Yayın Tanıtımı

2009 Yılı Yayın Tanıtımları

Toplam 34 yayın tanıtımı 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. tanıtımdan 34. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
Aynalı Binalar Nöbetçi MimarlarAynalı Binalar Nöbetçi MimarlarGürhan Tümer''in Mimarca Değinmeler başlıklı yazılarının derlendiği kitapta, mimarın mimarlık üzerine denemeleri yer alıyor.
My Sketch Book 1985-2008My Sketch Book 1985-2008Bu kitap Sinan Kafadar''ın 1985-2008 seneleri arasında, yani 23 yıllık bir süreçte karaladığı 26 eskiz defterinin içerisinden yapılan seçimler ile hazırlandı.
Sorumluluklar ve Paylaşımlar ÜzerineSorumluluklar ve Paylaşımlar ÜzerineHasan Barutçu, deneyimlerini paylaştığı "Sorumluluklar ve Paylaşımlar Üzerine" adlı kitapta, şirketlerin sosyal sorumlulukları konusunu Tepe İnşaat''taki deneyimlerinden hareketle anlatıyor.
Five by Five: Ten Custom-Made Projects Architecture and Urban PlanningFive by Five: Ten Custom-Made Projects Architecture and Urban PlanningNicholas Michelin, Michael Delplace ve Cyril Trétout''ın 2001 yılında Paris''te kurdukları tasarım bürosunun üzerinde çalıştıkları projelerden bir şeçki oluşturarak hazırladıkları sergiye paralel olarak yayınlanan kitapta, büronun 5 mimari, 5 de kentsel planlama projesine yer veriliyor.
Havaalanı Terminal Binalarında Yap İşlet Devret ModeliHavaalanı Terminal Binalarında Yap İşlet Devret ModeliHavaalanları Daire Başkanı M. Cemil Acar''ın yüksek lisans tezi olup Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yayınları tarafından yayınlanan kitapta, Yap İşlet Devret (YİD) modeli bilimsel olarak irdeleniyor.
Osmanlı''dan Cumhuriyet''e Bir Mimar Arif Hikmet KoyunoğluOsmanlı''dan Cumhuriyet''e Bir Mimar Arif Hikmet KoyunoğluOsmanlı Devleti''nin son silkinme dönemi sayılabilecek II. Meşrutiyet ortamında yetişen ve Cumhuriyet''in ilk yıllarında özellikle Ankara''da olgun eserlerini veren Arif Hikmet Koyunoğlu''nun yaşam öyküsü ve anılarının yer aldığı kitap Osmanlı''dan Cumhuriyet''e aydın bir mimarın bütüncül portresini çiziyor.
The Arhitecture of  Private Residential Complexes The Arhitecture of Private Residential Complexes Son 20 yılda özel kompleks konutların mimarisi büyük gelişim gösteriyor. Her bir ulusun belirli karakteristik özelliklerine bağlı olarak çeşitlilik gösteren toplu konut mimarisinde ülkenin yaşam standartları, nüfus yapısı ve yoğunluğu da uygulamalarda önemli rol oynuyor.
Bursa HamamlarıBursa HamamlarıKaplıcaları ve hamamları ile meşhur Bursa kentinde, geçmişten günümüze uzanan hamam kültürünü ve Osmanlı Dönemi''nde yapılmış halk hamamlarınının kapsamlı bir şekilde tanıtıldığı kitap üç ayrı bölümden oluşuyor.
(Urban Potentials)(Urban Potentials)Kentlilik nedir? Bu deneyim nerede ve nasıl elde edilebilir ve bu bizim modern kent algımız nasıl etkiler? Sanat önemli bir rol oynayabilir mi? Peki ya mimari, müzik ve popüler kültür?
serbestMİMARserbestMİMARserbestMİMAR, adını aldığı mimarlar topluluğunun gündemine odaklanmak üzere, Serbest Mimarlar Dernekleri''nin himayesinde özerk bir organizasyonla yayın hayatına başladı. İlhamını bir ölçüde, 1991 - 1999 döneminde yayınlanan TSMD-MİMAR dergisinden alan derginin yayınlanma periyodu 2 ay olarak belirlendi.
Spatial Intelligence: New Futures for ArchitectureSpatial Intelligence: New Futures for ArchitectureMimaride mekansal zekanın önemine dikkat çeken "Spatial Intelligence: New Futures for Architecture" başlıklı kitap üç ayrı bölüm şeklinde kurgulanmış. Kitabın ilk bölümü, insana özgü bir yetenek olan mekansal zekaya genel bir açıklama getiriyor.
Arkitera Mimarlık Almanağı 2008Arkitera Mimarlık Almanağı 2008Arkitera.com''un bir yıllık içeriğinden derlenen Mimarlık Almanağı 2008 ile mimarlık, inşaat, gayrimenkul, şehircilik ve tasarım sektörlerine ilişkin önemli haberlere, farklı gündemlere ilişkin konuların gelişim süreçleri, önemli söyleşi ve köşe yazılarından alıntılara, yeni başlayan projeler, tamamlanan yapılar ve sonuçlanan yarışmalara ait bilgilerin tümüne ulaşmak mümkün.
The Phaidon Atlas of 21st Century World ArchitectureThe Phaidon Atlas of 21st Century World ArchitectureThe Phaidon Atlas of 21st Century World Architecture, 2000 yılından bu yana inşa edilmiş 1.000''in üzerindeki göze çarpan projeyi tek bir kaynakta bir araya topluyor. Kitapta yer alan küçük konutlar, kafeler ve şarap imalathanelerinden deavsa müzelere, havaalanlarına ve büyükelçilik binalarına kadar farklı türdeki yapıların her biri, bulunduğu bölgeden uzmanların danışmanlığında, seçici kurul tarafından belirlendi.
Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması 2007Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması 2007Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ÇEKÜL Vakfı ve Tarihi Kentler Birliği''nin ortak çabalarıyla hazırlanan kitapta, 2007 yılı Tarihi Kentler Birliği Özendirme Yarışması''na katılan 25 belediyenin, proje ve uygulama alanında yaptığı çalışmalar yer alıyor.
Toplam 34 yayın tanıtımı 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. tanıtımdan 34. tanıtıma kadar olanlar gösterilmektedir.
Yayın Tanıtımı Arşivi
Yayınevlerinin listesi aşağıdadır. Yayınlarına ulaşmak istediğiniz yayınevini listeden seçiniz.