reklam

Haberler
Ekim 2003

8. Uluslararası İstanbul Bienali, Vitra Sanat TIR ile üniversitelerde...


Fotoğraf: Didar Yesilyurt

8. Uluslararası İstanbul Bienali, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı ve Eczacıbaşı Vitra işbirliğiyle gerçekleştirilen Vitra Sanat TIR projesi ile İstanbul'un belli başlı üniversitelerindeki gençlere tanıtılıyor.

Üniversitelerdeki turuna 23 Ekim Perşembe günü Boğaziçi Üniversitesi'nden başlayacak olan Vitra Sanat TIR daha sonraki tarihlerde Koç Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi'ndeki gençleri de 8. Uluslararası İstanbul Bienali'yle tanıştıracak.

İstanbul kapsamında toplam 8 büyük üniversiteyi ziyaret etmesi hedeflenen Vitra Sanat TIR'da, 8. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında yer alan sanatçılardan 35'inin eserleri fotoğraflar ve video görüntüleriyle tanıtılacak. Vitra Sanat TIR'dan öğrenciler Bienal sergileri ile ilgili detaylı bilgi alabilecek, ücretsiz broşür temin edebilecek, ayrıca üç mekanı kapsayan Bienal giriş biletlerini satın alabilecekler.

Vitra Sanat TIR'da satılacak olan Uluslararası İstanbul Bienali'nin bilet fiyatları öğrenciler için 5.000.000 TL iken 15 kişinin üzerindeki öğrenci grupları için 2.500.000 TL olacak. Üniversite öğrencileri dilerlerse Bienal'in ana mekanları olan Antrepo No : 4 ve MSÜ Tophane-i Amire Kültür Merkezi'ni kapsayan Rehberli Turlar için 5.000.000 TL olan biletleri de Vitra Sanat TIR'dan temin edebilecekler. Rehberli Turlar için de yine 15 kişinin üzerindeki gruplar için kişi başına %50 indirim geçerli olacak. (sergi giriş ücreti rehberli tur fiyatına dahil değildir)

Vitra Sanat TIR / Ne Zaman? Nerede?
23 - 24 Ekim Perşembe ve Cuma günleri Boğaziçi Üniversitesi
27 Ekim Pazartesi günü Koç Üniversitesi
29 Ekim Çarşamba günü Yıldız Teknik Üniversitesi
5 Kasım Çarşamba günü Yeditepe Üniversitesi

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından JTI Türkiye sponsorluğunda düzenlenen 8. Uluslararası İstanbul Bienali, 16 Kasım tarihine kadar İstanbullu sanatseverler tarafından izlenebilecek.
Arkitera

Arşiv

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz