Haberler

D-100''den Gebze''ye transit geçiş yapılacak

Tarih: 11 Nisan 2011 Kaynak: Yeni Şafak
İzmit yönünden İstanbul istikametine seyreden araçların direkt Gebze ilçe merkezine ulaşmalarını sağlamak için yaklaşık 2 kilometrelik yolda çalışma yapıyor. Çalışmalar tamamlandığında ile araçlar 3 kilometrelik mesafeyi katetmeden Gebze''ye ulaşabilecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit yönünden İstanbul istikametine seyreden araçların direkt Gebze ilçe merkezine ulaşmalarını sağlamak için yaklaşık 2 kilometrelik yolda çalışma yapıyor. Önceki hali ile Gebze Doğu Kavşağı''ndan kuzey yan yola geçişte yaşanan sıkışıklığın önüne geçilecek çalışma ile araçlar 3 kilometrelik mesafeyi katetmeden Gebze''ye ulaşabilecek. Büyükşehir Belediyesi, Gebze Doğu Kavşağı''ndan D -100 kuzey yan yola kesintisiz geçişi sağlamak için önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Proje İzmit''ten İstanbul''a giden araçların Gebze''ye geçişini daha kısa ve sorunsuz hale getirecek. 5 kavşak yolu ve kuzey yan yol olmak üzere yaklaşık 2 kilometrelik kısımda yapılacak çalışmalarda araçların trafik ışıklarından kaynaklanan bekleme sorunu da ortadan kalkmış olacak. 2011 yılının son döneminde bitirilmesi planlanan proje ile birçok noktaya ulaşımda kolaylıklar sağlanacak. 1. kavşak kolu ile İstanbul yönüne seyir halinde olan ve Doğu Kavşağı''ndan Gebze kuzey yan yola ayrılmış olan araçlar, tekrar D-100 kara yoluna geçebilecek. 2. kavşak kolu ise TEM yönünden İstanbul yönüne seyir halinde olan araçların D-100 kara yoluna katılımı gerçekleşecek.

TRAFİK RAHAT BİR NEFES ALACAK

3. Kavşak kolu ile de İstanbul yönüne seyir halinde olan araçların Gebze Organize Sanayi Sitesi''ne bağlantısı olacak.Alt ve üst yapı çalışmalarının sürdüğü önemli projenin 4. kavşak kolunda İstanbul yönüne seyir halinde olan araçların 8x5 ebadında kapalı kesitten geçerek Gebze Kuzey Yan Yola katılımı sağlanırken, 5. kavşak kolu TEM bağlantı yolundan İstanbul yönüne seyir halinde bulunan araçların mevcut D-100 üst geçit köprüsü üzerinden Gebze Organize Sanayi Sitesi''ne bağlantısını gerçekleştirecek. Kuzey yan yol ise TEM bağlantı yolundan İstanbul yönünde seyir halinde bulunan araçların Gebze şehir merkezine ulaşımı sağlanacak.Mevcut durumda İzmit yönünden İstanbul yönünde seyir halinde bulunan araçlar Gebze merkeze girişlerini D-100 üzerinde bulunan kavşak kolundan TEM yönüne dönerek gerçekleştiriyor. Buradaki yol üzerinde bulunan trafik ışıklarında bekledikten sonra sağa dönüş yapan araçlar, Gebze kuzey yan bağlantı yoluna geçiyor.

Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.