Etkinlik Dosyası

2011 Yılı Etkinlik Dosyası

7. Uluslararası São Paolo Mimarlık Bienali7. Uluslararası São Paolo Mimarlık BienaliKasım 2007
Brezilya Mimarlar Enstitüsü (IAB) ve São Paulo Bienal Kuruluşu 11 Kasım-16 Aralık 2007 tarihleri arasında São Paulo Ibirapuera Parkı’ndaki bienal binasında 7. Uluslararası Mimarlık Bienali (UMA)’ni gerçekleştiriyor.
Arkitera KampüsteArkitera KampüsteEkim 2007
Arkitera Mimarlık Merkezi, 30 Ekim-9 Kasım 2007 tarihleri arasında gerçekleştireceği “Arkitera Kampüste” buluşmaları ile Türkiye’de ve KKTC’de mimarlık lisans veya yüksek lisans eğitimi veren tüm üniversitelere ulaşmayı, haklarında bilgi almayı ve bu paylaşımları online olarak aktarmayı amaçlıyor.
2007 Cersaie Fuarı2007 Cersaie FuarıEkim 2007
Uluslararası Cersaie Seramik Kaplamaları ve Banyo Mobilyaları Fuarı 02 – 06 Ekim 2007 tarihleri arasında İtalya’nın Bologna kentinde gerçekleşecek. Bu sene 25.si gerçekleşecek olan fuar kapsamında, bu iki sektörün çeyrek yüzyıllık tarihçesini de konu alan geniş bir program hazırlandı.
10. Uluslararası İstanbul Bienali10. Uluslararası İstanbul BienaliEylül 2007
10. Uluslararası İstanbul Bienali, 8 Eylül-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Küratörlüğünü Hou Hanru''nun yaptığı Bienal''in bu yılki ana mekanları Atatürk Kültür Merkezi, İstanbul Manifaturacılar Çarşısı, 3 Numaralı Antrepo, Santral İstanbul ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi.
Kültür ve Mekan Tasarım Atölyeleri 2 - TrilyeKültür ve Mekan Tasarım Atölyeleri 2 - TrilyeAğustos 2007
“IAPS - CSBE (Culture and Space in the Built Environment Network) Çalışma Ağı ve Bahçeşehir Üniversitesi”nin ulusal olarak düzenlediği tasarım atölyelerinin ikincisini 12 - 17 Temmuz 2007 tarihleri arasında Bursa Trilye’de, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdi.

2007 Betonart Mimarlık Yaz Okulu2007 Betonart Mimarlık Yaz OkuluTemmuz 2007
TÇMB (Türk Çimento Müstahsilleri Derneği)nin mimarlara yönelik olarak yayınladığı Betonart dergisinin çimento ve betonun alternatif kullanım olanaklarını araştırmak, çevre duyarlılığını ve fiziksel çevre kalitesini arttırmak amacıyla mimarlık bölümü öğrencileri için düzenlediği 2007 Betonart Mimarlık Yaz Okulu, 10 - 20 Temmuz 2007 tarihleri Edirne’de gerçekleştiriliyor.
2007 Eskişehir Mimarlık Tasarım Sanat Öğrencileri Buluşması2007 Eskişehir Mimarlık Tasarım Sanat Öğrencileri BuluşmasıHaziran 2007
Türkiye’nin ilk mimarlık, tasarım, sanat öğrencileri buluşması 26 - 30 Haziran 2007 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi tarafından düzenleniyor. Yunus Emre ve İki Eylül kampüslerinde açık alanda gerçekleştirilecek olan buluşma, tüm mimarlık, tasarım ve güzel sanatlar öğrencilerine açık.
Rotterdam Mimarlık Bienali 2007Rotterdam Mimarlık Bienali 2007Mayıs 2007
Kentlerimizin geleceği ne? Ve mimarlar, şehir plancıları bu konuda ne gibi bir rol oynuyor? 24 Mayıs 2007 tarihinde kapılarını açacakolan  3. Uluslararası Rotterdam Mimarlık Bienali (IABR), "POWER – Producing Contemporary City" başlığı altında bu sorulara cevap arıyor. Dünyanın her yerinden gelen farklı tasarım disiplinlerinin (mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı) bilgi ve deneyimlerini Rotterdam’da bir araya toplayarak, geniş bir kitleye sunuyor.
Rotterdam 2007 Mimarlık KentiRotterdam 2007 Mimarlık KentiNisan 2007
2007 yılında Rotterdam, “Rotterdam 2007 Mimarlık Kenti” başlığı altında mimarlık kültürüne ev sahipliği yapıyor. Geniş kapsamlı festival, şehrin görkemli mimarisine de ışık tutuyor. 2007 yılı boyunca şehirde, mimarlıkla ilgili sergiler, etkinlikler, geziler ve seçilmiş olan 40 binaya işitsel turlar düzenlenecek.
İlk in Milano Sergisiİlk in Milano SergisiNisan 2007
Türk tasarımının önde gelen tasarımcıları, çağdaş tasarıma bakışlarını ve özgün ürünlerini tasarım dünyası ile paylaşmak amacıyla Salone del Mobile kapsamında 18-23 Nisan 2007 tarihleri arasında Zona Tortona, Superstudio Piu''da “ilk in milano” sergisinde buluşuyor.
"Architecture of the Night - Luminous Buildings" SergisiMart 2007
"Architecture of the Night" sergisi mimaride yapay aydınlatma kullanımının tarihini sunuyor ve tabi ki bu kullanıma bağlı olarak güncel konuları aktarıyor.
Arkitera Workshop: Fibrous StructuresArkitera Workshop: Fibrous StructuresŞubat 2007
AA London’dan 12 öğrencinin ve Türkiye’deki mimarlık okullarından 18 öğrencinin katılımcı olarak seçildiği, Arkitera Mimarlık Merkezi''nin, Lafarge Agrega ve Beton Grubu sponsorluğunda, British Council ve Adams Kara Taylor işbirliği ile düzenlediği "Arkitera Workshop: Fibrous Structures", 24 Şubat - 02 Mart tarihleri arasında İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştiriliyor.
İMP ToplantılarıİMP ToplantılarıOcak 2007
İstanbul Metroploliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP) ve Arkitera Mimarlık Merkezinin düzenlediği İMP Toplantıları, İstanbul’un geleceğini belirleyen kentsel planlama projelerinin ve bölgesel açılım çalışmalarını şeffaflaştırmayı hedefliyor.

Etkinlik Dosyası Arşivi
Dönem içinde gerçekleştirilen etkinlik dosyalarının listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinlik dosyasını listeden seçiniz.