Yayın Tanıtımı

New Glass Architecture

New Glass ArchitectureYazar: Brent Richards
Sayfa Sayısı: 240
Boyut: 25 cm x 25 cm
Tarih: Eylül 2006
ISBN: 0300107951
Cam, yüzyıllardır  binaların içerisine ışığın girmesine izin veren çok yönlü kullanım özellikleriyle, çekiciliğini korumaya devam ediyor. Pek çok modern mimari, giderek artan minimal yapıları yaratmak, hafif inşa çözümleri fikrini geliştirmek ve binaların gün ışığından maksimium yarar sağlaması adına, tasarımda camı kullanıyor. New Glass Architecture, 1990’lardan beri gelişen cam kullanım yöntemlerini ve değişen estetik özellikleri anlatıyor.

Giriş kısmında, cam mimarisinin tarihin önemli dönemlerinde bıraktığı izlere, Chartes Katedrali’ndeki renkli camlardan Crystal Palace’a ve John Soane, Bruno Taut, Le Corbusier, Mies van der Rohe tarafından yapılan erken dönem yapılarına değinilen kitapta, yazar Brent Richards 20. yüzyılın ikinci yarısından bu yana cam sanatçılarının kazandığı önemi ve son 20 yıl içerisinde cam teknolojisindeki gelişmeleri anlatıyor. Kitapta ayrıca Dennis Albert tarafından seçilen fotoğraflarla anlatılan, Foster & Partners, Frank Gehry, Herzog & de Meuron, Stevon Holl, Toyo Ito & Associates, Jean Nouvel, Raphael Viñoly ve Peter Zumthor gibi dünyaca ünlü mimarların camı kullanarak tasarladığı 25 çalışma yer alıyor. Her bir bina renkli resimlerinin yanı sıra detaylı çizimlerle de betimleniyor.

New Glass Architecture''da Chapel of Ignatius, Seattle, Condé Nast Café (New York), DZ Bank (Berlin), Kimmel Center for the Performing Arts (Philadelphia), Kunsthaus, Graz (Austria), Laban Dance Centre (Londra), Torre Agbar (Barcelona) gibi yapılar ve daha fazlası yer alıyor.

Yazar Hakkında
Mimar ve Central Saint Martins College of Art of Design, Design Laboratory  yöneticiliği yapan Brent Richards, aynı zamanda cam teknolojisi ve Design Antenna Architects’ in önde gelen uzmanlarından biri.
Yayın Tanıtımı Arşivi
Yayınevlerinin listesi aşağıdadır. Yayınlarına ulaşmak istediğiniz yayınevini listeden seçiniz.