Etkinlik Dosyası

2011 Yılı Etkinlik Dosyası

Buildist 2010Buildist 2010Eylül 2010
Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı 30 Eylül-3 Ekim 2010 tarihleri arasında CNR Expo''da düzenleniyor.
12. Venedik Mimarlık Bienali 12. Venedik Mimarlık Bienali Ağustos 2010
Paolo Baratta başkanlığındaki La Biennale Di Venezia tarafından organize edilen, Kazuyo Sejima küratörlüğünde gerçekleştirilecek olan İnsanlar Mimarlıkla Buluşuyor (People Meet in Architecture) temalı 12. Uluslararası Venedik Mimarlık Bienali, 29 Ağustos - 21 Kasım 2010 tarihleri arasında Giardini, Arsenale ve Venedik''in çeşitli yerlerinde mimarlarla ve halkla buluşuyor.
Baykuşlar Toplanıyor!Baykuşlar Toplanıyor!Ağustos 2010
"Baykuşlar Toplanıyor!...Siz de gelir misiniz?" dendiğinde, "Kim bu baykuşlar?", "Nerede toplanıyorlar?" "Niçin toplanıyorlar?" soruları ile kafamız karışık. 25-31 Temmuz 2010 yaz sıcağında biraz meraktan biraz da farklılığın sinerjisine hasretimizden yollara düştük. İyi ki de öyle yapmışız... Öğrendik, geliştik, sorguladık...
2010 Betonart Mimarlık Yaz Okulu2010 Betonart Mimarlık Yaz OkuluTemmuz 2010
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği''nin mimarlara yönelik olarak yayımladığı Betonart dergisinin çimento ve betonun alternatif kullanım olanaklarını araştırmak, çevre duyarlılığını ve fiziksel çevre kalitesini arttırmak amacıyla mimarlık bölümü öğrencileri için düzenlediği 9. Betonart Mimarlık Yaz Okulu, 01 - 09 Temmuz 2010 tarihleri arasında Mersin''de gerçekleştiriliyor.
Buluşma Buluşma "10"Haziran 2010
Mimarlık öğrencilerini çeşitli etkinliklerle (workshop, atölye, söyleşi, gezi vb.) ortak bir platformda bir araya getirmiş olan "UMOB" -Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması- her yıl farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiş ve belirlenen temayla birlikte, insan, toplum ve mimarlık eğitimi konularını işlerken, yetişen neslin bilinçlenmesinde de önemli rol oynuyor.
Açık Kapı FestivaliAçık Kapı FestivaliMayıs 2010
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında, Arkitera Mimarlık Merkezi''nin organize ettiği ve BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nın desteklediği Açık Kapı Festivali, 22-30 Mayıs tarihleri arasında İstanbul''da gerçekleştiriliyor.

Etkinlik Dosyası Arşivi
Dönem içinde gerçekleştirilen etkinlik dosyalarının listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinlik dosyasını listeden seçiniz.