reklam

Mercek Altında
Sanat > Mercek Altında

 

7. ULUSLARARASI İSTANBUL BİENALİ
7. Uluslararası Istanbul Bienali Tokyo'daİstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Bienali'ne katılan sanatçılardan 13'ünün eserleri Japonya'nın başkenti Tokyo'da sanatseverlerle buluştu.

İstanbul'da 22 ülkeden 63 sanatçıyı bir araya getiren, "Egokaç : Gelecek Oluşum için Ego'dan Kaçış" konulu 7. Uluslararası İstanbul Bienali'nin küratörlüğünü üstlenen Yuko Hasegawa, bu kez bienalin küçük bir bölümünü Japonya'ya taşıyarak İstanbul'da büyük beğeniyle izlenen eserleri Japon sanatseverlere sundu.

"Ego Fugal : From the 7th International İstanbul Biennial / Ego - Kaç : 7. Uluslararası İstanbul Bienali'nden" adıyla Tokyo Opera City Art Gallery'de açılan sergiye 7. Uluslararası İstanbul Bienali'nde eserleri sergilenen Ömer Ali Kazma, Hüseyin Çağlayan, Francis Als, Maja Bajevic, Evgen Bavcar, Chris Cunningham, David Noonan & Simon Trevaks, Odani Motohiko, Philippe Parreno, Sone Yutaka, Magnus Wallin, Apichatpong Weersasethakul ve Jane & Louise Wilson davet edildi.

Giriş bölümünde 7. Uluslararası İstanbul Bienali'ni tanıtan belgesel bir filmin gösterildiği Tokyo Opera City Art Gallery'de, 5 Ekim 2001 tarihinde yapılan serginin açılışına, çok sayıda seçkin davetlinin yanı sıra 7. Uluslararası İstanbul Bienali Genel Koordinatörü Emre Baykal da katıldı. Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Yaman Başkut açılışta yaptığı konuşmada, İstanbul Bienal'inin çok kısa zamanda büyük mesafe katettiğini ve 14 yılda düzenlenen 7 bienal ile dünyada çağdaş sanat dalında önemli bir yer edindiğini söyledi.

7. Uluslararası İstanbul Bienali sergileri 17 Kasım 2001 tarihine kadar Darphane-i Amire, Aya İrini Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Beylerbeyi Sarayı'nda izlenebilir.

Arşiv

Sanat ve tasarım forumunda kültür ve sanat olayları hakkında görüş alış verişinde bulunabilir, tasarım dünyasındaki yenilikler hakkında tartışabilirsiniz.
arkitera.com/forum

 

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz