Yayın Tanıtımı

2008 Yılı Yayın Tanıtımları

Toplam 50 yayın tanıtımı 3 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. tanıtımdan 20. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
Talking Architecture: Interviews With ArchitectsTalking Architecture: Interviews With ArchitectsBir mimar neyi onaylar? Böyle sorulara, en iyi cevabı mimarların kendilerinden başkası veremez. "Talking Architecture: Interviews With Architects" başlıklı kitapta, Cecil Balmond, Norman Foster, Frank Gehry, Zaha Hadid, Philip Johnson, Rem Koolhaas, Daniel Libeskind, I. M. Pei gibi ayırt edilebilir figürlerin yanı sıra, modern mimariye ve mimarların günümüzde sanatı şekillendirme konusunda üstlendikleri rol üzerine farklı perspektifler sunan diğer önemli mimarlarla gerçekleştirilen söyleşiler yer alıyor.
Sedat Gürel: Projeleri ve Yaşamı / Projects and LifeSedat Gürel: Projeleri ve Yaşamı / Projects and LifeAğa Han Ödüllü mimar Sedat Gürel''in projeleri ve yaşamı, çok sayıda fotoğraf ve çizimle birlikte, Sedat - Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı tarafından hazırlanan kitapta bir araya toplandı.
Mimarlar Neden Siyah Giyer?Mimarlar Neden Siyah Giyer?Cordula Rau tarafından hazırlanan "Mimarlar Neden Siyah Giyer?" başlıklı kitap, Rau''nun 2001 yılında bir endüstri yöneticisi tarafından kendisine aniden yöneltilen bu soruya, uluslararası düzeyde yanıt bulmak adına başladığı çalışmanın ürünü.
Sürdürülebilir Golf Sahaları Yönetim RaporlarıSürdürülebilir Golf Sahaları Yönetim RaporlarıTema Vakfı tarafından yayınlanan "Sürdürülebilir Golf Sahaları Yönetim Raporları" başlıklı kitap, Türkiye''de mevcut golf sahaları için yapılan yanlış yer seçimleri sonucu doğal yaşam ortamlarının ve tarım alanlarının tahribatına dikkat çekiyor.
What Architects Cook Up What Architects Cook Up "What Architects Cook Up", mimarlık, estetik ve ve yemek pişirme aşkına odaklanan özel bir yemek kitabı.
Deneyler: architecture ExperimentsDeneyler: architecture ExperimentsProf.Dr. K. Ferhan Yürekli, Prof.Dr. Hülya Yürekli ve Esin Yürekli, mimarlık disiplinini "bir entelektüel enerji alanı" olarak gören ve hayatlarını bu anlayışla sürdürmüş üç mimar. "Deneyler: architecture Experiments" adıyla iki dilde yayımlanan kitapta, bu mimarların 1962 - 2007 yılları arasında gerçekleştirdikleri projelere yer verilmiş.
The Architecture of ContinuityThe Architecture of ContinuityHollandalı mimar ve teorisyen Lars Spuybroek, "The Architecture of Continuity" başlıklı kitabında, teknoloji ve mimarlığa dair vizyonunu okuyucularla paylaşıyor.
ODTÜ Mimari Projeler 1: Yarışma Projeleri 2000 - 2008ODTÜ Mimari Projeler 1: Yarışma Projeleri 2000 - 2008"ODTÜ Mimari Projeler 1: Yarışma Projeleri" sergisi ve kataloğu, 2000 - 2008 yılları arasında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ODTÜ Merkez Yerleşkesi, ODTÜ Teknokent ve ODTÜ Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi''nde yapılacak yeni binalar için düzenlenen mimari yarışma projelerini içeriyor.
Public IstanbulPublic Istanbulİstanbul, Avrupa kıtasının en büyük ve dinamik metropollerinden biri. Küreselleşme süreci ve yerel kent planlama projeleri çerçevesinde, kentsel alan sürekli irdeleniyor.
YeldeğirmeniYeldeğirmeniArif Atılgan''ın, yazdıkları, topladığı belgeler, yaşayarak tanıklık ettikleri, edindiği yazılı ve sözlü bilgilere dayanarak Kadıköy''ün Yeldeğirmeni semtine dair kaleme aldığı eserde, semtin oluşumuna, önemli mimari eselerine ve mekanlarına dair detaylara yer verilmiş.
Euro Islam Architecture: The New Mosques of the WestEuro Islam Architecture: The New Mosques of the WestHer yıl Avrupa''da inşa edilen yüzlerce yeni cami, farklı yorum ve tepkileri de beraberinde getiriyor. "Euro Islam Architecture: The New Mosques of the West” başlıklı kitapta yazar Christian Welzbacher, bu eserlerin mimarlık ve toplum üzerindeki etkisini ele alıyor.
Mimarlıkta Tasarımın RuhuMimarlıkta Tasarımın RuhuHaliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Lerzan Aras tarafından kaleme alınan “Mimarlıkta Tasarımın Ruhu” başlıklı kitap, Aras''ın Mimari Tasarıma Giriş derslerinde, mimarlık mesleğine ilk kez adım atan öğrencileri ile arasında geçen kurgusal diyalogları temel alıyor.
Container ArchitectureContainer ArchitectureContainer Architecture, son yıllarda hızlı bir gelişim gösteren konteyner mimarlığının dünyadaki nitelikli ve çekici örneklerine yer veriyor. Kitap, modern konut sorularına alternatif yanıtlar sunuyor.
Revit Architecture 2009Revit Architecture 2009Yüksek Mimar Gökalp Baykal tarafından kaleme alınan kitap, çağdaş mimari uygulamalar içinde sivrilen Revit Architecture programı ile yeni tanışan mimar ve mühendislere hitap ediyor.
On Guerrilla GardeningOn Guerrilla GardeningRichard Reynolds, öksüz açık alanları toplum mekanlarına dönüştürmek için çiçekleriyle savaşan gerilla bahçıvanları için kapsamlı bir el kitabı yazdı.
Mimarca DeğinmelerMimarca DeğinmelerAyasofya’dan daha yüksek cami yapmadığı için Fatih Sultan Mehmed’in gazabına uğrayan mimar kimdir? Nasreddin Hoca Mimarlığı diye bir mimarlık çeşidi var mıdır acaba? Mimarlık medyası nedir?
The Concrete Dragon: China''s Urban Revolution and What it Means for the WorldThe Concrete Dragon: China''s Urban Revolution and What it Means for the WorldThe Concrete Dragon: China''s Urban Revolution and What it Means for the World dünya kent tarihindeki olağanüstü bir döneme ışık tutuyor.
Yaya MekanıYaya MekanıKentlerin yaşam kalitesini belirlemede önemli göstergelerden biri olarak kabul edilen yaya mekanlarının incelendiği eser Prof.Dr. Orhan Kuntay’ın imzasını taşıyor.
Olympic Architecture: Beijing 2008Olympic Architecture: Beijing 2008Olympic Architecture, Pekin''de 29. Olimpiyat Oyunları''nın gerçekleşeceği mekanlar üzerine oldukça detaylı bir çalışmayı kapsıyor. İlk kısmında Chinese Academy of Engineering üyesi ve akademisyeni Ma Guoxin tarafından kaleme alınmış genel bir tanıtım yazısının yer aldığı kitabın ikinci kısmında ise 15 yeni, 14 yeniden inşa edilmiş ve 6 geçici yapının detaylı açıklamalarına yer verilmiş.
Geleneksel Türk Mimarisinde Yapı Sistem ve Elemanları I - IIGeleneksel Türk Mimarisinde Yapı Sistem ve Elemanları I - IIGeleneksel mimarinin yapı türleri, devirleri ve üsluplarına değinilen ve özellikle yapı malzemeleri üzerine odaklanan kitapta, taş, toprak ahşap, maden esaslı malzemeler yerel özellikleri ile tanıtılıyor.
Toplam 50 yayın tanıtımı 3 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. tanıtımdan 20. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
Yayın Tanıtımı Arşivi
Yayınevlerinin listesi aşağıdadır. Yayınlarına ulaşmak istediğiniz yayınevini listeden seçiniz.