Haberler

Kuşadası'nda 24 park yenileniyor

Tarih: 14 Ağustos 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park-Bahçe Amirliği tarafından hazırlanan ve 24 park alanını kapsayan projelerin uygulanmasına başlandı. 

İlk etapta Özyağcı Sitesi ve Özgür Sitesi bölgelerinde bulunan parklarda başlatılan çalışmalar, proje içinde bulunan tüm parklarda uygulanacak. Taş duvar, bordür, zemin döşemesi, aydınlatma, oyun alanı, su ve bitki dikilmesini kapsayan projelerin tamamlanması ile, Kuşadası park envanterinde bulunan 24 adet park mükemmel bir hale gelecek. Çalışmaların tümünün Belediye ekipleri tarafından yapılacağını kaydeden Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, "Tüm hazırlıklarımızı bitirdik ve projelerimizi uygulamaya başladık. Görevli arkadaşlarım ile tespit ettiğimiz listede yer alan 24 adet park ve çocuk oyun alanını iki ay içinde bitirip, halkımızın hizmetine sunmayı hedefledik. Ekiplerimizin çalışma temposu çok güzel. Bu hızla gidersek planladığımız süreler içinde çalışmalarımızı bitirir ve ekiplerimizi diğer işlere kaydırma olanağı buluruz" dedi. Uygulama yapılacak parklar: 'Turizm Sokak Parkı, Özgür Sitesi, Emek Sitesi, Özyağcı Sitesi, Kırkevler, Hüseyin Bilici, Devrim Sokak, Gönülkent Yanı, Gönülkent-Çisemkent, Metin Akar Okulu Yanı, Cafer Tonbul Parkı, Em. Öğr. Y. Ziya Tan Parkı, Bahçe Arası Sokak, Behice Boran, Gürbüz Sitesi, Ege Vista, Gazibeğendi, Sema Sitesi Yanı, Rıhtım Sitesi, Altınkum, Dergah, Koştaş arkası, İlker Sitesi, Ege Evleri'.
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.