reklam

Arkitera.com Hakkında
Ana Sayfa > Kurumsal

Arkitera.com, mimarlığın internet ile olan ilişkisine yeni bir boyut getiren dikey bir portaldır. Sektördeki profesyoneller, akademisyenler ve öğrenciler tarafından izlenen portal, ücretsiz olması, internet bağlantısı olan her yerden kolayca ulaşılabilir olması, günlük olarak güncellenmesi, sektörle ilgili her türlü bilgiye tek merkezden ulaşılabilirliği ve interaktif olması sayesinde kısa zamanda sektörün en çok takip edilen mecrası haline gelirken, sorunların tartışıldığı ve çözüm arandığı interaktif bir platform olmuştur.

Arkitera Haber Bülteni
5 Şubat 2001 tarihinden itibaren her hafta pazartesi günleri Arkitera.com'da yayınlanmış olan haberlerden, haftanın önemli etkinlik ve duyurularından derlenerek yayımlanan Arkitera Haber Bülteni, kendi alanında bir ilk olmuştur. Sektörün profesyonellerinin izlediği bülten üyelere ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Arşivden tüm bültenlere ulaşılabilmesi sayesinde isteyen herkesin belirli tarihler arasındaki tüm haberlere sistematik olarak ulaşması mümkündür.
http://www.arkitera.com/haberbulteni/

Arkitera Platform
İnternet'te herkesin katılımına açık olarak başlayan tartışmaların, daha sonra bir toplantı salonunda davetli tartışmacılar ve konunun uzmanlarıyla birlikte ele alınmasıyla son bulan Platform toplantıları, bu formatıyla bir ilk örnek oluşturmuştur. Mimarlık ve fiziksel çevre sorunlarıyla ilgili belirlenen temalara bağlı kalınarak 4 haftalık periyotlarda düzenlenen toplantılarda , hiç ele alınmamış konular tartışılmıştır.
http://www.arkitera.com/platform/

Arkitera Diyalog
Nitelikli çalışmalarıyla topluma örnek olan mimar ve tasarımcıların internet ortamında, yurtiçi ve yurtdışından ilgilenen herkesin katılımına açık bir tartışma ortamında buluşturulduğu online bir etkinliktir. Temmuz 2001'de başlayan Diyalog toplantıları iki haftalık periyotlarda Salı günleri düzenlenmektedir. İzleyiciler tarafından konuklara yüzlererce sorunun yöneltildiği Diyalog buluşmaları sektörde ilk ve halen tektir.
http://www.arkitera.com/diyalog/

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz