Söyleşi

2011 Yılı Söyleşileri

Deniz SözüdoğruDeniz SözüdoğruHaziran 2011
Greenpeace Akdeniz, 03 Haziran sabahının erken saatlerinde Taksim Meydanı''nda nükleere karşı barışçıl bir direniş başlattı ve Başbakan Erdoğan nükleer planlarını durdurduğunu açıklayana dek meydanda devam edecek. Bu sayede Deniz Sözüdoğru ile bir söyleşi gerçekleştirdik.
Giovanni GiacoboneGiovanni GiacoboneMayıs 2011
Türkiye''de DNA Mimarlık ile ortaklığa giren İtalya''nın en büyük mimarlık şirketlerinden Progetto CMR''nin mimarlarından Giovanni Giacobone ile tasarım, dış pazarlar ve sürdürebilirlik hakkında konuştuk.
Gökşin IlıcalıGökşin IlıcalıNisan 2011
Argos İletişim Grubu, Argos Turizm-Yatırım, Argos Bağcılık, Argos Yapı ve Argos Kültür Sanat... Her biri kendi alanında başlı başına uzmanlık gerektiren iş kollarında başarılı üretimler yapan Gökşin Ilıcalı, çok yönlü bir profil sergiliyor.

 

Pich AguileraPich AguileraNisan 2011
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak, İspanya''dan Pich Aguilera Mimarlık kurucusu Felipe Pich Aguilera ve 2010''da İstanbul''da gerçekleştirilmiş olan "Türkiye-İspanya Mimarlık Toplantısı"na katılmış olan mimar Miguel Angel Romero ile bir söyleşi gerçekleştirdik.
Peter GroenendaalPeter GroenendaalMart 2011
ArkiPARC 2011 kapsamında "Cadde Perakendeciliği" başlığı altında bir konuşma yapacak olan Peter Groenendaal ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

Ömerler MimarlıkÖmerler MimarlıkMart 2011
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak, Ömerler Mimarlık''ın kurucuları Ömer Faruk Kurdak ve Ömer Lütfi Somer ile, kendi ofislerinde bir söyleşi gerçekleştirdik.
Oktay KetenOktay KetenŞubat 2011
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak Maltepe Yalı Mahallesi Kentsel Yenileme Derneği Başkanı Oktay Keten ile "Maltepe - Dragos Sanayi Alanları Davetli Mimari Proje Yarışması" hakkında bir söyleşi yaptık.
Yakup HazanYakup HazanŞubat 2011
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak, Yakup Hazan Mimarlık Limited Şirketi''nin kurucusu Yakup Hazan ile Ankara''daki ofisinde bir söyleşi gerçekleştirdik.
Esra BerberoğluEsra BerberoğluOcak 2011
1 Ekim 2010''da Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı''nda "mimari erişilebilirlik" hakkında bir panel gerçekleştirecek olan Özürlüler Vakfı''ndan Esra Berberoğlu ile kentsel yaşamda karşılaştığımız engeller ve Türkiye''de bu sorunun boyutlarını konuştuk.
Erdem MimarlarErdem MimarlarOcak 2011
Erdem Mimarlar''ın kurucuları Sunay Erdem ve Günay Erdem kardeşlerle, mimarlığa bakış açıları, yaptıkları işler ve gelecek planları hakkında Ankara''daki yeni ofislerinde bir söyleşi gerçekleştirdik.
Söyleşi Arşivi
Dönem içinde gerçekleştirilen söyleşilerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz söyleşiyi listeden seçiniz.