Söyleşi

2005 Yılı Söyleşileri

Daniel LibeskindDaniel LibeskindKasım 2005
ARKIMEET''in konuğu olarak 29 Ekim Salı günü İstanbul''da bir konferans veren Daniel Libeskind ile mimarlığın dili, binaların kent ile bütünleşmesi, projeleri ve iktidar ilişkileri üzerine Gülin Şenol''un gerçekleştirdiği söyleşi.
Alberto Campo BaezaAlberto Campo BaezaEkim 2005
UIA 2005 İstanbul Dünya Mimarlık Kongresi kapsamında Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen "Light is More" Sergisi''nin mimarı Alberto Campo Baeza ile bir söyleşi gerçekleştirdik.
Haluk GerçekHaluk GerçekEylül 2005
Ulaştırma planlaması ve raylı sistemler konusunda uzman ve İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Haluk Gerçek ile Marmaray üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.
Nezih Eldem - Günkut AkınNezih Eldem - Günkut AkınEylül 2005
1. İstanbul Mimarlik Festivali kapsamında Nezih Eldem ve Günkut Akın''ın konuk olduğu ve 6 Ekim 2004''de gerçekleşen "Sabah Sohbetleri: Kahve Altı Mimarlık" etkinliğinin deşifresi.
Emre ArolatEmre ArolatAğustos 2005
Emre Arolat, İhsan Bilgin, Kerem Piker ve Kenan Kocatürk ile Emre Arolat''ın kitabı üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.
Şefik BirkiyeŞefik BirkiyeAğustos 2005
Mimarlık camiasının cevap bekleyen soruları için Arkitera.com olarak Şefik Birkiye ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Söyleşikapsamında, Haydarpaşa projesi, EuroDisney, sürdürülebilir yapım sistemleri ve farklı şehircilik anlayışları tartışılıyor.
Mustafa ErdikMustafa ErdikAğustos 2005
Boğaziçi Üniversitesi Deprem Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Mustafa Erdik ile bir söyleşi gerçekleştirdik.
Michael SorkinMichael SorkinTemmuz 2005
UIA 2005 Mimarlık Kongresi''ne katılan Michael Sorkin ile bir söyleşi gerçekleştirdik.
Rem KoolhaasRem KoolhaasTemmuz 2005
17 Nisan 2005 tarihinde, Philips Lighting sponsorluğunda ARKIMEET konferasına konuşmacı olarak davet edilen Rem Koolhaas ile Ömer Kanıpak ve Pelin Tan; kültür politikaları, kimlik kurguları ve farklı sosyal/yerel paradigmaların mimarlık/sanat/kent ile ilişkisi hakkında bir söyleşi gerçekleştirdiler.
Hartmut FrankHartmut FrankHaziran 2005
İdil Erkol''un "İki Alman Mimarlığı 1949-1989" Sergisi küratörlerinden Hartmut Frank ile gerçekleştirdiği söyleşi.
Beral MadraBeral MadraNisan 2005
Gülin Şenol''un Beral Madra ile 1980 sonrasında Türkiye''nin yönetiminde, ekonomisinde ve tüketim alışkanlıklarında yaşanan değişimlerin, tüketim toplumunun oluşumu ve yeni sınıfların doğuşunun sanata, mimarlığa ve kente yaptığı etki üzerine yaptığı söyleşi.
İhsan Bilginİhsan BilginMart 2005
Arkitera''nın İstanbul Bilgi Üniversitesi''nde önümüzdeki dönem eğitimine başlanacak olan Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı''nın Direktörü Prof.Dr.İhsan Bilgin ile yaptığı söyleşi.
Bekir GerçekBekir GerçekŞubat 2005
Alev Özkan Mimarlar Odası Trabzon Şube Başkanı ile Karadeniz Sahil Yolu üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.
Zaha HadidZaha HadidOcak 2005
Ömer Kanıpak''ın Zaha Hadid ile İstanbul''da verdiği konferans sonrası gerçekleştirdiği söyleşi.
Söyleşi Arşivi
Dönem içinde gerçekleştirilen söyleşilerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz söyleşiyi listeden seçiniz.