Haberler

Haberler

Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Alışveriş hız kesmedi, perakende yüzde 12 büyüdü (17 Haziran 2008)Esnaflar, "Piyasada yaprak kıpırdamıyor." diye şikâyette bulunurken, tüketicilerin alışverişten yana hız kesmediği ortaya çıktı. Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) verilerine göre organize perakendenin Mayıs 2008 cirosu nisan ayına göre yüzde 7, önceki yılın aynı dönemine göre net yüzde 12 büyüme kaydetti.
Edirne, Avrupa''nın en iyisi olmak için yarışacak (17 Haziran 2008)Türkiye, ''Avrupalı Seçkin Destinasyonlar'' için 2008 yılı adayını belirledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı''nca 6 ay süren aday belirleme çalışmasında, Edirne''nin, Avrupa''nın en iyi turizm destinasyonu (turizm merkezi) için yarışmasına karar verildi.
RK, Bandırma ve Samsun''un Satışına Onay Verdi (17 Haziran 2008)Rekabet Kurulu (RK), Bandırma Limanı''nın Çelebi Ortak Girişim Grubu''na ve Samsun Limanı''nın Ceynak Lojistik''e satışına izin verdi.
Bir "Çırpı"da Yapılacak (17 Haziran 2008)Başkan Kocaoğlu’nun “Çok amaçlı salon için yer gösterilsin, hemen yapalım” çağrısına yanıt veren Bayındır’a bağlı Çırpı ve Canlı beldelerinde temeller atıldı.
Denizli''den Dünya Miras Listesi''ne İkinci Aday: Kaklık Mağarası (17 Haziran 2008)Sahip oldukları muhteşem manzarayla görenleri hayran bırakan saklı travertenleriyle ünlü Denizli''deki Kaklık Mağarası tıpkı Pamukkale gibi UNESCO''nun Dünya Mirası Listesi''ne aday olarak kabul ediliyor.
Hipermarketler (17 Haziran 2008)57, 58, 59 ve 60. Bu rakamlar ne diye soracaksınız, hemen söyleyeyim; 57. Hükümet''ten başlayarak bugünkü 60. Hükümet''e kadar neredeyse 8 yıldır yasalaşmayı bekleyen bir kanun teklifi, geçen hafta yeniden gündeme geldi.
İş GYO, 3 yeni projeye başlıyor İzmir''e en yüksek kuleyi dikiyor (17 Haziran 2008)Üç yeni proje için kolları sıvayan İş GYO, İzmir''in en yüksek binasını inşa etmeye hazırlanıyor. Proje, 25 ve 33 katlı iki kule ile alışveriş merkezinden oluşuyor.
İDO ve İGDAŞ satışı seçim sonrası (17 Haziran 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İDO ve İGDAŞ’ın özelleştirmesinin belediye seçimleri sonrasına kaldığını söyledi. CNBC-e’nin sorularını yanıtlayan Topbaş, bu iki şirketin satışından 10 milyar dolar gelir beklediklerini ifade etti. Topbaş, İSPARK ve KİPTAŞ’ı da yine seçim sonrasında halka arz etmeyi planladıklarını belirtti. Kadıköy-Kartal raylı ulaşım sistemini metroya çevirdiklerini kaydeden Topbaş, bu projenin 30 ay sonra biteceğini kaydetti. Topbaş, bu yıl ulaştırmaya 5-6 milyar YTL yatıracaklarını da sözlerine ekledi.
Tarih: 17 Haziran 2008 Kaynak: NTVMSNBC
Hasankeyf''te Kazılar Başladı (17 Haziran 2008)Batman''ın Hasankeyf İlçesi''ndeki tarihi yapılarda kazı çalışmaları başladı. Bu yılki kazılar, onarım çalışmalarıyla birlikte yürütülecek. GAP İdaresi Başkanlığı tarafından sağlanan mali destekle yürütülen çalışmalara 72 kişilik bir ekip katılıyor. Dünya mirası Hasankeyf''teki kazı ve onarım çalışmaları Mardinike Camii''nin temizlenmesiyle başladı. Altı noktadan yürütülecek çalışmalarda bu yıl Sahil Sarayı olarak bilinen kompleksin ortaya çıkarılması hedefleniyor. Hasankeyf Kazı Ekibi Başkanı Prof Dr Abdulselam Uluçam, "Zeynel Bey Türbesi başta olmak üzere Koç Camisi''nin mihrabı ve kapıları, Sultan Süleyman Camisi ile Rısk Camisi''nin kapısı, Büyük Saray ile Küçük Saray''ın sağlamlaştırma çalışmaları yapılacak." diye konuştu. Batman''ın Hasankeyf İlçesi''nde, 2008''de yürütülecek çalışmalar, kültür varlıklarının onarımına ve ayakta kalmasına da destek olacak.
Tarih: 17 Haziran 2008 Kaynak: TRT Haber
3 metro hattı için 1.6 milyar Euro kredi (17 Haziran 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa Yatırım Bankası ve uluslararası finans kuruluşlarından sağladığı toplam 1.571 milyar Euro tutarındaki kredi 3 ana metro hattının yapımında kullanılacak.
İnşaat sektöründeki durgunluk Meclis’e taşındı (17 Haziran 2008)CHP, inşaat sektöründe yaşanan daralma ve durgunluğun nedenlerinin araştırılması, sektörü yeniden ayağa kaldırmak için alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.
En pahalı "Yeşil Ev" (17 Haziran 2008)İngiltere’de inşa edilen “çevreci ev” 7.2 milyon pound karşılığında satıldı. Dünyanın en pahalı evlerinden biri olan bina “Orkide Ev” adını taşıyor.
İYTE Mimarlık Bölümü''nde Tasarım Stüdyosu Finalleri Jüri ve Sergilerle Tamamlandı (17 Haziran 2008)2007 – 2008 öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte, İYTE Mimarlık Bölümü’nde, tasarım stüdyosu finalleri geniş katılımlı jüri ve sergilerle gerçekleştirildi. 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri projelerini jüri karşısında savunma fırsatı bulurken, 1. sınıf projeleri bir sergi eşliğinde sunuldu.
Tarihi Kurşunlu Camii''nde Restorasyon (17 Haziran 2008)Kütahya''nın Tavşanlı İlçesi''nin eski camilerinden olan Kurşunlu Camii''nde restorasyon çalışmalarının başlatıldığı bildirildi. 1871 yılında hizmete açılan Kurşunlu Camii''nin bugüne kadar birçok restore çalışmasından geçtiği kaydedildi. En son Kurtuluş Savaşı sırasında tahrip edilen iç duvarlardaki süslemelerin tekrar yapıldığı Kurşunlu Camii''nde şimdilerde ise minare ve pencerelerin bakımı yapılıyor. Tarihi bir yapıt olmasından dolayı Vakıflar Müdürlüğü''ne bağlı olan Kurşunlu Camii''nde 3 usta çalışıyor. Restorasyon çalışmalarının ise bir hafta içerisinde tamamlanması bekleniyor.
Tarih: 17 Haziran 2008 Kaynak: Haberler.com
Gecekonduya aquapark (17 Haziran 2008)İlçenin yeni gelişim bölgesindeki 81 konutun yerle bir edileceğini açıklayan Başkan Durak, projenin 6 ay içinde başlatılacağını duyurdu.
Enerji Bakanı, "Enerjide Kurtuluş Savaşı Veriyoruz" Dedi (17 Haziran 2008)Bergama''daki tesisi Dost Enerji 60 milyon euroluk yatırımla gerçekleştirdi. Balıkesir''deki işletme ise Baki Elektrik tarafından 130 milyon euroya yapıldı.
Turyağ, ay sonunda tamamen taşınıyor (17 Haziran 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin İzmir Yeni Kent Merkezi Planı olarak belirlediği bölgede bulunan fabrika üretimini bundan sonra Ankara''da yapacak.
Archimedes Projesi Uluslararası Konferansı gerçekleştirildi (17 Haziran 2008)Eminönü Belediyesi, Haliç Belediyeler Birliği, 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kalkınma Ajansı ile Venedik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi liderliğinde AB fonlarına yönelik hazırlanan Archimedes Projesi desteğiyle gerçekleştirilen “3. Tarihi Yarımada Sempozyumu” dün tamamlandı.
Mustafa Kemal’in telgrafı (17 Haziran 2008)“Tarihi Kentler Birliği’nin 11. Dünya Konferansı” vardı Konya’da… Konya Belediyesi’nce illa benim de katılmam istendi bu etkinliğe… Çatalhöyük’ün hem kendisini hem de oradaki müze tasarımımı anlatmam bekleniyordu.
Eskidji''den ev rahatlığında tatil köyü (17 Haziran 2008)Foça''da kurulan Olivia Village''da 60 aile özgün bir yaşam sürüyor. İzmir''in Foça ilçesinde tatil anlayışına farklı bir yorum getirmek amacıyla Eskidji tarafından kurulan tatil köyü, yeni komşuları bir araya getiriyor. 27 villadan oluşan Olivia Village tatil köyünde herkesin ev konforunu yakaladığını belirten Eskidji Gayrimenkul Departman Başkanı Ferhan Yazıcıoğlu, "Doğal güzellikler içinde farklı bir tatil anlayışı içinde sunduğumuz dingin yaşam merkezlerimize gelenler ayrılamıyor" dedi. Dinlenmeye ve ruhsal dinlenmeye öncelik tanınan bir ortam oluşturduklarını belirten Yazıcıoğlu, bu yüzden günlük hayatın stresini taşımadıklarını söyledi. Ferhan Yazıcıoğlu, şu bilgileri verdi: "Yemek, eğlence ve etkinlikler oldukça özgün tarzda. Farklı yaşamayı sevenler, yaşamdan haz alanlar, hayatı paylaşma anlayışları birbirine yakın 60 aile Olivia Village''de mutlu bir hayat sürüyor."
Tarih: 17 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Asır
Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.