Ürün Tanıtımı

Waterloc Yağmur Suyu Yönetim Sistemi


Nicoll''un sunduğu Waterloc Sistemi, sürdürülebilir bir yağmur suyu yönetimi için farklı ve yenilikçi bakış açısıyla etkin bir çözüm getiriyor.

İklim değişikliği beraberinde şiddetli yağış ve sel baskınlarında bir artış ya da tersine kuraklık getiriyor. Bu durum bir taraftan yağmur suyu drenaj sistemleri üzerinde aşırı baskı yaparken diğer taraftan da su temininde güçlükler oluşturuyor. Nüfusla beraber hızla artan şehirleşmeyle topraklar geçirimsiz hale geliyor. Kentleşmenin sonucu olan bu geçirimsiz yüzeyler suyun doğal döngüsünde yeraltına sızmasını engelleniyor ve yağmur sularının oluşturduğu yüzeysel akışları tehlikeli bir şekilde artıyor. Bu durum yerleşim alanlarını şiddetli yağışların yönetimi konusunda yetersiz bırakıyor.

Waterloc, tüm bu risklerin azaltılması ve sürdürülebilir bir yağmur suyu yönetimi için bütüncül bir yaklaşımla evrensel çözüme kavuşturuyor.

Waterloc tek sistem ile üç çözüm sunuyor:
1- Yağmursuyu Yeniden Kullanımı: Yağmur suyunun depolanarak çeşitli amaçlar için yeniden kullanılması.
2- İnfiltrasyon: Geçirimsiz yüzeylerdeki yağmur suyu akışlarının sebep olduğu negatif etkileri dengelemek amacıyla; yağmur sularının geçici olarak depolanıp, sızdırma yöntemiyle toprağa verilerek doğal çevreye iletilmesi.
3- Regülasyon: Geçirimsiz yüzeylerin sebep olduğu sel ve taşkın gibi negatif etkileri dengelemek amacıyla; yağmur sularının geçici olarak depolanarak kontrol altına alınması ve sonra kademeli olarak geçişin sağlanıp tahliye edilmesi.

Özellikleri
- %95 yüksek boşluk oranı,
- Tek modül için 250 litre su hacmi,
- İhtiyaç duyulabilecek her hacimde uygulanabilme esnekliği,
- Güvenli, hızlı ve kolay kurulum (1 dakikada 2,5 m3),
- Düşey ve yanal yüklere karşı yüksek dayanımı sayesinde yol altlarına, otopark altlarına veya yeşil alanlarda uygulama imkanı,
- Uzun kullanım ömrü,
- %100 geri dönüştürülebilir malzeme,
- Muayene ve bakım imkanı,
- Kolay istifleme, depolama ve nakliye,
- Proje alanının dar olduğu durumlarda istenilen alan ölçülerinde uygulanabilme esnekliği.Waterloc®, yağmur suyu yönetiminde yalnızca performansıyla değil, aynı zamanda hizmet kalitesiyle de ayrıcalıklı bir çözüm getiriyor.

Tüm proje sürecinde projeye özgü kişiselleştirilmiş kesintisiz destek.
1- Avan proje çalışması
2- Mühendislik hesapları
3- Metraj çalışmaları
4- Kurulum desteği

W: www.degora.com

Detaylı Bilgi Almak için
* İşaretli alanlar mutlaka doldurmanız gereken alanları belirtmektedir.
Sizin:
Adınız, Soyadınız *
E-Posta Adresiniz *
Mesleğiniz *
Kurumunuz *
Telefonunuz
Cep Telefonunuz *
Adresiniz *
Mesajınız: *

PUCU: kk harf "u", kk harf "m", byk harf "T", say , say 9, kk harf "p"

Lütfen sol imajdaki resimde gürülen dizgiyi yandaki kutucuğa giriniz.
Ürün Tanıtımı Arşivi
Dönem içinde hazırlanan ürün tanıtımlarının firmalara göre hazırlanmış listesi aşağıdadır. Ürünlerini görmek istediğiniz firmaları listeden seçiniz.