Yayın Tanıtımı

2007 Yılı Yayın Tanıtımları

Toplam 48 yayın tanıtımı 3 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. tanıtımdan 20. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
Modern Architecture A-ZModern Architecture A-ZBinalara ve kat planlarına tasarımcılarından daha fazla ağırlık veren diğer mimarlık ansiklopedilerinin aksine bu iki cilt, bireysel profillerini çizdiği mimarlara dikkati çekiyor. Bu sayede okuyucunun, mimarın işleri hakkında daha net bilgiler edinmesini sağlıyor. Arşivlerdeki en iyi resimler ve dünyanın dikkat çeken mimari fotoğrafçıları araştırılarak oluşturulan bu kitap, şimdiye kadar görülmemiş bir görsel niteliğe erişmiş durumda.
Mimarlığa Emek Verenler Dizisi - III Haluk Baysal - Melih BirselMimarlığa Emek Verenler Dizisi - III Haluk Baysal - Melih BirselModern Türk mimarlığının gelişminde önemli rolü olan mimarların, yaşamları ve çalışmalarının anlatıldığı "Mimarlığa Emek Verenler Dizisi", 50''li ve 60''lı yıllar Modern Türk mimarisinin önde gelen isimleri Haluk Baysal ve Melih Birsel üzerine hazırlanan üçüncü kitap ile devam ediyor.
The New 100 Houses x 100 ArchitectsThe New 100 Houses x 100 ArchitectsImages’ın popüler “100 İyi Konut” serisinin dördüncü kitabı olan The New 100 Houses x 100 Architects çağdaştan geleneksele uluslararası konut mimarisinde en iyileri temsil eden konutlardan oluşan bir seçki.
Şevki Pekin / Mimari ÇalışmalarŞevki Pekin / Mimari ÇalışmalarMimar Şevki Pekin’in çalışmaları ve o çalışmalarla ilgili kısa notlarının yer aldığı kitap basılı bir “sergi” niteliğinde. Çalışmaların eskiz, plan ve resimlerle anlatıldığı kitapta yer alan 303 farklı proje içerisinde; TOSB Yönetim Binası, Florence Nightingale Hastanesi, Ahşap Heykel Müzesi, İzmit Ticaret Odası, Yeşilköy Kargo Binası, Medya Kulesi ve Müze, Kocaeli Sanayi Odası, S.O.S. Çocuk Köyü ve Öğrenci Yurdu Tasarımı, Venedik Otobüs Terminali Mimari Yarışma projeleri de bulunuyor.
Sustainable ArchitectureSustainable ArchitectureSustainable Architecture, RIBA Sustainable Futures Group (RIBA Sürdürülebilir Gelecekler Grubu) ile beraber RIBA Publishing tarafından çıkarılan yeni ve çok iyi resimlendirilmiş temel bir yayın. Mimarlara, sürdürülebilir binalar oluşturmada ihtiyaç duyabilecekleri fikirler sağlamayı amaçlıyor.
Cumhurbaşkanlığı Tarabya KöşküCumhurbaşkanlığı Tarabya KöşküCumhurbaşkanlarının İstanbul’da yazlık konut ve çalışma mekânı gereksinimlerinin karşılanması amacıyla Tarabya sırtlarında yer alan ve tarihi Huber Köşkü’nü de barındıran arazi 1985 yılında Cumhurbaşkanlığı’na tahsis edildi.
Urban LandscapeUrban LandscapeKitap, şehirlerin düzenleme, görünüm ve işlevselliğine, altyapı ve özel mülkiyet alanlarının yanı sıra parklar, meydanlar ve bahçeler gibi kamusal alanlara da özel olarak odaklanıyor. Bu kamusal alanların tasarımı, uzun vadeli gelişimi ve halkın refahı için giderek daha çok önem kazanıyor ve şehirlerin kendi kimliğinin oluşmasını sağlıyor.
İslam Sanatı ve Mimarisiİslam Sanatı ve MimarisiBu kitap Müslüman bölgelerin ve hanedanlıkların tarihsel gelişim seyrini izliyor ve İslamiyet’in doğumundan günümüze, sanatsal ifadesinin geçirdiği büyük değişiklikleri gözler önüne seriyor. Dini yapılarda yerleşim düzeni ya da minare gibi temel mimari unsurların farklı biçimlerini ve bölgesel yapı geleneklerinin bağımsızlığını ele alıyor.
Richard Meier Houses and ApartmentsRichard Meier Houses and ApartmentsGünümüzün en ilham verici ve en beğenilen mimarlarından Richard Meier kariyerine modernist bir stilde evler tasarlayarak başladı. Kitap Meier’in 28 konut projesini ele alıyor.
Mimarlık ve EXPOMimarlık ve EXPOMimarlar Odası İzmir Şubesi, gündemimizde yer alan EXPO üzerine 17 Şubat 2007 tarihinde oturum başkanlığını Tamer Başbuğ''un üstlendiği, konuşmacı olarak M. Haluk Zelef, Cana Bilsel ve Hasan Özbay''ın davet edildiği bir panel gerçekleştirdi.
Space Time PlaySpace Time Play“Space Time Play (Boşluk Zaman Oyun)”daki zengin ilistürasyonlu metinler dijital oyunların temel taşı niteliğindeki vidyo ve bilgisayar oyunlarından görsel metropollere dek geniş bir oyun alanını konu alıyor. Çok disiplinli bir çalışma olan “Space Time Play (Boşluk Zaman Oyun)”, bilgisayar oyunlarının mimari arka planını ve geleceğin mekanlarını irdeliyor.
Küresel Isınma AtlasıKüresel Isınma AtlasıNTV Yayınları tarafından gündemimizi meşgul eden ve hayatımızı saran sorunların ele alındığı yeni bir Atlas dizisi okurlara sunuldu. Fransız Çevre Mühendisi Frederic Denhez tarafından yazılan, Özgür Adadağ tarafından çevirilen Küresel Isınma Atlası, küresel ısınmayla birlikte hayatımızda olabilecek tüm değişiklikleri haritalar, grafikler ve resimlerle anlatıyor.
Hollow Land: Israel''s Architecture of OccupationHollow Land: Israel''s Architecture of OccupationKitap, adlı kitap, İsrail’in koloniyal yerleşimlerinin çığır açan politik mekan keşfini tanımlıyor. Akdeniz topraklarından Batı Şeria ve Gazze’ye ve İsrail’in askeri hava sahasına uzanan bu yolculukta Weizman, İsrail’in kontrol mekanizmalarını, işgal edilmiş toprakların nasıl teorik bir altyapıya kavuşturulduğunu çözümlüyor. Bu dönüştürmede doğal ve yapılı elemanlar birer silah ve cephanelik olarak kullanılıyor.
Başka Kentler, Başka Denizler 2Başka Kentler, Başka Denizler 2Murat Belge, “Başka Kentler, Başka Denizler”in 2. cildinde, “seyahatname”sine devam ediyor. Bu “seyahatname”de de kültür, tarih, yemek, insanlar, edebiyat ve sanat; ülkelerin, şehirlerin içlerinde yaşadıkları şekliyle, dönemler arası farklılaşan zenginlik ve fakirlikleriyle anlatılıyor.
Turning Point in Wood ConstructionTurning Point in Wood ConstructionKitap, ahşabı geleneksel yapı malzemesi olması yanı sıra, doğal zarifliği ile ağır kütlesini birleştiren teknolojik gelişimini de ele alıyor.
Acayip HavalarAcayip HavalarDünyanın en önemli varoluş krizini, yani küresel iklim krizini son derece anlaşılır, akıcı, ironik ve komik bir dille anlatan Acayip Havalar, Açık Radyo Kitapları’nın ilki.
Design and Landscape for PeopleDesign and Landscape for PeopleBu kitap bir ilki gerçekleştirerek bu yeni küresel hassasiyetin doğuşunu ve işleyişini açıklayarak sunuyor.
Mimarlığın AktörleriMimarlığın AktörleriUğur Tanyeli''nin yeni basılan ve yayınlanır yayınlanmaz birçok tartışmayı getiren kitabı Türkiye''deki mimarlığın aktörlerine bir bakış niteliğinde.
Concrete Elegance 3Concrete Elegance 3Concrete Elegance, yenilikçi ve yaratıcı beton mimarisini, Beton Merkezi’nde mimar ve tasarımcılar tarafından sunulan çeşitli heyecan verici proje ve ürün örnekleri ile anlatan bir yayın. Bu baskıda, beton potensiyeli ve evrensel çekiciliği ile anlayışımızın gelişmesine katkıda bulunacak, peyzaj, sert zemin, park alanı ve çocuk oyun alanı projeleri ile iç mekan tasarımları yer alıyor.
Mimar OlmakMimar Olmak“Mimar Olmak” adlı kitabında Nafi Çil, duyarlı bir gözlem içinde gençliğini, mimar olmak için gittiği Güzel Sanatlar Akademisi''nde geçen yıllarını, mimar olarak mezun olduktan sonraki yaşamını yaratma etkinliği içinde anlatıyor.
Toplam 48 yayın tanıtımı 3 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. tanıtımdan 20. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
Yayın Tanıtımı Arşivi
Yayınevlerinin listesi aşağıdadır. Yayınlarına ulaşmak istediğiniz yayınevini listeden seçiniz.