reklam

Mercek Altında
Sanat

CAM OCAĞI

Cama İlk Adım
Cam Ocağı, yurtdışından gelen sanatçıların verdiği iki haftalık eğitimlerin yanı sıra, camı geniş kitlelerle buluşturmak amacıyla iki günlük cam atölyeleri de düzenliyor. Bu atölyeler, yaşları ve meslekleri farklı birçok cam dostuna, seçtikleri tekniği uygulayarak tanıma ve camla ilk denemelerini yapma olanağı sunuyor. Camın renkli dünyasına yapılan bu kısa ve keyifli yolculuk, iki haftalık eğitimlere katılmak isteyenler için de bir başlangıç niteliği taşıyor. Kapıları 7'den 70'e herkese açık olan okul ayrıca, camı yakından tanımak isteyen öğrencileri ve grupları ağırlıyor. Ziyaretçiler Cam Ocağı gezisi sırasında hem camın yapılışını izliyor hem de camdan birer kullanım eşyası yaparak kısa bir süre için de olsa camcılığın tadını çıkarıyorlar. Cam Ocağı'nda düzenlenen ve camı dans, müzik, felsefe ve güzel sanatların farklı dallarıyla buluşturan çeşitli etkinlikler ise, hem cam dostlarını aynı çatı altında topluyor, hem de daha geniş bir kitlenin camla yakınlaşmasını sağlıyor.

Cam Ocağı Hakkında...
Cam Ocağı uluslararası bir cam ve güzel sanatlar merkezi. İstanbul Beykoz'a bağlı Öğümce köyünde, cam eğitiminin verildiği ve aynı zamanda birbirinden güzel cam objelerin üretildiği bir kurum

Cam Ocağında Eğitimi Verilen Teknikler
Cam Ocağında, füzyon, cam üfleme, kuma sıcak döküm, kalıpla cam şekillendirme, boncuk yapımı, lampworking (alevle çalışma), emay (Mine), mixed media (karma malzeme) ve raku seramik gibi pek çok farklı teknikte tasarım yapılabiliyor.

Eğitmenler...
Cam Ocağı eğitmenlerinden Petr Novotny ve Koichi Matsufuji'nin çalışmalarından örnekleri incelemek için tıklayın.

Eğitim Programları
Cam Ocağı, 2004 yılı programına Çek cam ustası Petr Novotny'nin cam üfleme eğitimi ve Japon sanatçı Koıichi Matsufuji'nin kalıpla cam şekillendirme eğitimiyle başladı. Eğitim Programlarının incelemek için tıklayın.

Mimari Cam
Bu ders öğrencileri, günümüzde uluslararası mimaride uygulanan, füzyon ve çökertmeden, gümüş ve kurşunun kullanıldığı daha geleneksel uygulamalara kadar geniş bir yelpazedeki uygulamalarla tanıştırıyor.

Cam Ocağı Etkinlikleri
Cam Ocağı'nda yapılan etkinliklerden görüntüler izlemek için tıklayın.

Öğrenci İşleri
Cam Ocağı'nda yapılan öğrenci çalışmalarından örnekler izlemek için tıklayın.

Hazırlayan: Seda Altınkeser

Cam Ocağı

Arşiv

 

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz