Haberler

Haberler

Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 221. haberden 240. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Çiftlikler Taşındı, Tartışma Bitmedi (10 Ağustos 2009)Güllük Körfezi'nde 15 yılda yaşamı kâbusa çeviren balık çiftliklerinin yeni taşındığı yerler de çevrecileri, halkı ve tatilcileri tatmin etmedi.
Türkiye’nin Enerjide Dayanılmaz Yükselişi (10 Ağustos 2009)Kimileri bir "poker oyunu"na benzetiyor, kimileri ise bizim gibi bir "satranç oyunu"na. Ancak kesin olan bir şey varsa, o da Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in Ankara'ya yaptığı ziyaretin beklendiği gibi, Batı'da büyük yankı yarattığı gerçeğidir.
Kocaoğlu, Agora'yı gezdi (10 Ağustos 2009)Tarihi Agora'daki kazı çalışmaları 4 noktada birden sürdürülürken, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kamulaştırma yaptığı alanlarda yeni mozaikler ve kent meclisi ortaya çıkarıldı.
Arkitera.com Yenileniyor (24 Temmuz 2009)9 Ekim 2000'de internet üzerinden yayına başlayan Arkitera.com, kısa süre içinde mimarların ve mimarlık öğrencilerinin ilgiyle takip ettiği güncel yayınlardan biri olmayı başardı. 2010 yılında yepyeni bir tasarım ile kullanıcılarının karşısına çıkacak olan Arkitera.com, bunun için görüş ve önerilerinizi bekliyor. Sizin katkılarınızla şekillenecek yeni arayüz sayesinde, Arkitera.com tarafından sunulan bilgilere ulaşımın kolaylaşması hedefleniyor.
İnşaat Mühendisleri'nden uyarı (24 Temmuz 2009)İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Başkanı Nevzat Ersan, "Ankara'da metro inşaatları hızla tamamlanmalı, bunun ardından ise çağdaş kent yapısına uymayan katlı kavşaklar kapatılmalıdır" dedi.
Edirne Sarayı'nın restorasyonu başladı (24 Temmuz 2009)Topkapı Sarayı'ndan sonra Osmanlı'nın en büyük sarayı olan Edirne Sarayı'nın restorasyonuna başlandı. Tunca Nehri kenarındaki saray, 1878 Osmanlı-Rus Savaşı'nda cephanelik olarak kullanılmış. Saray, Rusların eline geçmesin diye dönemin Edirne Valisi Cemil Paşa tarafından havaya uçurulmuş.
Yeşilköy Parkı otopark olmayacak (24 Temmuz 2009)Mahalle sakinleri tarafından tepkiyle karşılanan Yeşilköy Olimpiyat Parkı'na yapılması planlanan zemin altı otopark projesi iptal oldu. Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu raporunda, "Bakırköy ilçesi, şevketiye mahallesi Nazım İmar Planı kararlarının iptal edilerek parselin yeşil alan olarak korunması komisyonumuzca uygun görülmüştür" denildi. Meclis'te okunan komisyon raporu oybirliğiyle kabul edildi, projenin Merter'de başka bir yere kaydırılmasına karar verildi.
Tarih: 24 Temmuz 2009 Kaynak: Sabah Yazan: Zeynel Yaman
Orman yangınları hakkında... (24 Temmuz 2009)Dünya'daki ve ülkemizdeki orman yangınlarının % 80'inden fazlası yaz mevsiminde meydana geliyor. Yazın rehaveti, yangına elverişli koşullar ve benzeri nedenlerle orman yangınlarının her yıl yeniden yaz aylarında gündeme gelmesi neredeyse olağan bir durum olarak algılanıyor.
İptal ettirenin alnından öperim (24 Temmuz 2009)Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Akay Kavşağı, Çankaya Belediyesi'yle ilişkiler ve belediyenin kent uygulamaları konusunda Ankara Hürriyet'e günlerce konuşulacak açıklamlarda bulundu.
64.8 milyon TL ile AKM ihalesi Özsoy İnşaat'ın (24 Temmuz 2009)Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yenilenme ihalesini Kars Havalimanı, Harran Sulama, Hatay Yayladağ İçme Suyu gibi projeleri yapan, daha çok kamu işleriyle gündeme gelen Özsoy İnşaat Turizm Ticaret A.Ş. kazandı.
TOKİ, Yafes Öztürk'ün arsasını satışa çıkardı (24 Temmuz 2009)TOKİ, Yafes Öztürk'le, onun ölümünden sonra da mirasçılarıyla16 yıl süren tahliye davası sonucunda devraldığı C Motelleri arazisinin 153 dönümlük bölümünü 517 milyon liraya satışa çıkardıİdare, aynı yerdeki 60 dönümlük bir parseli de yıllık 6 milyon lira bedelle kiraya verecek.
Türkiye güneş enerjisi yasasını neden ağırdan alıyor? (24 Temmuz 2009)Enerjide büyük oranda doğalgaza ve dolayısıyla dışarıya bağımlı olan Türkiye, doğanın bu bedava nimetinden eninde sonunda yararlanmak zorunda.
Terim, kışın hareket olsun diye Bodrum'a 5 stadyum önerdi (24 Temmuz 2009)Geçen cumartesi akşamı The Marmara Bodrum'dan ilçe merkezindeki trafik tıkanıklığını izlerken, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'a işaret ettim.
Neden İTÜ'den değil de Berlin Üniversitesi'nden görüş alındı (24 Temmuz 2009)İETT'nin metrobüs hattında kullanılmak üzere Almanya'dan tanesini 450 bin Euro'ya satın aldığı 250 Mercedes Capacity araçla ilgili dava dün Beyoğlu 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde başladı.
Ayasofya'nın meleği 160 yıl sonra gün ışığında (24 Temmuz 2009)En son Sultan Abdülmecid ve o dönem restorasyonu yürüten İsviçreli mimar Gaspare Fossati'nin gördüğü, üzerleri sıva ve metal maskeyle kapatılan 700 yaşında olduğu tahmin edilen altı kanatlı melek figüründen birinin yüzü açıldı.
TOKİ taksitlerine zam (24 Temmuz 2009)TOKİ, yılın ikinci yarısında, taksitlere yüzde 4 artış uyguladı. Toplu Konut İdaresi'nden (TOKİ) edinilen bilgiye göre, bu yılın ikinci yarısında, kredi ve konut taksitlerinin geri ödenmesinde uygulanacak artış oranı belli oldu.
İstiklal caddesine Şanzelize modeli (24 Temmuz 2009)20 yıl önce araç trafiğine kapatılan caddenin etrafındaki 43 nokta daha, Paris'in ünlü Şanzelize bulvarında olduğu gibi tamamen yayaların kullanımına açılacak.
Metrobüs, İETT müdürünü koltuğundan etti (24 Temmuz 2009)Tanesi 2.4 milyona alınan metrobüslerle ilgili ortaya atılan iddialarda adı geçen İETT Genel Müdürü görevden alındı. Hollanda’dan tanesi 2.4 milyon liraya satın alınan ve bir kısmı garajda bekletilen Phileas marka metrobüslerle ilgili ortaya atılan iddialarda ismi sık sık gündeme gelen İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk, görevden alındı. Öztürk’ün görevden alınğını yaptığı açıklamayla duyuran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, boşalan genel müdürlük koltuğuna Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hayri Baraçlı’nın atandığını kaydetti. Topbaş, “Mehmet Öztürk’ün, Baraçlı’ya yardımcı olacağına, destek vereceğine inanıyorum. Herkesin katkısının olmasını arzu ediyorum. Başarıya birlikte imza atmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.
Tarih: 24 Temmuz 2009 Kaynak: Taraf Yazan: Fırat Alkaç
Stadyumda killi zemin kazığı mı? (24 Temmuz 2009)Bugünlerde Atatürk Stadı'nın yenilenmesi kentin en önemli sorunu olarak gündeme oturdu. İş güç bırakıldı, memleket memleket en iyi stat projesi araştırmasına çıkıldı.
Gayrimenkul kriz dinlemedi (24 Temmuz 2009)Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Ahmet Gür, ekonomik krize rağmen haziran ayında gayrimenkul fiyatlarının en çok arttığı şehrin Bursa olduğunu söyledi.
Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 221. haberden 240. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.