Haberler

Haberler

Toplam 232 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İzmir Çıtayı Yükseltiyor (23 Ekim 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İzmir Kültür Çalıştayı, alanlarında uzman kültür-sanat ve tasarım aktörleri ile kanaat önderlerini buluşturarak "Türkiye''ye örnek" olacak bir kültürel seferberlik projesinin ilk adımını atacak. "Kapalı devre" gerçekleştirilecek Çalıştay''da atölye çalışmaları da yapılacak.
Belçikalı Mimar Julien De Smedt Konferansı (23 Ekim 2009)Mesleki pratiğini 2006 yılından beri Julien De Smedt Architects (JDS) üzerinden yürüten ve bu aralıkta uluslararası alanda pek çok önemli ödülü kucaklayan De Smedt, verdiği konferansta Türk mimar ve yapı sektörü temsilcilerine seslenerek projeleri ve tasarımlarının altında yatan motivasyonlar hakkında ipuçları verdi.
Radikal Tasarım Gazetesi 10. Sayısı 25 Ekim''de Bayilerde (23 Ekim 2009)Kale Tasarım Merkezi''nin hazırladığı Radikal Tasarım Gazetesi''nin 10. sayısı 25 Ekim Pazar günü bayilerde yerini alıyor. Londra Tasarım Haftasın''dan Electrolux Design Lab''e, 4. Ulusal Tasarım Kongresi''nden AGI''ye, Made in Şişhane''den Unplugged sergisine, kadın odaklı tasarımdan öğrenci forumuna, para tasarımından mimarlık ile dansın yakın ilişkisine kadar, yaratıcı gündemin en çarpıcı konuları bu Pazar Radikal Gazetesi ile birlikte.
Tarih: 23 Ekim 2009
Will Alsop ve RMJM Ortaklığı (23 Ekim 2009)Dünyaca ünlü İngiliz Mimar ve aynı zamanda Hudson nehrindeki Glenwood Waterfront projesinin tasarımcısı Will Alsop dikkatini tekrar Amerika''ya çevirdi. Resmi açıklamadan sonra RMJM Mimarlık firmasının bir parçası olarak "Will Alsop at RMJM" adında bir stüdyo açıldı.
REDEVCO''dan İki Ay İçinde İkinci Alışveriş Merkezi Açılışı (23 Ekim 2009)Erzurum Alışveriş Merkezi 21 Ekim Çarşamba günü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın video konferans aracılığıyla katıldığı ve kalabalık bir davetli topluluğunun bulunduğu görkemli bir açılış töreni ile açıldı. Merkez, zengin mağaza karmasıyla alışveriş yapmak, yemek yemek ve eğlenmek için birçok cazip fırsat sunuyor. Erzurum Alışveriş Merkezi, Türkiye''nin ilk yeşil alışveriş merkezi ve uluslararası BREEAM Sertifikası''na sahip ilk binası.
Soyak Çevre Dostu Yeşil Binalara Yatırım Yapıyor (23 Ekim 2009)6. Nart Risk Managemet Forum (Risk Yönetimi Forumu) Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, ve iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Farklı sektörlerin enerji alanındaki çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı Forum’da, gayrimenkul sektörünün tek temsilcisi olarak yer alan Soyak Holding CEO Vekili M. Emre Çamlıbel, “Karbonsal ve Yenilenebilir Enerji alanında üretici ve tüketici kanadında neler oluyor?” temalı oturumda konuştu.
Kutup ayıları koruma altında (23 Ekim 2009)ABD''nin kuzeyindeki Alaska eyaletinde, kutup ayılarını korumak için bir alan oluşturulacak. Washington- ABD İçişleri Bakanlığı''nın balıkçılık, parklar ve hayvanların korunmasından sorumlu yetkilisi Tom Strickland, soyu en fazla tükenme tehdidiyle karşı karşıya olan kutup ayılarını korumak için, Fransa''nın yüz ölçümünden biraz daha küçük bir alanın ayıların korunmasına ayrılacağını belirtti.
"Türkler böyle tasarım yapar" (23 Ekim 2009)"Türk Tasarımı" imajının yerleştirilmesine yönelik istişare niteliğinde kararlar almak ve önerilerde bulunmak amacıyla Bakanlar Kurulu kararıyla oluşturulan Türk Tasarım Danışma Konseyi ilk toplantısını yarın yapacak.
Mühendisler, mimarlar, şehir plancıları işsizliği tartışacak (23 Ekim 2009)TMMOB Ücretli ve İşsiz Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Kurultayı Ankara Yerel Kurultayı, Cumartesi günü İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Toplantı Salonu''nda düzenlenecek.
Kim Mimarlık Öğrencisi Olmak İster ki? (23 Ekim 2009)Düşük maaş, az iş imkanı ve belirsiz bir gelecek? Günümüz koşullarında kim mimarlık öğrencisi olmak ister? Emma Tubbs, danışmanının ofisi önünde, beyaza boyanmış koridorda bir köşeye sinmiş bekliyor. Koridor, her biri portfolyosunu kucaklamış, geleceğin mimarı olacağını iddia eden öğrencilerle dolu. University College London, Bartlett Mimarlık Fakültesi''nde birinci sınıf öğrencilerin haftası. Mimarlık öğrencilerinin birinci sınıf haftası, ülke çapındaki tüm birinci sınıf öğrencilerininkinden daha yoğun geçer. Onlar, sadece kendi yatağını yapmak, 10 saniyede fondip yapmak gibi diğer sıradan birinci sınıf öğrenci işleriyle uğraşmazlar. Çoğu mimarlik fakültesinde öğrenciler ve danışmanlar seçim yapma işgencesi çeker, tıpkı Ejder''in Zindanı gibi; tek fark, burada ejder de korkar.
Petrol gelirleriyle "yeşil şehir" (23 Ekim 2009)Birleşik Arap Emirlikleri, Abu Dabi''de "Masdar" adıyla dünyanın ilk eko-şehrini inşa ediyor.
Dünya Bankası kredisiyle dere ıslahı (23 Ekim 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sel felaketinin etkisini en çok hissettirdiği Halkalı bölgesinde Dünya Bankası kredisiyle dere ıslah çalışması için ilk adımı atıyor. Belediye, Halkalı Nakkaş Deresi''nin ıslah çalışması için 3 Aralık''ta ihale düzenleyecek. Dünya Bankası''nın Büyükşehir Belediyesi''ne sağladığı 336 milyon dolarlık kredi ile yürütülecek altyapı projesi sayesinde olası sellerde can kaybı, fiziksel hasar ve mali kayıpların azaltılması amaçlanıyor. Çalışmanın 1 yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.
Tarih: 23 Ekim 2009 Kaynak: Sabah Yazan: Hasan Ay
Eskişehir''in morali düzeldi, marka kent oldu (23 Ekim 2009)Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, en büyük başarısının şehrin haletiruhiyesini değiştirmek olduğunu söyleyerek, kentin bozulan moralini düzelterek marka bir kent yarattıklarını dile getirdi.
Büyükşehir''in binası otel olacak (23 Ekim 2009)Büyükşehir Belediyesi, Beyoğlu İstiklal caddesindeki 551 metrekarelik arsa üzerinde yer alan 6 katlı binasını satışa çıkarmaya hazırlanıyor. İstanbul Büyükşehir Meclisi''nin aldığı kararla belediye hizmet alanından turizm ve ticaret alanına dönüştürülen bina için milyonlarca dolar değer biçiliyor. Meclis İmar ve Bayındırlık Komisyonunun raporunda, "Beyoğlu''ndaki sosyo-ekonomik ve fiziksel ihtiyaçları giderecek prestij konut alanlarının oluşturulması amacıyla İstiklal caddesi üzerindeki binanın otel, ofis veya prestijli konut olarak kullanılması gerektiği" ifade edildi. Belediyeye ait gayrimenkullerin değerlendirilmesi amacıyla yapıldığı ifade edilen düzenlemeyle, bina yıkılıp otel, alışveriş merkezi, ofis veya rezidans olarak yeniden inşa edilebilecek.
Tarih: 23 Ekim 2009 Kaynak: Sabah Yazan: Zeynel Yaman
Ayasofya ferahladı (23 Ekim 2009)Ayasofya Müzesi alanı içindeki tarihi özelliği bulunmayan binalar, koruma kurullarının kararı doğrultusunda yıkıldı.
Eskihisar''ın çehresi değişecek (23 Ekim 2009)Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yapımı devam eden Gebze Eskihisar Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi''ni yerinde inceledi.
İstanbul''un kültür haritası belli oldu (23 Ekim 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Kültür AŞ tarafından gerçekleştirilen kültür ve sanat etkinliklerinin 2009-2010 sezon açılışı önceki akşam CRR''de gerçekleştirildi.
Bursa''da Gizli Bahçe, gün ışığına çıkıyor (23 Ekim 2009)Bursa Büyükşehir Belediyesi, Havuzlupark Tesisleri''ni 12 ay boyunca vatandaşın hizmetine sunmak için yapılan çalışmalara yenilerini ekliyor.
Selçuklu Belediyesi konutta en hızlı (23 Ekim 2009)Yeni yerleşim bölgesinde vatandaşlar yeni aldığı evlere oturmadan Selçuklu Belediyesi''nin tüm belediye hizmetlerini tamamlaması memnuniyetle karşılanıyo
Köpek balıkları Bayrampaşa''da (23 Ekim 2009)Bayrampaşa''da Türkiye''nin en büyük akvaryumu Turkuazoo açıldı. Sekiz bin metrekarelik alanda kurulan akvaryumda 10 binin üzerinde deniz canlısı yaşıyor. Köpekbalıklarının yanısıra nesli tükenen ofroz da bu dev akvaryumda.
Toplam 232 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.