anlam12 Şubat 2008 - 15 Mart 2008 Atlas Sanat Galerisi - Çankaya / Ankara
Sanatçı, “Yer ve Anlam” adını verdiği yeni çalışmalarında kendine ait yaşam alanını belirleme tutkusunu içselleştiren imgelere uzanıyor. Dramatik - kurak manzaralar ortasında küçük mimari mekanlarda içsel bir yolculuğun izlerini renklerle simgeleştiriyor.
Derinlikler Sanat Merkezi Karma SergisiDerinlikler Sanat Merkezi Karma Sergisi13 Şubat 2008 - 5 Mart 2008 Derinlikler Sanat Merkezi - Teşvikiye /İstanbul
13 Şubat’ta sanatseverlerle buluşan Derinlikler Sanat Merkezi Karma Sergisi'nde, Türkiye’den ve dünyadan 16 sanatçının resim ve seramik eserleri yer alıyor.
Işığın SesiIşığın Sesi13 Şubat 2008 - 9 Mart 2008 Kadir Has Sanat Galerisi - Fatih / İstanbul
Etkinlik kapsamında, Marc Llimargas’ın çektiği Gaudi’nin eserlerinin fotoğraflarının yanı sıra, dijital ortamda işlenmiş görüntülerin eşliğinde Mompou’nun bestelediği eserlerin çalındığı piyano resitaline ve iki sanatçının ortaya koyduğu sanatın asıl çıkış noktasını konu alan konferanslar dizisine yer veriliyor.
İki Dünyaİki Dünya13 Şubat 2008 - 9 Mart 2008 Piramid Sanat - Taksim / İstanbul
Genç sanatçılara özgür performans ve sergi alanı yaratmayı amaçlayan Londra “Void” çağdaş sanat galerisi bünyesinde, Avusturalyalı Tim Maslen ve İngiliz Jennifer Mehra (Maslen & Mehra), “Native” (Yerli) ve “Mirrored” (Aynalı) serilerini bir araya getirdikleri, “Two Worlds” (İki Dünya) başlıklı enstalasyon sergisiyle İstanbullu sanatseverlerle buluşacaklar.
LamekanLamekan13 Şubat 2008 - 14 Mart 2008 Mac Art Gallery - Nişantaşı / İstanbul
Sanatçı kullanmış olduğu dikiş tekniği ile tüm dinlerin temelinde olan ölüm ve doğuş karşısında insanın duyduğu acıya, tuval üzerine tek tek yerleştirdiği harfler ve bu şekilde ortaya koyduğu metinleri ile de insanın toplum içerisindeki örgütlenmesine göndermede bulunuyor.
Sessiz Direniş - Rus Fotoğrafında ResimsellikSessiz Direniş - Rus Fotoğrafında Resimsellik13 Şubat 2008 - 25 Mayıs 2008 İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi - Karaköy / İstanbul
Moskova Fotoğraf Evi Müzesi (Moscow House of Photography Museum) koleksiyonundan yapılan bir seçkiyle oluşturulan sergide, aralarında Alexander Rodchenko, Sergei Lobovikov, Alexander Grinberg, Yuri Yeremin ve Aleksei Mazurin’in de bulunduğu ünlü 18 Rus fotoğrafçının, 1898’lerden 1940’lara uzanan bir zaman dilimi içindeki üretimlerinden toplam 194 adet orijinal baskı (vintage print) yer alacak.
Tanıdık YabancılarTanıdık Yabancılar14 Şubat 2008 - 8 Mart 2008 Galeri x-ist - Nişantaşı / İstanbul
Gerçekten yaşanmış alanları karakterize etmesi itibariyle Ali Taptık sıkıntılı bir geçmişten kaynaklanmayan, daha ziyade ağır ve çoğunluğu gencecik bir nüfusun geleceğini görememesinden gelen bir yıkımın temsilcisidir. Böyle yapmakla sanatçı, yokolmuş seslerini yükseltebilmeleri için onlara bir varlık bahşeder.
Mustafa Bayar Resim Sergisi16 Şubat 2008 - 3 Mart 2008 ArtPoint Gallery & Müzayede - Teşvikiye / İstanbul
Bayar, 35 yılı aşkın sanat yaşamında, eserlerini günün moda ve fantezilerinden uzak, resmin temel ilkelerinden ödün vermeden kendine özgü klasik çizgisi içinde yorumluyor.
Zekai Ormancı 40. Yıl SergisiZekai Ormancı 40. Yıl Sergisi19 Şubat 2008 - 29 Şubat 2008 İş Sanat Kibele Galerisi - 4. Levent / İstanbul
Gerek sanatıyla, gerek verdiği eğitim ile soyut geleneğimizin önde gelen temsilcilerinden olan Zekai Ormancı’nın 40 yıllık sanat yaşamı boyunca ürettiği resimlerden örneklerin bulunduğu sergide 60’a yakın eser yer alıyor.
Louvre Müzesinin İslam Eserleri KoleksiyonuLouvre Müzesinin İslam Eserleri Koleksiyonu19 Şubat 2008 - 25 Mayıs 2008 Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi - Emirgan / İstanbul
Louvre Müzesinin İslam eserleri koleksiyonundan Osmanlı, İran-Safevi ve Hint-Baburi sanatının örneklerini içeren 250’ye yakın eserin yer alacağı sergi, Paris Uygulamalı El Sanatları Müzesinin iş birliğiyle gerçekleştirilecek.
Tuna Gün Resim SergisiTuna Gün Resim Sergisi20 Şubat 2008 - 15 Mart 2008 Hobi Sanat Galerisi - Nişantaşı / İstanbul
Günlük yaşamın telaşları içinde yeterince algılanamayan güzellikleri ustaca resme döken, kompozisyonu ve anlatımıyla dikkat çeken sanatçı doğaya duyduğu sevgi ile tanınıyor.
Kafamı SıkanlarKafamı Sıkanlar21 Şubat 2008 - 8 Mart 2008 Galeri Kent - Teşvikiye / İstanbul
Mehmet Ömür’ün "Kafamı Sıkanlar" adını verdiği sergisi, içinde bulunduğumuz yüzyılın insanlar üzerinde yarattığı baskıyı ele alıyor. Bu sergi isminden de anlaşılacağı gibi, günlük hayatın akışı içinde kaçınılmaz olarak maruz kaldığımız, hayatımızı olumsuz olarak etkileyen elemanlara gönderme yapıyor.
Gece ResimleriGece Resimleri23 Şubat 2008 - 22 Mart 2008 Akademililer Sanat Merkezi - Beyoğlu / İstanbul
Hüsnü Koldaş Gece Resimleri konulu sergisi hakkında şunları söylüyor: "Gece zorludur, sır doludur. Tanıklık risklidir. Yaratma, tanı ve kavramlardan bağımsız zaman dışı bir eylemdir. Sahne hem gerçek hem hayaldir. Gerçeklik kaçınılmaz, hayal etmek sonsuzluğa ait olmaktır. Hayal ettiğim şeyin resmini yaparım."
Büyük Beyaz Barbarların YürüyüşüBüyük Beyaz Barbarların Yürüyüşü27 Şubat 2008 - 26 Mart 2008 Yama, Hotel Marmara Pera - Tepebaşı / İstanbul
The March of the Big White Barbarians (Büyük Beyaz Barbarların Yürüyüşü) adlı işi kamusal heykellerin durağan görüntülerini içeren bir dizi film karesinden oluşuyor.
Candaş Şişman Galeri 3/4'teCandaş Şişman Galeri 3/4'te1 Mart 2008 - 22 Mart 2008 Galeri 3/4 - Beyoğlu / İstanbul
Resim, animasyon, video, grafik tasarım, illüstrasyon, fotoğraf, audiovisual, dijital art gibi alanlarda çalışmalar yapan Candaş Şişman, bu teknikleri sentezlemeye çalışıp deneysel olarak klasik kaygılardan uzak, mantıksal ve fikirsel hareket dışı, daha çok hissel bazı kaygılar içeren, soyut ve somut arasında gidip gelen çalışmalardan oluşan bir bakış açısına sahip.
Güneş Özmen - İzlenimlerGüneş Özmen - İzlenimler1 Mart 2008 - 4 Nisan 2008 Antik Hotel, Antik Cisterna Sergi Salonu - Beyazıt / İstanbul
Tarihten bir kesit sunan bu mekanda; geçmişten günümüze sanat eserinin konusu olmuş yeryüzü imgelerini kullanma ve yorumlama eğiliminin, farklı bir sunumuyla karşılaşırız. Soyutlanmış peyzaj görüntülerinin içinde çoğu zaman insan figürü bu görüntülerin önüne geçer ya da o da kendini bu soyutlamanın içinde bulur.
İbrahim Tapa Karikatür Sergisiİbrahim Tapa Karikatür Sergisi1 Mart 2008 - 12 Nisan 2008 Maçka Sanat Galerisi - Maçka / İstanbul
İstanbul’un mimarisini ve günlük yaşamındaki mizahi öğeleri ön plana çıkaran sergi, kullanılan farklı baskı teknikleriyle de dikkat çekici.
Gökhan Balkan SergisiGökhan Balkan Sergisi3 Mart 2008 - 23 Mart 2008 Ziraat Bankası Tünel Galerisi - Beyoğlu / İstanbul
Balkan bu sergisindeki çalışmalarını şu sözlerle kelimelere döküyor: "Demir talaşı iki sebepten ötürü beni çok etkiledi. Bir resim malzemesi olarak baktığımda parlak renkleri, asimetrik kıvrımları ve içindeki hareket hissini hiç tereddüt etmeden sayabilirim.
Önerme IIÖnerme II5 Mart 2008 - 30 Mart 2008 Pg Art Gallery - Bebek / İstanbul
Pg Art Gallery, 2007 yılında başlayan “Bir Önerme 7 Öneri” Devabil Kara Atölye sergisinin devamını, bir sistem oluşturarak “Önerme II” sergisi ile devam ettiriyor. 15 yıllık deneyimiyle genç sanatçı adaylarını ve genç sanatçıları Türk sanat ortamıyla buluşturmayı ilke edinmiş olan Pg Art Gallery’nin ev sahipliğindeki bu sergi zaman, mekan, birey ve bireyin içsel dünyasına dair soyutlamalarla ifadesini bulan sanatsal pratiklerden oluşuyor.
BambuBambu5 Mart 2008 - 12 Nisan 2008 Dirimart - Nişantaşı / İstanbul
Dokuz Eylül Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun olan Vurucuoğlu, aynı fakültede yüksek lisansını yapıyor. İzmirli genç sanatçının çalışmalarında çok çeşitli malzeme ve teknik kullanımı öne çıkıyor.
Tayfun Erdoğmuş Resim SergisiTayfun Erdoğmuş Resim Sergisi7 Mart 2008 - 5 Nisan 2008 Galeri Nev - Maçka / İstanbul
Ahu Antmen: “Tayfun Erdoğmuş’un sanatındaki görsel dil, bu coğrafyaya özgü görsel geçmişin biçimsel yankıları kadar, geçmişe ve geleneğe içerden ve dışardan bakan sorgulayıcı bir gözün varlığıyla şekilleniyor.
RetrospektifRetrospektif7 Mart 2008 - 12 Mayıs 2008 Galeri Elipsis - Çukurcuma / İstanbul
İki kez World Press Photo ödülü almış ve aynı zamanda ünlü fotoğraf ajansı, ajans Vu üyesi olan İsabel Munoz; birçok dans çeşidini Türkiye dahil birçok ülkedeki kültürel imgeleri fotoğrafladı.
54 Kadın 54 Yapıt54 Kadın 54 Yapıt8 Mart 2008 - 22 Mart 2008 Çekirdek Sanat Atölyesi - Beyoğlu / İstanbul
Bütün dünyada, kadınların üzerindeki baskılara karşı ve kadınların toplumsal hayattaki özgürlükleri için kabul edilen bir günde düzenlenen sergi, kadınsı bir duyarlığı işaret ediyor.
Kadın KadınaKadın Kadına8 Mart 2008 - 30 Mart 2008 Fransız Kültür Merkezi - Beyoğlu / İstanbul
Jeanne Lacombe ve Gül Ilgaz'ın Fransa ve Türkiye arasında gerçekleştirdikleri birçok yolculuğun ardından, 2007 sonbaharında Bearn'da yer alan Cance firması bünyesinde projenin ilk aşaması gerçekleşti.
8 Kadın Ressam 8 Bakış8 Kadın Ressam 8 Bakış8 Mart 2008 - 26 Nisan 2008 Yetenek Sanat Mekezi - Beyoğlu / İstanbul
Yetenek Sanat Merkezi tarihlerinde Demet Yersel, Dilek Işıksel, Gülseren Südor, Gülsüm Erbil, Hale Sontaş, Nevbahar Aksoy, Neveser Aksoy’dan "8 Kadın Ressam 8 Bakış" sergisini sunuyor.
Billur Varlı Resim SergisiBillur Varlı Resim Sergisi11 Mart 2008 - 25 Mart 2008 İlayda Sanat Galerisi - Teşvikiye / İstanbul
Biçim ve renk ilişkileri, kompozisyon düzenleri ve kolajla boyanın ustaca kullanımı ile elde edilen teknik, Billur Cankut Varlı’nın tamamen kendine özgü biçemini çok iyi yansıtmaktadır.
Algı(lıyorum)Algı(lıyorum)11 Mart 2008 - 10 Nisan 2008 Galeri Artist - Fulya / İstanbul
Zahit Büyükişliyen, resimlerinde zıtlıkları, dinginlikleri, enstantaneleri anlatırken, çevreden aldığı izlenimleri yorumlayıp izleyiciye yansıtıyor. Eserlerinde kendi yaptıklarını değil izleyicinin algılayıp yorumlaması gereken öğeleri vurguluyor.
Opus MagnumOpus Magnum12 Mart 2008 - 2 Nisan 2008 Roxy Etkinlik Platformu - Beyoğlu / İstanbul
Yazısal resim alanında ürün veren sanatçı, ilkel güdüler ve ileri teknolojinin göstergeleri arasında yeryüzünde kendine yer ve yön arayan insanevladının akıl ve sezgi arasında yaşadığı bölünmeye dikkat çekmek istiyor.
Bu Gemi Nereye Gider?Bu Gemi Nereye Gider?12 Mart 2008 - 12 Nisan 2008 Piramid Sanat Galerisi - Taksim / İstanbul
Çekirdek Sanat 6. Çağdaş Sanat Sergisi'nin ana konusu Türkiye'nin, bölgemizin ve dünyanın ivmesi hızla artan kaotik sürecini irdelemek amacıyla "Bu Gemi Nereye Gider" olarak belirlendi.
Bellek ManzaralarıBellek Manzaraları13 Mart 2008 - 5 Nisan 2008 Evin Sanat Galerisi - Bebek / İstanbul
Boya sürüş tekniği, renk kültürüyle bütünleşen coşkulu fırça vuruşları ve çeşitli değerlerdeki gölge etkileri ile zengin bir pentür değerine ulaşan İrfan Okan, gizemli ışığı kullanarak konunun tanımlanmasına olanak sağlıyor.
mutlu musun?mutlu musun?13 Mart 2008 - 12 Nisan 2008 Galeri x-ist - Nişantaşı / İstanbul
“mutlu musun?” resim alanında alışılagelmiş ifade ve fikir paylaşımına, belgesel nitelikte bir bakış açısı ile karşınızda.
Şarkılar Seni SöylerŞarkılar Seni Söyler15 Mart 2008 - 31 Mart 2008 Deyim Sanat Galerisi - Maslak / İstanbul
Ressam Funda Tarakçıoğlu’nun yeni sergisinde resimlere ezgiler eşlik ediyor. Tarakçıoğlu yaptığı her tabloda Türk sanat müziğinden esinlendiğini ifade ediyor.
Deutscher Jazz / German JazzDeutscher Jazz / German Jazz15 Mart 2008 - 18 Nisan 2008 Goethe Enstitüsü - Bakanlıklar / Ankara
Sergide Alman Cazı'nın tarihi 15 büyük panoda Almanca ve İngilizce metinlerle ve fotoğraflarla tanıtılıyor.
İç Dökümleri17 Mart 2008 - 5 Nisan 2008 Batıbirlik Sanat Galerisi - Çayyolu / Ankara
Son sergisinde, 2007 yılı güz dönemi güncelerini 'iç dökümleri' adlı defterde toplayan ressam Habip Aydoğdu, hem defterindeki günceleri, hem de bu güncelerle eş zamanlı olarak yaptığı son resimlerini sergileyecek.
50 yıl documenta 1955 - 200550 yıl documenta 1955 - 200517 Mart 2008 - 30 Nisan 2008 Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi - Beytepe Kampüsü / Ankara
Almanya’da gerçekleşen başarılı bir serginin hikayesini sunmayı değil, bunun ötesinde bu mitin arkasında yatanın ne olduğunu göstermeyi amaçlayan, konu ve durumlarla belli bir mesafeyi korurken, öte yandan empati kuran küratör Michael Glasmeier “archive in motion” başlığı altında çok özel bir sergi yaratıyor.
V. Avrupa Naif Sanat Sergisi18 Mart 2008 - 12 Nisan 2008 Eboli Sanat Galerisi - Madrid / İspanya
Avrupa’nın 18 ülkesinden 61 sanatçının resimlerinin sergilendiği etkinlikte, bu yıl Türkiye’den Sema Çulam ve Hikmet Karabucak konuk ülke sanatçıları olarak davet edildi.
BüyükşehirBüyükşehir18 Mart 2008 - 12 Nisan 2008 İSO Odakule Sanat Galerisi - Galatasaray / İstanbul
Büyükşehirde yaşam hızlı çekimde bir serüven, üstü-altı-içi-dışı ile sürekli bir devinim. Herkes bir koşuşturma içinde, bir yere ulaşma telaşında. Bir koşuşturmadır gidiyor.
Işığın PeşindeIşığın Peşinde18 Mart 2008 - 19 Nisan 2008 Atlas Sanat Galerisi - Çankaya / Ankara
Günay’ın resimleri ışıklı ve renkli bir anlayışı temsil eder. Özellikle Karadeniz’e odaklı, Ege, Orta Anadolu ve İstanbul manzaralarıyla dikkat çeker. Sanatçı resimlerinin mekanlarında mutlaka yaşamıştır.
Lucy20 Mart 2008 - 20 Nisan 2008 Ura! - Beyoğlu / İstanbul
Lucy adlı sergi, işin içine sahne sanatlarını ve teknolojiyi de katan, güncel sanattan uzak duran farklı bir entelektüel kitleyi hedef alan ilgi çekici işleri bir araya getiriyor.
Meryem / Maria Fotoğraf Sergisi20 Mart 2008 - 4 Mayıs 2008 Kazım Taşkent Sanat Galerisi - Beyoğlu / İstanbul
Pınar Yolaçan, bir yıl içinde ürettiği 22 büyük boy fotoğrafta, 27 ile 90 yaşları arasında Afrika kökenli Brezilyalı kadınların plasenta ve ciğer gibi malzemelerden yapılmış kıyafetler giydiği portreleri sanatseverlerle paylaşıyor.
Farklı Mekanlar / Farklı ZamanlarFarklı Mekanlar / Farklı Zamanlar21 Mart 2008 - 9 Nisan 2008 Galeri Soyut - Çankaya / Ankara
Hakan Esmer bu sergisinde, hızla karşımızda tükenip giden yaşamın düşleri arasındaki farklı mekanları, farklı zamanları irdeliyor...
Bedri Baykam'ın Son Dönem Eserleri21 Mart 2008 - 13 Nisan 2008 Altan Galerisi - Adana
Bedri Baykam son 10 yılda ürettiği işlerinden bir seçkiyi sergiliyor. Sergide kronolojik olarak, “Saydam Katmanlar”, “Atlar ve İkonlar”, “Lolitart(e)”, “Efsanenin Yüzyılı” serilerinden seçilmiş eserler bulunuyor.
İmparator Kent İstanbul / Geçmiş Zaman Sahnesinden İnsan ve Mekan Fotoğrafları'26 Mart 2008 - 12 Nisan 2008 Helsinki Posta Müzesi / Finlandiya
Pera Müzesi'nde gerçekleştirilen "Konstantiniyye'den İstanbul'a" sergisinden fotoğrafların da yer aldığı sergi, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Osmanlı Araştırmaları Bölüm Yöneticisi Ekrem Işık'ın küratörlüğünde hazırlandı.
Dilek AğacıDilek Ağacı27 Mart 2008 - 27 Nisan 2008 Sait Halim Paşa Yalısı - Yeniköy / İstanbul
Geçmiş kültürler, efsaneler, mitler Ertuğrul Ateş’in tablolarının baş aktörleri daima. Resimlerinde anlattığı hikâyelerse gerçekle düş arasında bir yerde duruyor... Hem çok düşseller hem romantik...
Sanattan ProfillerSanattan Profiller29 Mart 2008 - 16 Nisan 2008 G&G Sanat Galerisi - Çankaya / Ankara
G & G Sanat Galerisi’nin ev sahipliği yapacağı sergide, Hikmet Çetinkaya, Zeki Çetinkaya, Haluk Evitan, Orhan Gürel, Ahmet Öğreten ve Erdoğan Seçil’in eserleri izlenime sunulacak.
Sanat
Sergi Takvimi Arşivi
Sergi takvimine ulaşmak istediğiniz ayı listeden seçiniz.