Yayın Tanıtımı

Future Systems

Future SystemsYazar: Deyan Sudjic
Yayın Evi: Phaidon Press
Dil: İngilizce
Sayfa Sayısı: 240
Boyut: 29 cm x 25 cm
Tarih: Eylül 2006

Dünyanın en cesur mimari ve tasarım çalışmalarının anlatıldığı eserde, günümüzde başarılı uygulamalarıyla bilinen projelerle ilgili daha önce yayınlanmamış bilgiler ve Maserati Müzesi, Modena (2004), Monte Sant’Angelo Yeraltı İstasyonu ve Naples (2003) gibi ileriye dönük felsefeleriyle dikkat çeken yeni tasarım ve konseptler de yer alıyor. Nesneler, evler, dükkanlar ve yeryüzü şekilleri gibi başlıklara göre düzenlenen çalışmada, inovasyonun yirmibeş yılı ve ünlü çalışmalar yeni ışıklar altında sunulurken, Future Systems’in bugüne kadar olan tüm çalışmalarını yeniden değerlendirmeye imkan veriyor.

1979’da kurulan Future Systems, cesur biçimleri ve modern fikirlerle doğal şekilleri, diğer alanlardaki teknolojik yeniliklerle birleştirerek ortaya koyduğu tasarım felsefesiyle, mimarlık dünyasına canlılık kazandırdı. Yaratıcı projeler ve mimari yarışmalarla kendilerini kabul ettirdikten sonra, Lord’s Cricket Ground Media Centre (1994) ile geniş üne ulaştı. Future Systems, Comme des Garçons(1988) ve Marni (1999) gibi diğer markalarla yükselmeye devam etti ve bugün de Birmingham’daki Selfridges (2003) mağazasıyla tanınıyor.

Yazar hakkında
Deyan Sudjic, Domus Dergisi’nin eski editorü, 2002 Venedik Bianeli’nin küratörü, mimari eleştirmen ve yazar. 2006 yılında Londra Tasarım Müzesi’nin yöneticisi olan Sudjic, Phaidon adlı John Pawson çalışmasının da yazarı.

Yayın Tanıtımı Arşivi
Yayınevlerinin listesi aşağıdadır. Yayınlarına ulaşmak istediğiniz yayınevini listeden seçiniz.