Haberler

Haberler

Toplam 148 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yakında Tanıyamayacaksınız (13 Ocak 2011)İzmir Büyükşehir Belediyesi, metruk durumdaki tarihi Pınarbaşı Hamamı''nı Vakıflar Bölge Müdürlüğü''nden 30 yıllığına kiralayarak restorasyon çalışmalarına başladı.
"Ayhavar" menim Kars''ıma anıtıma... (13 Ocak 2011)Her yönüyle sadece ‘barış''ın hedeflendiği ‘İnsanlık Anıtı''na Karslılar sahip çıkmalıdır.
Köy görünümlü ilçelere TOKİ eli (13 Ocak 2011)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konut üretim çalışmalarını, ilçeleri kapsayacak şekilde genişletiyor. Türkiye genelinde 81 il ve 800 ilçede konut üreten TOKİ, bu yılın ilk üç ayındaki ihalelerin büyük bölümünü, ilçelerdeki konut projelerine ayırdı.
İspark, minibüs duraklarına standart getirecek (13 Ocak 2011)İspark, UKOME kararı ile belirlenen noktalarda, "Umuma Açık Minibüs Durakları" projesi ile kent hayatına kalite ve standart getirecek.
2B işinde son durum nedir sayın bakan, diye soruldu.. Bakanın yanıtı böyle (13 Ocak 2011)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 2B arazilerine ilişkin düzenlemenin önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu''na sunulduktan sonra Meclis''e gelebileceğini bildirdi.
Kentte yaşayan, maaşın yarısını kiraya veriyor (13 Ocak 2011)İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) tarafından hazırlanan rapor, büyükşehirlerdeki konut sorununu gözler önüne seriyor.
Nilüfer Agora''nın temeli 15 Ocak''ta atılıyor (13 Ocak 2011)Nilüfer''in en hareketli bölgesi olan İzmir yolunun kuzeyinde İhsaniye''de vatandaşların her türlü alışveriş ihtiyacını karşılamak üzere planlanan Agora Kapalı Pazar Yeri''nin ilk adımı atılıyor.
Side Antik Tiyatro''da rölöve çalışmaları başladı (12 Ocak 2011)Antalya''nın Manavgat ilçesine bağlı Side beldesinde, Side Antik Tiyatro''da rölöve (mevcut yapıyı planlandırma) çalışmaları başladı.
Bulgaristan''da Komünist Dönemden Kalma Unutulmuş Anıtlar (12 Ocak 2011)Bulgaristan''da totaliter rejimin 1989''da çökmesi ile komünist dönemde yapılmış olan pek çok ikonik anıt yerinden kaldırıldı. Bununla beraber, 1945 ile 1989 yılları arasında yapılmış olan 100''den fazla anıt hala yerinde duruyor. Bunların çoğu devlet tarafından tanınmıyor ve sahipsiz kalmış. Bu anıtların sayısı tam olarak bilinmiyor ve eserin sahibi ve tarihi hakkında bilgi bulmak çok zor. Bulgaristan Komünist Partisi anıtının girişindeki "Geçmişini Unut" yazısı, onların inancını gösteriyor. Ülke çapında pek çok kentte bulunan ve bir zamanlar gurur kaynağı olan anıtlar günümüzde ise görmezden geliniyor ve alt üst ediliyor. Sovyet ordusu anısına veya Osmanlı himayesine karşı mücadele için yapılmış olduklarına bakılmaksızın, heykellerin hepsi aynı kaderi paylaşıyor: unutulmuş geçmişin sessiz bir sembolü olmak...
Yeni İstanbul ya da Suriçi''ndeki Talan (12 Ocak 2011)Yüzlerce yıldır dünyanın en önemli şehirleri arasında yer alan İstanbul''un Suriçi''ne her gittiğimde içim acır. Tarihî değil tarihin kendisi olan Suriçi''nde otuz kırk yıl önce açılmış caddeler görmek, yeni yapılmış binlerce binanın varlığına şahit olmak, daha birkaç yıl önce inşa edilmiş alışveriş merkezleriyle karşılaşmak ne kadar da acı bir şeydir.
Türkiye Heykellerinin Bahtsız Tarihi (12 Ocak 2011)Konusu Atatürk olmayan ilk kamusal heykeller 1973''te kendini gösterdi. Ve hemen kırılıp dökülmeye, beğenilmeyip yıkılmaya başlandı. Türkiye''nin heykel tartışmaları tarihi az zamanda çok yol aldı.
İsrail''e "Otel" Kınaması (12 Ocak 2011)Dışişleri Bakanlığı, İsrail''in, Yahudi yerleşimciler için yeni konutlar inşa etmek amacıyla Doğu Kudüs''ün Şeyh Cerrah semtinde yer alan Shepherd Oteli''ni yıkmasını kınadı.
Timsah Arena olmasın Akrep Arena! (12 Ocak 2011)Dün, Timsah Arena Stadı projesini, maket olarak kalmaktan kurtaracak en büyük adımı atıldı. Stadının yapılacağı alan, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü''nden Büyükşehir Belediyesi''ne protokolle devredildi.
Mühendislik harikası olacak (12 Ocak 2011)Bursa Büyükşehir Stadı''nın çatı sistemini, Berlin Olimpiyat Stadı''nın çatısını da yapan dünyanın en iyi Alman firması kuracak. 11 Ocak 2011 Salı 22:04 tarihinde eklendi. Şeffaf olacak bölümle birlikte güneş ışınları oyun alanına ulaşacak ve çimlerin bozulması önlenecek. Başkan Altepe''nin mühendislik harikası olarak lanse ettiği çatının Bursa''daki uygulamasına herkesin hayranlık duyacağını söyledi. Altepe, stadın projesini çizen Bursalı mimar Hasan Sözüneri''ne de "2 senedir üzerinde çalışıyor. Bu işin kitabını yazar" diyerek övgüde bulundu.
Tarih: 12 Ocak 2011 Kaynak: Olay
Doğayı tamamen terk ediyoruz (12 Ocak 2011)TÜRK Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) "Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu Tasarısı"nın kabul edilmesi halinde doğa açısından ciddi sorunlar yaşanacağına, doğanın geri dönüşümsüz bir tahribatla karşı karşıya kalacağına dikkat çekti.
Yeni Dışişleri''ne "Beyaz Saray" Tarzı! (12 Ocak 2011)Türk dış politikası, artık Balgat''taki Dışişleri Bakanlığı binasına sığmıyor. Ankara Karakusunlar''da 185 dönümlük yeni yerleşke yapılıyor. Bakanın makamından özel asansörle inebileceği, ABD''de Beyaz Saray''da kullanılana benzeyen bir kriz odası da olacak.
Siyasiler sanat yapıtını yok edemez (12 Ocak 2011)Heykeltıraşlar, meslektaşları Mehmet Aksoy''a destek vererek, "Heykel hepimizindir. Biz sanatçılar Aksoy''un işine kendi işimiz gibi bakacağız ve sahip çıkacağız" dedi
Üçüncü Boğaz köprüsü ve ‘aksilik'' (12 Ocak 2011)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım geçen senenin nisan ayında "bir aksilik olmazsa" İstanbul Boğazı''nda yapılması planlanan üçüncü köprünün 2010''da ihale edileceğini söyledi.
Ucube heykeller üzerine (12 Ocak 2011)Sanat eserleri konusunda belirli bir felsefenin savunucusu olmak yerine kendi zevklerinin koruyucusu olan bir millet olmamızdan dolayı, beğenmediğimiz eserlere ''tükürürüm ben böyle sanata'', ''ben daha iyisini yaparım'', ''ucube bunlar'' gibi tepkiler göstermemiz son derece sıradan bir durum.
Karşıyaka''nın Sokakları Heykellerle "Aydınlandı" (12 Ocak 2011)Karşıyaka Belediyesi, 1. Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu kapsamında düzenlediği, yerli ve yabancı 12 heykeltıraşın "Aydınlanma" temasıyla hazırladığı özgün eserleri ilçenin uygun cadde ve parklarına yerleştirdi. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, "Karşıyaka''nın güzelleşmesini, modern kentlerdeki gibi sanat eserleriyle, heykellerle süslenmesini istiyoruz. Bu sebeple 1. Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu''nu düzenledik. Karşıyaka''nın sanat eserleri bakımından zenginleşmesini sağlamak istiyoruz. 12 heykeltraşın eseri ilçemize sanatsal değer kattı.
Tarih: 12 Ocak 2011 Kaynak: Yeni Asır
Toplam 148 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.