Haberler

Kırşehir''e Adalet Sarayı yapılıyor

Tarih: 9 Ocak 2009 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Hasan Şahin
Kırşehir Adalet Sarayı''nın yapımına başlanacağı bildirildi. Milletvekili Mikail Arslan, "Kırşehir adalet sarayı, Selçuklu mimarisi ile bezenecek" dedi.

AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Abdullah Çalışkan''ın girişimleri sonucunda, Kırşehir Adalet Sarayı''nın yapımına başlanacağı bildirildi. Projesi tamamlanan ve 2 Eylül 2008 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen Kırşehir Adalet Sarayı''nın ihale sürecinin tamamlandığı kaydedilirken, Adalet Bakanlığı''nca yapılan ihaleyi 15 milyon 500 bin TL bedelle Epsilon İnşaat Mühendislik ve Ticaret Limited Şirketi''nin aldığı öğrenildi.

Adalet Bakanlığı ile ilgili firma arasında yapım ihalesine ilişkin sözleşmenin 31 Aralık 2008 tarihinde imzalandığını kaydeden Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çağlayan, "Sözleşme süresi 600 gün olarak belirlenirken, yer teslimi 14 Ocak Çarşamba günü yapılacak. 600 günlük yapım süresi, yer teslimi tarihinden itibaren başlayacak. Adalet sarayı projesinin hayata geçirilmesiyle adli yargı mensupları daha rahat ve modern bir ortamda çalışabilecek. Davalar da çabuk görülecek" dedi.

Hayırlı olsun
Milletvekili Mikail Arslan ise, Selçuklu mimarisi ile bezenecek olan adalet sarayının Kırşehir''e hayırlı olmasını dileyerek, "Selçuklu mimarisini de yansıtan şekilde projelendirilen yeni adalet sarayının yapımına önümüzdeki günlerde başlanacak. 2 Eylül 2008 tarihinde ihalesi yapılan ve yer tesliminden kısa zaman sonra yapılmaya başlanacak olan yeni Kırşehir Adalet Sarayı, 11 bin 42 metrekare açık alan ve 25 bin 885 metrekare kapalı alan olmak üzere bodrum, zemin ve 4 kattan oluşacak. Binada 2 Ağır Ceza Mahkemesi ve 24 adet normal mahkeme Kırşehirli vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Ayrıca, kafeterya, konferans salonu, misafirhane ve PTT yeni yapılacak olan adalet binasında Kırşehirli hemşerilerimize hizmet verecek. Kırşehir''e yapılacak olan adalet sarayı projesinde görüşmelerimiz sonucunda bizlere her konuda destek veren Adalet Bakanımız Mehmet Ali Şahin''e teşekkür ediyoruz. İlimizde adaletin tesis edilmesinde, adalet sarayımızın faydalı olacağı kanaati ile tüm hemşehrilerimize selam ve sevgilerimizi sunuyoruz" dedi.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.