Arkitera E-Bültenleri

Email adresiniz yeterli
Üyelikten Çıkış
E-Bülten Arşivi

Proje

SM Evi

Tarih: Ağustos 2006
Mimarlar Hakkında
Han Tümertekin
İstanbul’da doğan Han Tümertekin, 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 1982 – 1983 tarihleri arasında Paris’te mimar olarak çalıştı ve 1988 yılında İstanbul Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Profesyonel kariyerine 1984 yılında başlayan Han Tümertekin, 1986 yılında “Mimarlar Tasarım ve Danışmanlık Hizmetleri” ni kurdu.

1992’ den itibaren İstanbul Teknik Üniversitesi, Yuldız Teknik Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi gibi mimarlık fakültelerinde proje stüdyosu yürütmeye başladı. 1996 yılında Archiprix/Türkiye jürisinde görev aldı. Halen Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programında, bu yıl itibarıyla da Harvard Graduate School of Design’da proje stüdyosu yürütmektedir.

“ATK Lojmanları” ve “Çatalhöyük Müze ve Ziyaretçi Merkezi” gibi projelerle çeşitli ödüller alan mimar, 2004 yılında “B2 Evi” ile Ağa Khan Mimarlık Ödülü’ne layık görüldü.

Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda ve çeşitli ürünler veren mimar, halen “Saray Alışveriş ve Kültür Merkezi” ve “Santral İstanbul Enerji Müzesi” gibi kentsel ölçekli projeler üzerine çalışmaktadır.

Eylem Erdinç
İstanbul’da doğan Eylem Erdinç 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 1997 yılında Berlin’de Blasé&OK Architects’ de çalıştı ve çeşitli yarışmalara katılarak derece aldı. 1998 yılında İhsan Bilgin ile çalışan mimar bu süre içinde uluslararası atölyelere katıldı.

Profesyonel kariyerine 1999 yılı itibariyle Mimarlar Tasarım’da başladı, aynı yıl Archiprix/Türkiye yarışmasında birincilik ödülü aldı. 2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine başladı ve tez aşamasında ara verdi.

“Optimum”, “Aytek”, “İstanbul Zen”, “TEBNV” ve “BGN Marais” gibi ulusal ve uluslararası ölçekte çeşitli projeler üzerinde çalıştı. 2004 yılında Ağa Khan Mimarlık Ödülü’nü alan “B2 Evi” nin proje mimarı olan Erdinç, halen “Saray Alışveriş ve Kültür Merkezi” gibi kentsel ölçekli projeler üzerine çalışmaktadır.

2005 yılından itibaren Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, 2006’dan itibaren de İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki proje stüdyolarında konuk jüri üyeliği yapmakta ve bağımsız olarak konseptüel çalışmalar hazırlamaktadır.SM Evi
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
SM Evi
Proje Arşivi
Dönem içinde yayınlanan projelerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz proje başlığını listeden seçiniz.

Footer :)