Haberler

Haberler

Toplam 170 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yapı 2009 Ankara Fuarı sektörü buluşturdu (1 Ekim 2009)22. Uluslararası Yapı/Turkey Built 2009 Ankara Fuarı Altınpark Expo Center Fuar Alanı''nda yapı profesyonellerini bir araya getirdi. Bugün açılan fuar 4 Ekime kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. Yapı sektöründeki yeniliklerin sergileneceği ve yaklaşık 2 bin farklı ürün segmentini aynı çatı altında buluşturan fuarda, ziyaretçiler, yapıdaki en son teknolojiler ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilecek. Fuarı 30 bine yakın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
Tarih: 1 Ekim 2009 Kaynak: Sabah
İşte Ulaştırma Şurası kararları (1 Ekim 2009)Ulaştırma Bakanlığı''nca, "Hedef 2023" sloganıyla düzenlenen "10. Ulaştırma Şurası" sonunda, ulaştırma sektörüne ilişkin yaklaşık 100 karar alındı.
8.3''lük deprem 5 Dakika Sürdü (1 Ekim 2009)Güney Pasifik kâbusu yaşadı! 8.3''lük depremin 5 dakika salladığı ada ülkesi Samoa''da taş taş üstünde kalmadı. 113 kişi öldü. 7.9 büyüklüğündeki depremle sarsılan Endonezya''da ise binlerce kişi enkaz altında kaldı. Bölgeyi tsunami de vurdu.
ODTÜ''de güneş enerjisi teknoloji üssü (1 Ekim 2009)ODTÜ''de bünyesinde, Türkiye''nin enerji ihtiyacının güneş santrallerinden karşılanmasını sağlayacak teknolojilerin geliştirileceği ''''Güneş Enerjisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (GÜNAM)'''' kurulacak.
Gökdeleni yeniden düşünen mimar! (30 Eylül 2009)Yapı-Endüstri Merkezi ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi''nin konuğu, dünyaca ünlü Belçikalı mimar Julien De Smedt...
Amerikalı fotoğrafçıdan masalsı İstanbul (30 Eylül 2009)Amerikalı fotoğraf sanatçısı John Cleave, İstanbul''un Sur-i Sultanisi ile modern şeklinin fotoğraflarını dijital yöntemlerle çizimlere dönüştürdü; ortaya, eski ile yeninin, düş ile gerçeğin arasında "masalsı" bir İstanbul çıktı.
Başbakan''ın köprü sevdası (30 Eylül 2009)Sıradan taşra politikacılarının apaçık ve elle tutulur gerçekleri bile kendi çıkarları için çarpıtmalarında şaşılacak bir durum yoktur. Ama bunu yapan, artık Başbakanlık makamına kadar yükselmiş bir siyasetçi olursa, biraz ayıp kaçacağını söylemeliyim. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü köprü için eleştirilerde bulunanların ilk iki köprü için de aynı şeyi söylediklerini ama köprülerden geçip gitmeye hiç utanmadıklarını söylüyor.
Deprem kolonları çatlattı, bina boşaltılıyor (30 Eylül 2009)Konya''da 10 Eylül Perşembe günü meydana gelen Richter Ölçeği''ne göre 4.5 ve 4.7 büyüklüğündeki depremlerin ardından ağır hasarlı olduğu tesbit edilen iki bloktan oluşan 9 katlı iş merkezi boşaltılmaya başlandı.
Başbakan Erdoğan; "İstanbul''un dokusuna zarar vermeyen bir köprüye ihtiyaç var" (30 Eylül 2009)Başbakan Erdoğan, 10. Ulaşım Şurası''nda yaptığı konuşmada önümüzdeki 25 yılda Türkiye''ye 350 milyar dolarlık ulaştırma ve haberleşme altyapı yatırımı yapmayı planladıklarını belirterek, "İstanbul için tarihi ve doğal dokuya zarar vermeden 3. köprüye ihtiyaç var" dedi.
Âfet, ranttan doğdu (30 Eylül 2009)Mühendis, mimar ve şehir planlamacıların bilgisine başvurulmadan ortaya çıkan kentleşme, merkezî ve yerel düzeyde alınan kararlarla devam ettiği sürece, hiçbir teknik ve bilimsel inceleme yapmadan kent imarı, ulaşım master planı yapılan bir Türkiye''deki felâket görüntülerinin sonu gelmeyecek gibi görünüyor...
CNN TÜRK üçüncü köprü belgesine ulaştı (30 Eylül 2009)Önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü köprünün gerekliliğini anlattı ve "Hem karşı çıkarlar hem üstünden geçerler" diye muhalefeti suçladı. Sonra CHP lideri Deniz Baykal köprü güzergahını gösteren haritanın sadece imza kısmını basına göstererek hükümetin çalışmalarını eleştirdi.
Kadir Topbaş 3. köprüye karşı! (30 Eylül 2009)CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, İstanbul''a yapılması düşünülen 3. köprüyle ilgili; Başbakan Erdoğan, Ulaştırma Bakanı Yıldırım ve İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ı da kapsayan açıklamalarda bulundu.
Sembol mezar restore edildi (30 Eylül 2009)Türkiye''nin turizm alanında kullandığı belli başlı semboller arasında yer alan Antalya''nın Demre ilçesine bağlı Üçağız köyünde, denizin içindeki Likya Antik Mezarı, restore edilerek, yok olmaktan kurtarıldı. Bugün artık denizin altında kalan Simena Antik Kenti''nin en önemli anıtları arasında yer alan ve Türkiye''nin yurt dışında tanıtıldığı filmlerde, kataloglarda, broşürlerde, posterlerde sıkça kullanılan Likya dönemi kral mezarlarından lahitteki çatlaklar, her geçen yıl artıyordu. Lahitin batı ucundaki çatlağın her geçen yıl büyümesi ve genişlemesi üzerine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay''ın talimatıyla, lahit uzmanlar tarafından restore edildi. Uzmanlar, lahitin içine girerek, çatlakları kapattı. Üçağız Köyü Muhtarı Salih Çan, çatlakların kendilerini üzdüğünü belirterek, "Bakanımızın özel ilgisiyle, köyümüzün simgesi olan mezar restore edildi'''' dedi.
Tarih: 30 Eylül 2009
Çok utanıyorum çünkü köprü kullanıyorum (30 Eylül 2009)Sayın Başbakanımız şöyle demiş: "Köprünün daha adı duyuldu hemen karşı çıkıldı. Bugün karşı çıkanlar birinci köprüye de, ikinci köprüye de karşı çıkmışlardı. Ama, utanmadan sıkılmadan iki köprü üzerinden de seyahat ettiler. Şimdi, üçüncü köprüye de karşı çıkıyorlar".
TOKİ şikayeti (30 Eylül 2009)Kadınlar TOKİ''yi belediyeye şikayet etti. Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen `Halk Günü'' toplantısına katılan 22 kadın, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan 1+1 dairelerinin balkonu olmadığını söyleyerek şikayette bulundu.
3. Köprü''nün güzergahı sit alanı ilan edilsin (30 Eylül 2009)CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın "1. ve 2. köprüye de karşıydılar, şimdi üzerinden geçiyorlar" sözleriyle ilgili olarak, "Sayın Başbakanımız da 1996-1997 yıllarında şiddetle 3. köprüye karşıydı, ama o da 1. ve 2. köprünün üzerinden geçiyordu.
Demiryollarına 45 milyar $''lık yatırım (30 Eylül 2009)Hükümet, gelecek 14 yılda ulaştırma sektörüne yapacağı 350 milyar dolarlık yatırımdan aslan payını demir yollarına verecek.
İnşaat sektöründe istihdam %25.3 azaldı (30 Eylül 2009)Türkiye''de inşaat sektörü 2009 yılı ikinci döneminde (Nisan-Mayıs-Haziran), geçen yılın aynı dönemine oranla istihdam endeksi yüzde 25,3 azaldı.
"Konut almak için oluşan olumlu ortamın bir daha yakalanması zor" (30 Eylül 2009)Soyak Holding Üst Yönetici (CEO) Vekili M. Emre Çamlıbel, konut sektöründe faaliyet gösteren firmaların tüketici lehine kampanyaları sürdürdüğünü belirterek, ''''Şu anda Türkiye''de konut almak için oluşan iyi ortamın bir daha yakalanması zor'''' dedi.
Başbakan''dan köprü fırçası (30 Eylül 2009)"Önce karşı çıkıyorlar sonra üstünden geçiyorlar". Ulaştırma Bakanlığınca İstanbul''daki Haliç Kongre ve Kültür Merkezi''nde düzenlenen ve üç gün sürecek olan 10. Ulaştırma Şurası''nın açılış programı dün gerçekleştirildi. Başbakan Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada Türkiye''nin tarihi boyunca İpek Yolu, Baharat Yolu ya da Kral Yolu gibi önemli güzergahlara ev sahipliği yaptığını belirterek mevcut ulaştırma çalışmaları ve planlarına ilişkin şu mesajları verdi.
Toplam 170 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.