Yayın Tanıtımı

Casas Houses Turquia - Turkey

Casas Houses Turquia - TurkeyYayın Evi: Kliczkowski Publisher - A Asppan S.L.
Dil: İspanyolca - İngilizce
Boyut: 24 cm x 26 cm
Tarih: 2003
Yer: Arjantin
ISBN: 987 - 1135 - 42 - 4

Editörlüğünün Madrid ve Buenos Aires''de ortaklaşa yürütüldüğü CASAS-HOUSES International Dergisi Şubat 2004 sayısını Türkiye Çağdaş Konut Mimarlığına ayırdı. 2002 yılında CASAS-HOUSES International Dergisi editörlerinin talebi üzerine Arkitera Mimarlık Merkezi’nin desteğiyle çalışmalarına başlanan derginin editörlüğünü Prof.Dr. İhsan Bilgin yaptı.

Merkez, konut konusunda yoğun çalışmaları bulunan Prof.Dr. İhsan Bilgin ve Arjantin Türk Büyükelçiliği ortak çalışmasıyla, Çağdaş Türk Mimarlığı''ndan bir kesit hazırlandı. Bilgin''in yaptığı seçki ile Serhat Akbay, Emre Arolat, İhsan Bilgin, Turgut Cansever, Atilla Yücel, Mehmet Konuralp, Şevki Pekin, Nevzat Sayın, Han Tümertekin''in konut projeleri Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından derlendi.

Bu sayıda, Türkiye ile ilgili bilgi, İhsan Bilgin’in yazdığı “Evlerin Yalnızlığı” başlıklı bir sunuş yazısı, projelerin imajları ve projeleri anlatan metinler yer alıyor.

CASAS-HOUSES Dergisi Hakkında:
CASAS-HOUSES, 26x24cm boyutlarında yaklaşık 75 sayfadan oluşan, Arjantin, Brezilya, Uruguay, Şili gibi Güney Amerika ülkelerinde yaklaşık 6.000 abonesi bulunan ve ayrıca tüm dünyada yaklaşık 8.000 profesyonele ve akademisyene ulaşan, İngilizce ve İspanyolca olarak 1982 yılından beri yayınlanan, aylık bir dergidir.

CASAS-HOUSES International dergisi, prestijli bir ödül olan ve Professional and Technical Argentinian Press Society (Profesyonel ve Teknik Arjantin Yayın Derneği) tarafından verilen A.P.T.A Award/ RIZZUTO ödülünü 1998 yılında Profesyonel Dergiler kategorisinde "En İyi İçerik ve Malzeme" ve "Dergi Kapağı ve Tasarımı" dalında almıştır.

Yayın Tanıtımı Arşivi
Yayınevlerinin listesi aşağıdadır. Yayınlarına ulaşmak istediğiniz yayınevini listeden seçiniz.