Yayın Tanıtımı

2006 Yılı Yayın Tanıtımları

Toplam 50 yayın tanıtımı 3 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. tanıtımdan 20. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
New Urban HousingNew Urban HousingLondra Royal College of Art’ın mimarlık bölüm başkanı Hilary French tarafından hazırlanan “New Urban Housing- Yeni Kentsel Yerleşimler” adlı kitap dünyanın değişik ülkelerindeki en yaratıcı modern yerleşim projelerinden bir seçki sunuyor.
Tasarım Merkezi DergisiTasarım Merkezi DergisiAnadolu Tasarım Merkezi Projesi’nin de bir parçası olan ve aylık olarak yayınlanması planlanan Tasarım Merkesi (TM) Dergisi Aralık ayında yayın hayatına başladı.
Mimariden Konuşmak: Bilinmek İstenmeyen 20. Yüzyıl Türk Mimarlığı, Eleştirel BakışMimariden Konuşmak: Bilinmek İstenmeyen 20. Yüzyıl Türk Mimarlığı, Eleştirel BakışVanlı, “Türk mimarlığının 19. yüzyıldan aldığı ve 21. yüzyıla taşıdığı miras neden yok sayılmak istenir?” sorusu üzerine kurduğu kitabının 1. cildinde “1920’lerden 1980’lere Türk Mimarisi”, 2. cildinde “Türk Mimarlığında Son Yirmi Yıl” başlıklarını; 3. cildinde ise yeni şehir sorunları, konut ve yerleşimler, konaklama gibi konuları inceliyor.
New Glass ArchitectureNew Glass ArchitectureNew Glass Architecture, 1990’lardan beri gelişen cam kullanım yöntemlerini ve değişen estetik özellikleri anlatıyor.
K-MİMK-MİM“K-MİM” (Kocaeli Mimarlık ) ile yeniden sizlerle…
World Architects in their TwentiesWorld Architects in their TwentiesBir dizi mimarın, genç mimarlar olarak aktardıkları deneyimleri biraraya getiren keyifli bir kitap.
Şehrin MimarisiŞehrin Mimarisi40 yıl sonra Türkçe yayımlanan "Şehrin Mimarisi" mimarlığa sunduğu özgürleşme alanı hala taze bir nefes; bu dünyanın başka türlü de olabileceğini tasavvur edebilenler için...
Future SystemsFuture SystemsDünyanın en cesur mimari ve tasarım çalışmalarının anlatıldığı eserde, günümüzde başarılı uygulamalarıyla bilinen projelerle ilgili daha önce yayınlanmamış bilgiler yer alıyor.
İstanbul : Bir Kent Yorumuİstanbul : Bir Kent Yorumuİstanbul’u mimarca keşfetmek, gözlemlemek için 14 promönat, bir kent yorumu, bir kent gözlemi.
Wallpaper City GuidesWallpaper City GuidesPhaidon Press ve Wallpaper dergisi tarafından yayınlanan “Wallpaper Şehir Rehberi”, şehir rehberleri arasında heyecan verici ve yeni bir konsepte sahip. Çekici, küresel ve hesaplı. Bu yeni seyahat rehberi hem ucuz hem de Barcelona’dan Buenos Aires’e, İstanbul’dan Sidney’e Londra’dan Los Angeles’a kadar dünyanın bütün muhteşem şehirlerini kapsar nitelikte.
Sinan''ın İstanbul''uSinan''ın İstanbul''uBir gezi rotası oluşturularak sunulan Sinan''ın İstanbul''u adlı kitapta fotoğraf, harita ve Mimar Sinan''ın kendi cümleleri ile yapıtlarının hikâyeleri sunuluyor.
Building Renaissance VeniceBuilding Renaissance VeniceVenedik’te Rönesans’ın erken dönemlerinden beri ayakta kalmayı başaran birçok binanın konstrüksiyonun hikayesini hayatlarımıza taşıyan bir kitap
Metafor Olarak MimariMetafor Olarak MimariBir mimari kitabı aradığınızda bilim kitapları arasına mı yoksa felsefe raflarına mı bakarsınız? Kojin Karatani''ye göre mimari yalnız inşadan ibaret değil.
Nearest Thing to HeavenNearest Thing to HeavenThe Empire State Building and American Dreams
Empire State Binası''nı mükemmel bir şekilde yazmış olan yazar Mark Kingwell, bu değerlendirmede, Amerika''nın simgesi olan binanın zenginliğinden ve öneminden bahsediyor.
Avrupa Tarihinde KentlerAvrupa Tarihinde KentlerLeonardo Benevolo bu kitapta, Avrupa kentlerinin Ortaçağın ilk günlerinden günümüze kadar uzanan tarihini anlatıyor.
Did Someone Say Participate? An Atlas of Spatial PracticeDid Someone Say Participate? An Atlas of Spatial PracticeDid Someone Say Participate? An Atlas of Spatial Practice, değişmekte olan mekan ve mekansal uygulamaların haritasını çıkarıyor.
Kıyı Alanlarında Hukukilik ve Sürdürülebilirlik ArayışıKıyı Alanlarında Hukukilik ve Sürdürülebilirlik ArayışıKıyı Alanlarında Hukukilik ve Sürdürülebilirlik Arayışı “kıyı” üzerine kanuni düzenlemeleri sürdürülebilirlik ve hukukilik açısından değerlendiriyor.
Self - Sufficient HousingSelf - Sufficient HousingSelf - Sufficient Housing, günümüzde tüm tasarım ve inşası tamamlanmış yapılardaki farklılaşmayı gözler önüne seriyor.
Dünden Bugüne Mobilya Tasarımı ve TeknolojisiDünden Bugüne Mobilya Tasarımı ve TeknolojisiDünden Bugüne Mobilya Tasarımı ve Teknolojisi, ilk çağlardan günümüze mobilyanın tarih içindeki gelişimini inceliyor.
City of Collision - Jerusalem and The Principles of Conflict UrbanismCity of Collision - Jerusalem and The Principles of Conflict UrbanismMimar, kentbilimci, kuratör ve sanat tarihçilerden oluşan zengin bir yazarlar grubu, sosyal ve politik çatışma ile kent yapısı arasındaki ilişkiye değiniyor.
Toplam 50 yayın tanıtımı 3 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. tanıtımdan 20. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
Yayın Tanıtımı Arşivi
Yayınevlerinin listesi aşağıdadır. Yayınlarına ulaşmak istediğiniz yayınevini listeden seçiniz.