reklam

Arkitera Mimarlık Merkezi Hakkında
Ana Sayfa > Kurumsal

Arkitera Mimarlık Merkezi, mimarlığın Türkiye'de nitelikli bir şekilde uygulanabilmesi ve mimari kalitenin çağdaş ülkeler seviyesine gelmesi için çalışmalarını sürdüren bağımsız bir mimarlık merkezidir. Merkez, hiç bir büyük gruba bağlı olmadığı gibi özgün bir STK özelliği göstermektedir.

Arkitera Mimarlık Merkezi, Haziran - Ekim 2000 arasında sürdürülen hazırlık çalışmalarının ardından, 9 Ekim 2000'de ilk yayını olan Arkitera.com ile faaliyetlerine başlamıştır. Arkitera.com'u diğer yayınlar ve etkinlikler izlemiştir. Merkez, kurulduğu günden bugüne kadar çeşitli çalışmalara destek vermiş, mimarlık dünyası için düzenlenen etkinliklerde sektördeki firma, kurum ve üniversiteler ile işbirliği yapmış, fiziksel çevre ve kent sorunları ile ilgili konularda bir buluşma platformu görevi üstlenmiştir.

Arkitera Mimarlık Merkezi, Avrupa Birliği'nin Culture 2000 (Kültür 2000) programı tarafından desteklenen ve dokuz ülkeden on dört kurumun üye olduğu GAUDI Network (Governance, Architecture and Urbanism as Democratic Interaction - Demokratik Bir Etkileşim Olarak İdare, Mimarlık ve Şehircilik Ağı)'ünün 19 Mart 2004 tarihinden itibaren üyesidir. GAUDI Network Ağı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Künye

Yöneticiler:Ömer Kanıpak, Ömer Yılmaz
Danışmanlar: İhsan Bilgin, Aykut Köksal, Süha Özkan, Nevzat Sayın
Kuruluş Tarihi: 9 Ekim 2000
Çalışma Ekibi: Rabia Alga, Seda Altınkeser, Atilla Baybara, Banu Binat, Gülfidan Cansızoğlu, Hatice Erin, İdil Erkol, Yadigar Esen, Esra Gemici, Pınar Gökbayrak, Yeliz Han, Ömer Kanıpak, Emine Merdim, Gökçen Öğütçü, Gülru Özdöl, Beliz Özgür, Sevgi Türkkan, Zelal Rahmanalı, Burçin Yıldırım, Ömer Yılmaz, Önder Yılmaz

Yurtdışı Temsilcileri:
Filiz Siber, Viyana
Sezer Bahtiyar, Londra
Emine Yılmazgil, Rotterdam.

 

 

 

 

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz