Gündem

2006 Yılı Gündemi

Mimari FotoğrafçılıkMimari FotoğrafçılıkAralık 2006
Binalar fotoğrafa yeni başlayanlar için iyi bir modeldir. “Mimari Fotoğrafçılık” gündem dosyasında bina fotoğraflanmasının tarihi ve konuda uzmanlaşan uluslararası isimlerle yapılan röportajları bulacaksınız.
2006 FIFA Dünya Kupası2006 FIFA Dünya KupasıHaziran 2006
2006 FIFA Dünya Kupası finalleri 9 Haziran ve 9 Temmuz 2006 tarihleri arasında Almanya'da gerçekleştirilecek. Kupa finalinde oynamaya 32 takım hak kazandı. Almanya 2000 yılında ev sahipliği hakkını Güney Afrika, İngiltere, Brezilya ve Fas ülkelerini geçerek hak kazandı. Bir sonraki yani 2010 yılındaki FIFA Dünya Futbol Şampiyonası Güney Afrika'da düzenlenecek.
Avrupa Kültür Başkenti: Patras 2006Avrupa Kültür Başkenti: Patras 2006Mayıs 2006
“Avrupalıları biraraya getirmeye katkıda bulunmak” için tasarlanan Avrupa Kültür Kenti projesi, Yunanistan Kültür Bakanı Melina Mercouri’nin girişimleriyle bakanlar kurulu tarafından 13 Haziran 1985’te başlatıldı ve başladığı günden beri Avrupalı vatandaşlar arasında sürekli popülerleşti. Projenin ilgilerini çektiği çok sayıda ziyaretçi üzerindeki kültürel ve sosyo-ekonomik etkisi de arttı.
Kartal ve Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm ProjeleriKartal ve Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm ProjeleriNisan 2006
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP) tarafından Kartal Sanayi Bölgesinde Merkezi İş Alanları Planlaması ile Küçükçekmece sahilinde İç Dış Kumsal Rekreasyon Alanları Planlaması için dünyanın önde gelen altı mimarına proje hazılatıldığının 21 Mart’ta açıklanmasından itibaren bu konu gündemde hiç düşmedi.
The Snow Show 2006The Snow Show 2006Şubat 2006
The Snow Show, bu kez İtalya’nın 2006 Kış Olimpiyatları’na da ev sahipliği yapan Sestriere bölgesinde düzenleniyor.  9 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Snow Show’un bu yılki katılmıcıları arasında, Norman Foster, Lebbeus Woods, Arata Isozaki gibi isimler bulunuyor.
2006 Mimarlar Odası Seçimleri2006 Mimarlar Odası SeçimleriOcak 2006
Mimarlar Odası Şube Genel Kurul tarihleri açıklandı. Çoğunluklu ya da Çoğunluksuz olarak iki aşamada yapılacak seçimler öncesinde bir dosya hazırladık. Bu dosyada seçim tarihlerini, geçtiğimiz dönemdeki yönetim kurulu üyelerini ve her türlü gelişmeyi bulabilirsiniz.
2005 Mimarlık Gündemi2005 Mimarlık GündemiOcak 2006
2005 yılında Türkiye'de ve dünyada mimarlık ve kent gündemini meşgul eden tüm olaylar, yaşanan gelişmeler, ödüller, projeler 2005 Mimarlık Gündemi'nde.
Mimarlık Eğitim PolitikalarıMimarlık Eğitim PolitikalarıOcak 2006
Bir ucu ulusal eğitim politikasına kadar dayanan, okulların özerk kimlikleri, YÖK’ün dayatmaları, merkezi bir sınav sistemine bağlılık ve uluslararası standartlar arasında gidip gelen mimarlık eğitimi tartışmalarının bir yönünü de mimarlık eğitim politikaları oluşturuyor.

Gündem Arşivi
Dönem için hazırlanan gündemlerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz gündem başlığını listeden seçiniz.