Yayın Tanıtımı

Suyun Altında Yerin Üstünde

Suyun Altında Yerin ÜstündeEditör: Pınar Gökbayrak
Çeviren: Gülfidan Cansızoğlu, Pınar Gökbayrak, Volkan Taşkın
Yayın Evi: Arkitera Mimarlık Merkezi Yayınları
Dil: Türkçe - İngilizce
Sayfa Sayısı: 21 cm x 28 cm
Sayfa Sayısı: 149
Tarih: 2004
Yer: İstanbul
ISBN: 975-8970-00-3

Ekim 2004''de dördüncü yaşımızı kutlarken Arkitera Mimarlık Merkezi için pek çok ilki gerçekleştirme fırsatı bulduk. İlk mimarlık festivalini düzenlemek, ilk ödülümüz AMV Genç Mimar Ödülü''nü vermek ve ilk kitabımız Suyun Altında Yerin Üstünde''yi tüm bunlarla eşzamanlı olarak yayınlamak bizi heyecanlandırıyor.

2004 ilkbaharında Hollanda''nın son dönemde en çok kendinden söz ettiren mimarlarından Adriaan Geuze, Willem J. Neutelings, Francine Houben ve Ben van Berkel''in "Çağdaş Hollanda Mimarlığı" teması altında verdiği konferansları 6 hafta içinde yaklaşık 5.000 kişi izledi. Bu kitap hem Arkimeet toplantılarına katılanların izledikleri sunumları mimarlarla yapılan söyleşilerle pekiştirebilmeleri, hem de toplantılara katılma fırsatı bulamayanlara tüm sunumların aktarılabilmesi için hazırlandı.

Suyun Altında Yerin Üstünde sadece birey ya da ünlü mimarlar olarak Arkimeet''in Hollandalı konuşmacılarına odaklanmıyor, doğa/mimari/insan ilişkisi üzerine herkesi inşa etmeden önce düşünmeye itiyor.
Banu Binat
Arkitera Mimarlık Merkezi

Yayın Tanıtımı Arşivi
Yayınevlerinin listesi aşağıdadır. Yayınlarına ulaşmak istediğiniz yayınevini listeden seçiniz.