Haberler

Tasarım Haberleri

Toplam 2017 haber 101 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Daha İyisini Yapabilirsiniz (20 Ocak 2011)Son zamanlarda, eski bir arkadaşım olan Stanford Kwinter''ı ziyaret etmek için Harvard''a önemli bir ziyaret yaptım. GSD''deki sınıfını göstermek için beni davet etti. Şu günlerde odaklanmış olduğum projeler hakkında konuşmaya başladık: Yenilik ve tasarım araçlarını kullanarak, olabilecek en geniş kitleye ulaşacak yeni bir eğitim projesi başlatmak.
Evlerde Dekor Amaçlı Kitap Rafları (24 Ocak 2011)Basılı kitapların tarihe gömülmesi beklenirken umulmadık bir yerden bir can yeleği geldi: Mimarlık ve tasarım camiası.
Sürrealist müzeden dikey kriket sahasına... (27 Ocak 2011)Kore''de hayata geçirilen fuar alanı projesi iki su molekülünden hareketle yapıldı. Yeosu şehrinde yapılan ve her biri farklı bir fuar alanını temsil edecek bu yapılar ahşap ve camın bir araya getirildiği en uyumlu projelerden birini temsil edecek
Plastik şişelerden ev (27 Ocak 2011)7000 plastik şişe, 60 ilan panosu, 350 metre plastik su borusu ve 180 gönüllü ile ne yapılır? Evin çatısı yassı hale getirilmiş plastik su şişelerinden yapıldı. Bu ilginç çalışma Londra''da hayat bluuldu... Mimarları ise William Waterhouse ve Louisa Loakes... Daha önce de su şişeleri ile yapılan çalışmalar oldu. Ancak bunun farkı yassı hale getirilen şişelerin ışığı yansıtması... Çalışmanın mimarları bu ev ile ödül de kazandılar...
Tarih: 27 Ocak 2011 Kaynak: NTVMSNBC
Betonart''ın Kış Sayısında "Yıkılıp Yeniden Yapılan" İSTANBUL Var (28 Ocak 2011)Betonart''ın yeni çıkan Kış sayısı yıkılarak yeniden yapılagelen, son yüzyılda radikal olarak değişen İstanbul''un kentsel makro-formuna odaklanıyor. Dosya editörlüğünü İpek Yada Akıpnar''ın üstlendiği "İstanbul ‘Yıkarak Yapmak'' " temalı dosyada, yüzyıllık kentsel büyüme sürecindeki radikal dönüşümler, kritik bir rol oynayan "yıkmak ve yapmak" eylemlerini bir araya getirmesi açısından "imar operasyonları" üzerinden mercek altına alınıyor.
Trafik sıkışıklığına çözüm: konuşan arabalar... (1 Şubat 2011)Sosyal Medyası olan otomobiller kazalara karşı yeni arayış.
Derin Design, En Prestijli Tasarım Ödüllerinden Chicago - Good Design Award Kazandı (2 Şubat 2011)Derin Design, Derin Sarıyer tasarımı FEK oturma ünitesi ile dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden Chicago - Good Design Award kazandı.
İtalyan Kalitesinde Ürettiğimiz Mobilyayı, Çin Fiyatına Satıyoruz (3 Şubat 2011)Mobilya sektörü geçen yıl dünyanın dört bir yanına 1 milyar 786 milyon dolarlık ihracat yaptı. Çilek Mobilya Genel Müdürü Muzaffer Çilek, tasarım ve markalaşmaya ağırlık vererek artık İtalyan kalitesinde üretim yapar hale geldiklerini, ancak uluslararası piyasalarda fiyat algısının hâlâ düşük seyrettiğini söyledi.
ODTÜ''den Üç Boyutlu Sanal Kampüs (3 Şubat 2011)Ankara''da bulunan Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), kampüsünü üç boyutlu sanal âleme taşıyarak uzaktan eğitim anlayışına farklı bir boyut kazandırdı.
Mobilya Oscarları Sahiplerini Buldu (4 Şubat 2011)İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) kapsamında bu yıl beşinci kez düzenlenen Mobilya Tasarım Yarışması''nda dereceye giren çalışmalar belirlendi.
Modern tasarımları ''denge''ye koydu (10 Şubat 2011)Fransız tasarımcı Jean Marie Massaud''un çağdaş sanata uygun yaptığı tasarımlarda duyguları, doğallığı ve kültür kalıntılarını kullanıyor. Sanatçı tasarımlarında sade çizgilere yer veriyor. Jean Marie Massaud, doğadan aldığı doğal renkleri kullanarak çağdaş sanata özgü objeler ve mekânlar tasarlıyor.
Patronların 20 Bin TL''lik logosu (14 Şubat 2011)Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği''nin (TÜSİAD) logosunu yenilemek için açtığı yarışma sonucu, yeni kurumsal logo belirlendi.
Arkitera Seyahat Bursu''nun Finalistleri Belirlendi (21 Şubat 2011)17 Aralık 2010''da duyurulan Arkitera Sehayat Bursu için ön eleme süreci tamamlandı ve 15 adet finalist bir sonraki aşamaya geçti. Bir ay boyunca belirlediği rota ve tema doğrultusunda 10 şehri gezecek olan katılımcı, bireysel sunumlardan sonra belli olacak. Arkitera Seyahat Bursu finalistlerini belirlemek amacıyla, 16 Şubat 2011 Çarşamba günü saat 15:00''da, Arkitera Mimarlık Merkezi''nde mimar ve şehir plancılarından oluşan editoryal kadrodaki Gökçe Aras Engin, Pınar Koyuncu, Dilek Öztürk, Aslı Tüfekçi, Derya Yazman ve Ömer Yılmaz''ın katılımıyla ilk eleme gerçekleşti. Burs''a toplam 72 adet başvuru yapıldı. İlk eleme turunda gelen başvurulardan 33''ü elenerek, 39 adet başvuru bir sonraki aşamaya geçti.
Tatili yanınızda taşımak için... (24 Şubat 2011)Günümüzde artık zor diye bir şey yok. Özellikle konuştuğumuz şey tasarımsa imkansıza yer yok. Bu dünyada mekanın, rengin, kullanılan malzemenin de sınırı yok. Biraz cesaret ve çok az bir yatırımla her şey elinizin altında...
Oscar Amca''nın Mekanları (25 Şubat 2011)Sinema emekçileri ve tutkunlarının nefeslerini tuttuğu, herkesin Oscar Amca''yı eve atma fırsatını kolladığı o gece 27 Şubat 2011''de gerçekleşecek. Bu sene 83. kez yapılacak olan Akademi Ödülleri törenini yapımcılar Bruce Cohen ve Don Mischer''ın yaptığı açıklamaya göre, son dönem yakışıklılarından James Franco ve Walt Disney prensesi Anne Hathaway sunacak. Bir filmde kurgu, oyun gücü, yönetim gibi etkenler kadar önemli başka bir unsur ise o filmlerin geçtiği mekanlar. Hayat, bazen mekanları, mekanlar ise bazen hayatları şekillendiriyor. Oscar Ödülleri''nde En İyi Film Adayları''nı Arkitera Mimarlık Merkezi olarak bu sene de inceledik.
Teyp kasetinden ev (25 Şubat 2011)7000 kasetten kendine ev yaptı...
''Geleceğin tarihinden ilham alıyoruz!'' (28 Şubat 2011)Uluslararası tasarım yayınlarında en çok ismi geçen Türk markalardan birine nefes veren iki kardeş, Derin Tasarım Direktörü mobilya tasarımcısı Derin Sarıyer ve Derin Marka Direktörü iç mimar Dilruba Sarıyer ile buluştuğumuzda, Akaretler''de açılacak 500 metrekarelik yepyeni mağazalarının tatlı heyecanı içindeydiler.
Yeni Bir Tasarım Hareketi, Obeziteyi Durdurabilir mi? (1 Mart 2011)Amerika''daki obezite salgınıyla mücadele eden binalar ve çevreler, Etkin Tasarım için bir ilk oluşturuyor. Günümüzde obezite, Amerika''nın önde gelen önlenebilir ölüm nedenleri arasında tütünü geçiyor. Amerikalılar''ın üçte birinden çoğu fazla kilolara sahip ya da obez. Yakın çevrenin tasarımı sayesinde fiziksel aktiviteye teşvik eden, obezite ve obeziteyle ilişkili hastalıkların adreslendiği "Etkin Tasarım", New York Şehri tarafından yayımlanan kılavuzda izlenebiliyor.
İstanbullu kendi taksisini seçecek (3 Mart 2011)İBB, "İstanbul için Taksi Sistemi Tasarımı Fikir Projesi Yarışması" düzenliyor.
Öğrenciler mobilya tasarlayacak (4 Mart 2011)Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), genç tasarımcıların hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.
Toplam 2017 haber 101 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.