Haberler

Haberler

Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Girne Amerikan Üniversitesi''nde Öğrenciler, Tasarımlarını Eğlenerek Yapıyor (2 Şubat 2009)Girne Amerikan Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi''nde seçmeli ders olarak açılan Furniture & Fixture (Mobilya) dersi, "eğlenerek öğrenme" ve "öğrenerek eğlenme" felsefesini benimsedi. Ders, öğrencilerin aktif bir tasarımcı rolünde kendi tasarımlarını uygulamalarının motivasyon arttırıcı olduğu yaklaşımından yola çıkıyor.
Hükümet 2-B arazilerini bedava versin daha iyi (2 Şubat 2009)2-B arazileri, hırsız ve yağmacı tayfasının ormanı kesip yakarak yerine ev, fabrika, otel ya da tarla yaptığı arazilerdir.
TSMD 2008 Mimarlık Ödülleri''nin Ardından (2 Şubat 2009)TSMD 2008 Mimarlık Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ödül adaylarının açıklandığı 18 Ocak 2009 tarihinden itibaren başlayan süreçte, bazı TSMD üyelerinin ödüllerle ilgili itirazlarının olduğunu öğrendik ve sorularımızı TSMD Üyesi Celal Abdi Güzer''e, Ödül Kurulu Üyeleri''nden Ercan Çoban ve Murat Artu ile Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Selim Kural''a yönelttik.
Kül olan sinemanın altından tarih çıktı (2 Şubat 2009)İzmir''de bir süre önce çıkan yangında kül olan Konak Saray Sineması''nın yıkılmasıyla, ortaya, 11 metre genişliğinde Roma Dönemi''ne ait tarihi duvar ve kemerler çıktı.
Tarihi cezaevi restoran oldu (2 Şubat 2009)II. Abdülhamid tarafından yaptırılan tarihi Safranbolu Cezaevi, artık restoran olarak hizmet veriyor. Bazı eski mahkumlar da bir dönem kaldıkları koğuşlardan dönüştürülen yemek salonlarında anıların eşliğinde yemek yiyor.
Yeni dönemin ulaşım ipuçları (2 Şubat 2009)Bursa''da 29 Mart 2009''da yapılacak yerel seçimlerde ulaşım ağırlıklı projelerin öne çıkacağını görüyoruz.
Konut kredisi kıpırdandı (2 Şubat 2009)Bankaların konut kredi faizini yüzde 1.50''nin altına düşürmesi sınırlı da olsa hareket yarattı. Bir kesim tüketici yeniden konut almaya sıcak bakmaya başladı. Aralığın son haftasından itibaren başvurular arttı.
Altepe: Çevreyi kirletmeyelim (2 Şubat 2009)Osmangazi Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Recep Altepe, yaklaşan yerel seçimler öncesi tüm adayları, seçim propagandasının görüntü ve gürültü kirliliğine dönüşmemesi konusunda uyardı.
Hanlar Bölgesi Projesi`ne yürütmeyi durdurma (2 Şubat 2009)Büyükşehir Belediyesi`nin Hanlar Bölgesi Projesi yargıya takıldı. Bölgedeki 25 hak sahibinin açtığı davayı değerlendiren Bursa 3. İdare Mahkemesi, yürütmenin durdurulmasına karar verdi.
Şişhane-Maslak arası artık sadece 21 dakika!... (2 Şubat 2009)Şişhane-Taksim ve Taksim-Maslak Oto Sanayi Metro Hatları, Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş''ın katılımıyla düzenlenen coşkulu törenle açıldı. Bir hayali gerçekleştiren toplam 7.17 kilometrelik yeni hatlarla, Şişhane-Maslak arası 21 dakika''ya indi. İstanbullular modern ve hızlı bir ulaşım aksına daha kavuştu.
Türkiye''nin ilk panoramik müzesi "İstanbul''un Fethi''ni" yeniden yaşatacak... (2 Şubat 2009)"Topkapı Kültür Parkı, Panorama 1453 Tarih Müzesi ve Topkapı Sosyal Tesisleri" Başbakan Erdoğan, bakanlar ve Başkan Topbaş tarafından hizmete alındı. İstanbullular dünyanın ilk tam panoramik müzesinde fethi adeta yeniden yaşayacak. Bin kişilik sosyal tesiste de kaliteli hizmeti uygun fiyata alabilecek.
Enka''dan Aliağa''ya çevreci santral sözü (2 Şubat 2009)Genel Müdür Sinan Soydan, ilçeye yapılacak tesiste Türkiye''de ilk kez kapalı kömür depolama sisteminin uygulanacağını söyledi. Bunun sonucunda yakıt sonrası elde edilecek çevresel değerlerin Avrupa Birliği normlarının çok altında kalacağı ifade edildi.
Büyükşehir''den İstanbul''a 912,5 milyon TL''lik dev altyapı yatırımları!... (2 Şubat 2009)Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul genelinde yapılan toplam 912,5 milyon TL''lik dev altyapı yatırımları, Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş''ın katılımıyla düzenlenen toplu açılış töreniyle hizmete girdi.
Mimari ve tasarım, kurumsal kültürün ruhudur (2 Şubat 2009)Felsefe, sanat, sanayi ve bu güzel işbirliğinin sonucu tasarım dendiğinde kuşkusuz ilk akla gelen kent Milano''dur.
İstanbul adayları netleşti (2 Şubat 2009)CHP, yerel seçimlerde İstanbul''un tüm ilçelerinde adaylarını belirledi. Büyükşehir adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir adayı Battal İlgezdi ve Ümraniye adayı Adil Aktan oldu.
Başkan Kocaoğlu Anlattı, Ruslar İzmir''e Göz Kırptı (2 Şubat 2009)Antalya''dan sonra Türkiye''nin başka kentlerinde de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen Rus yatırımcılar, rotayı İzmir''e çevirdi.
O da krizden nasibini aldı (2 Şubat 2009)AKP Bakırköy Belediye Başkanı adayı Oğuz Satıcı, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Tekofaks''ın patronu Ayhan Bermek, Damat''ın sahibi Süleyman Orakçıoğlu gibi isimlerin kurduğu Han Yapı da krizden nasibini aldı. 17 milyon TL sermayeyle kurulan şirketin Beylikdüzü''nde İsthanbul Evleri projesi durdu.
TAV''ın büyük projesi (2 Şubat 2009)TAV İnşaat, Katar''ın prestij projesi olan Yeni Uluslararası Doha Havalimanı projesinde 1 milyar dolarlık ek ihale aldı. Projede daha önce 2.3 milyar dolarlık ihale aldıklarını söyleyen TAV İnşaat Genel Müdürü Selen, "11 milyar dolarlık projenin 3.3 milyarlık kısmını üstlenmiş oluyoruz" dedi.
Şişli İETT Garajı Alanında Yürütülen Dubai Kuleleri Projesi, Danıştay Tarafından Durduruldu (2 Şubat 2009)TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Mimarlar Odası''nın Dubai Kuleleri planının iptali ve yürütmesinin durdurulması hakkında açtığı davanın sonucu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
"Dünya Saati"nde ışıklar kapanacak! (2 Şubat 2009)Doğal Hayatı Koruma Vakfı, küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek için düzenlenen "Dünya Saati" eylemine, tüm kentlerin desteğini bekliyor.
Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.