Yayın Tanıtımı

Mimarlık Cep Sözlüğü

Mimarlık Cep SözlüğüYazar: Doğan Hasol
Yayın Evi: YEM Yayınları
Sayfa Sayısı: 220
Boyut: 11 x 17 cm
Tarih: Kasım 2009
İlk kez 1976 yılında hazırlanan, her baskısında içeriği yeniden gözden geçirilip genişletilerek bugüne kadar 10 baskı yapan, "Ansiklopedik Mimarlık Sözlüğü" Türkiye''de mimarlık terminolojisinin yerleşmesi ve gelişmesine yaptığı eşsiz katkıyla, mimarlar için vazgeçilmez bir başvuru kaynağıdır. Doğan Hasol kırk yıla yayılan yoğun ve titiz bir çalışmanın ürünü olan bu ansiklopedik sözlüğün özünü damıtıp farklı bir anlayışla yorumlayarak yepyeni bir sözlük hazırladı: "Mimarlık Cep Sözlüğü", YEM Yayın''dan çıktı.

Sektör profesyonelleri, akademisyenler ve öğrenciler için vazgeçilmez bir bilgi kaynağı olan mimarlık sözlüğü, yeni boyutu sayesinde ihtiyaç duyanların yanında rahatlıkla taşıyabileceği bir format halini aldı.

Mimarlar ve öğrenciler kadar, mimarlığa ilgi duyanlar ve yakın meslek dallarında çalışanların da rahatlıkla yararlanabileceği şekilde tasarlanan "Mimarlık Cep Sözlüğü", kapsayıcı ve yoğun bir içeriğe sahip. Sözlük, yaklaşık 3.000 madde ve bu maddelerin açıklamalarını desteklemek amacıyla 438 adet siyah-beyaz çizim ve fotoğraftan oluşuyor.

Yazarın Diğer Kitapları:
- Yağma Var!
- Her Şeyin Mimarı Var
- Mimarî İzlenimler
- Mimarlık ve Yapı Sözlüğü (İngilizce-Fransızca-Türkçe / Türkçe-Fransızca- İngilizce)
- Mimarlık ve Yapı Sözlüğü (İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce)
- Anılar Kuşlar Gibidir
- Ansiklopedik Mimarlık Sözlüğü

Yayın Tanıtımı Arşivi
Yayınevlerinin listesi aşağıdadır. Yayınlarına ulaşmak istediğiniz yayınevini listeden seçiniz.