Söyleşi

2010 Yılı Söyleşileri

Toplam 32 söyleşi 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. söyleşiden 20. söyleşiye kadar olanlar gösterilmektedir.
Viraj ChatterjeeViraj ChatterjeeAralık 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak Hong Kong, Abu Dhabi, Dubai, Londra ve Edinburgh''da ofisleri bulunan STRATA Peyzaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım Ofisi''nin direktörü Viraj Chatterjee ile bir söyleşi gerçekleştirdik.
Julia MonkJulia MonkAralık 2010
Serzan Gök, dünyanın en büyük mimarlık ve iç mimarlık firmalarından birisi olan BBG-BBG''nin ortaklarından Julia Monk ile söyleşi gerçekleştirdi. Monk söyleşide, özellikle sektörün Orta Doğu''daki durumundan bahsetti.
Zeynep ÇelikZeynep ÇelikKasım 2010
Şehir Antropoloğu Aysim Türkmen, Mimarlık Tarihçisi Zeynep Çelik''le zaman içinde şehir formlarını etkileyen akımlar, kitapları ve 2011''de gerçekleştirmeyi düşündüğü sergileri hakkında bir söyleşi gerçekleştirdi.
E. Ünal, E. Uçar, D. ÖnenE. Ünal, E. Uçar, D. ÖnenKasım 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak "2010 Yılı Genç Mimar Ödülleri" sahipleri Erguvan Ünal, Ertuğ Uçar ve Defne Önen''le ofisimizde bir söyleşi gerçekleştirdik.
Levent ŞentürkLevent ŞentürkKasım 2010
Corbusier''nin iki ciltlik kitabı, yaklaşık altı yüz sayfa uzunluğunda. Ama daha ilk kitabın başlarından itibaren, cinsiyetli zamir kullanımının çok yoğun olduğunu fark ettim.
Luis NovalbosLuis NovalbosEkim 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak "Türk- İspanyol Mimarlık Toplantısı" kapsamında projelerini tanıtmak üzere İstanbul''a gelen İspanyol mimar Luis Novalbos ile söyleşi gerçekleştirdik.
Carlos ArroyoCarlos ArroyoEkim 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak "Türk- İspanyol Mimarlık Toplantısı" kapsamında projelerini tanıtmak üzere İstanbul''a gelen İspanyol mimar Carlos Arroyo ile söyleşi gerçekleştirdik.
Emre Arolat MimarlıkEmre Arolat MimarlıkEylül 2010
EAA''nın ortakları olan Emre Arolat, Gonca Paşolar, Kerem Piker ve Sezer Bahtiyar''la görüştük. Ofis içi işlerin dağılımından,yarışmalardan ve yeni projelerinden konuştuk.
Gökhan AvcıoğluGökhan AvcıoğluEylül 2010
Mimar Gökhan Avcıoğlu ile mimarlık, imar yönetmelikleri, tasarım, şehircilik gibi birçok farklı konuda konuştuk. Türkiye ve Amerika''daki çalışmalarından bahsettik.
Faruk GöksuFaruk GöksuAğustos 2010
Faruk Göksu ile oluşturduğu yerel girişime destek platformu "Demokrasi, Ekonomi, Strateji, Toplum, Eşitlik ve Katılım (DESTEK)" ve diğer projeleri üzerine konuştuk.
Beatriz MatosBeatriz MatosAğustos 2010
İspanyol mimar Beatriz Matos, İspanya Büyükelçiliği''nin daveti üzerine Türkiye''de meslektaşları ile bir araya geldi. 25 yıl önce ortağı Alberto M. Castillo ile mimarlık ofisini kuran Matos, daha çok sosyal konut projeleri üzerine çalışıyor.
Yeşim Gözde ErsoyYeşim Gözde ErsoyTemmuz 2010
My City veya Türkçe adıyla Benim Kentim projesi, Avrupa Birliği (AB) Kültür Köprüleri programı kapsamında, British Council tarafından tasarlanıp kamusal alanda hayata geçirilmekte olan bir sanat projesi.
Ercan AğırbaşErcan AğırbaşTemmuz 2010
IBA 2013 için düzenenlen yarışmada birincilik ödülü kazanan Almanya''daki Ağırbaş&Wienstroer Mimarlık ofisinin Türk ortaklarından Y.Mimar, Şehir Plancısı Ercan Ağırbaş ile ofisi ve projeleri hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.
Erdem DilbazErdem DilbazTemmuz 2010
Kuşkusuz Haydarpaşa Garı''nı anlatan en güzel eserlerden biri, Nazım Hikmet''in "Memleketimden İnsan Manzaraları" adlı şiiri. Bu bağlamda 3 Haziran - 6 Haziran 2010 tarihleri arasında Haydarpaşa Garı inanılmaz bir ışık/projeksiyon gösterisine ev sahipliği yaptı. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında "Yekpare" adı altında gerçekleşen projenin yöneticisi Erdem Dilbaz''la konuştuk.
Yury GrigoryanYury GrigoryanHaziran 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak farklı formlar ve çağdaş sanat yerleştirmelerinden ilham alan, Moskova''da kentsel ve kültürel peyzaj üzerine çalışan mimar Yury Grigoryan ile bir söyleşi gerçekleştirdik.
Peter CookPeter CookHaziran 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak İngiliz mimar, akademisyen, teorisyen ve radikal mimari grup Archigram''ın kurucularından Peter Cook ile bir söyleşi gerçekleştirdik.
TFP FarrelsTFP FarrelsHaziran 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak, Londra kökenli, 40 yaşında olan TFP Farrells''in yöneticileri Gavin Erasmus ve Stefan Keummeck''le, gerçekleştirdikleri uluslarası projeler ve gelecek planlarından konuştuk...
Riichi MiyakeRiichi MiyakeHaziran 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi, Japon Mimarlık Enstitüsü (AIJ), İstanbul Metropoliten Planlama ve TAGO Mimarlık işbirliğiyle düzenlenen "İstanbul Sempozyumu 2010" kapsamında gelen katılımcılardan, Riichi Miyake ile sempozyum öncesinde kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.
Shahira FahmyShahira FahmyMayıs 2010
Shahira Fahmy, Mısır''da yenilikçi mimarlık anlayışını benimseyen, aynı zamanda da işlerine kültürel mirasını yansıtmayı seven bir mimar. Arkitera Mimarlık Merkezi olarak Shahira Fahmy ile bir söyleşi gerçekleştirdik.
Barry BergdollBarry BergdollMayıs 2010
Serzan Gök, Museum of Modern Art (MoMA) "Philip Johnson Mimarlık ve Tasarım Baş Küratörü" Barry Bergdoll ile bir söyleşi gerçekleştirdi.
Toplam 32 söyleşi 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. söyleşiden 20. söyleşiye kadar olanlar gösterilmektedir.
Söyleşi Arşivi
Dönem içinde gerçekleştirilen söyleşilerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz söyleşiyi listeden seçiniz.