Yayın Tanıtımı

Nearest Thing to Heaven

Nearest Thing to HeavenYazar: Mark Kingwell
Dil: İngilizce
Sayfa Sayısı: 256
Boyut: 23,6 x 15.7 x 2.3 cm
Tarih: 24 Nisan 2006
ISBN: 030010622X
Kitap bize gökdelenin konsepti ve konstrüksiyonunu çevreleyen faktörlerle ilgili bilgi veren bir kılavuzdur, ilerleyen bölümlerde bir simge olarak, resimlerdeki sunumuyla, literatürüyle, filmiyle New York''un en önemli mimari abidesi ile ilgili kışkırtıcı teorik bir tartışmaya girer.

Empire State Binası tam olarak hiçbir perspektiften bütünüyle görünemez ve çelişkili olarak, sağlamlığı aşikar olan bu bina, betimleme ile, alışkanlık ve röprodüksiyonla, görünmez yapılmıştır.

Mark Kingwell,binanın güçlü fiziksel varlığının, iyi planlanmış boşluklarının ötesine bakma, gelişen amaç katmanlarının ve Amerikan bilincinin manzarasında benzersiz yaratıcı bir boşlukta nasıl yaşadığının farkında olmamız konularında bizi yüreklendiriyor.

Empire State Binası''nı anlama konusunda, bir Amerikan simgesi olarak kompleksliğiyle ve şaşırtıcı kavramının anlaşılmasıyla ilgili yeni yollar öneriyor.

Mark Kingwell, Toronto Üniversitesi Filozofi bölümü profesörü, Harper''s Magazine''ine katkıda bulunan bir editör ve sekiz kitabın yazarı. Tasarım ve mimarlık konusunda dersler vermekte ve yazılar yazmaktadır ve konferanslarıyla dünya çapında akademik ve popüler bir seyirci kitlesine sahiptir.
Yayın Tanıtımı Arşivi
Yayınevlerinin listesi aşağıdadır. Yayınlarına ulaşmak istediğiniz yayınevini listeden seçiniz.