Haberler

Haberler

Toplam 142 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
TSMD Mimarlık Ödülleri Oylaması Sonuçlandı (23 Ocak 2009)Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin web sayfasında, üyelerin oylamasına sunulan, TSMD 2008 Mimarlık Ödülleri Adayları belirlendi.
Eric van Egeraat Tasfiye Ediliyor (23 Ocak 2009)Avrupa'nın en önde gelen mimarlarından Eric van Egeraat, küresel kriz nedeniyle önemli projerlerinden birkaçının durdurulmasından sonra alıcılara çağrı yaptı.
Doğal Malzemelerle Yaratıcı Fikirler (23 Ocak 2009)Yeni bir ev inşa etmenin maliyeti gezegen için çok fazla. İnşaat için kullanılan malzemelerin üretimi çevresel olarak büyük kayba neden oluyor. Mesela çimento üretiminde, şaşırtıcı değerlerde enerji gerekiyor, üstelik geri dönüştürülemeyen endüstriyel atıklarla, su ve hava kirliliğine sebep oluyor. Yapılarda çok az işlem ya da arıtma gerektiren doğal malzemelerin kullanılması ise bu çevresel bozulmayı azaltıyor. Böylece, bir ev, endüstriyel üretim malzemeler yerine, tamamen yenilenebilir, kendiliğinden oluşan, doğal ve aynı zamanda yerel malzemelerden inşa edilebiliyor.
60 Yıllık Emektar Stad Tarih Oldu (23 Ocak 2009)Stadın arsasını satın alan Multi Turkmall firması, bir süre önce başlattığı yıkım çalışmaları kapsamında stadın yıkım işini büyük ölçüde tamamladı. Yaklaşık 60 yıl önce inşa edilen stadın çimlerinin söküm işi ise sürüyor.
"Ankara'yı uluslararası marka kent yapacağız" (23 Ocak 2009)MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Beypazarı Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'nın kültür dokusunun yok edildiğini belirtti.
İstanbul dünyanın 1 numarası olacak (23 Ocak 2009)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, günümüz dünyasında milletler arası düzeyde yarışın şehirler arasında olduğunu belirterek, "İstanbul'u bu yarışa sokacağız" dedi.
Megakent kabuğunu artık kırdı (23 Ocak 2009)ABD'nin göreve yeni başlayan Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a nezaket ziyaretinde bulundu. Topbaş, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti sürecinin önemine işaret ederek, Brüksel'de bir merkez kurduklarını belirterek, "İstanbul artık kabuğunu kırdı. Dünyayla temas ediyoruz. Yerel diplomasi çok önemli" diye konuştu.
Tarih: 23 Ocak 2009 Kaynak: Türkiye
TOKİ Başkanı ‘Yılın Bürokratı' (23 Ocak 2009)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye Genç İşadamları Derneği tarafından ‘yılın bürokratı' seçildi. Bayraktar adına ödülü alan TOKİ Başkan Vekili Ercan Tıraş, "TOKİ'nin 81 il ve 440 ilçede konut yapımı hızla sürüyor. Hedefimiz 338 bin olan konut sayısını 500 bine çıkarmak" dedi. Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Tıraş, Gazze'nin yeniden imarı konusuyla ilgili "Bu konuyu hükümet değerlendirip uygun görmesi halinde üzerimize düşeni yaparız" dedi.
Tarih: 23 Ocak 2009 Kaynak: Türkiye
Antik Havuzun Avan Projesi Kabul Edildi (23 Ocak 2009)Pamukkale antik havuz çevresinde bulunan binaların yıkılmasının ardından, havuz çevresinin düzenlenmesine yönelik hazırlanan avan proje, Polisevi'nde düzenlenen iki günlük toplantıda değerlendirildi.
Mavişehir Böyle Kurtulacak (23 Ocak 2009)TOKİ ile özel bir protokol imzalayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, aşırı yağışlarda Mavişehir'de yaşanan su baskınlarını önleyecek proje için çalışmalara başladı.
Karayalçın: Ankara’da kirliliğe son vereceğiz (23 Ocak 2009)CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, Melih Gökçek yönetiminin Ankara halkından gerçekleri gizlediğini ve siyasi rant için halkın sağlığıyla oynadığını savundu. Karayalçın, "Ankara'nın ne havası, ne suyu ne de yönetimi temiz, bu kirliliğe son vereceğiz" dedi.
Gökçek TOKİ’ye karşı müteahhidin yanında (23 Ocak 2009)Müteahhitler TOKİ'ye olan tepkilerini "TOKİ derhal kaldırılmalı" diyerek diye getirirken, Belediye Başkanı Melih Gökçek, "İş imkanlarını daralttığı ve rekabet koşullarını etkilediği için hak vermemek mümkün değil " dedi.
Küresel ısınma Antarktika'yı da etkiliyor (23 Ocak 2009)Daha önceki araştırmalarda küresel ısınmadan bir şekilde etkilenmediği ileri sürülen Antarktika'nın aslında ısınıyor olduğu ortaya çıkarıldı.
Agora Eğlence Merkezi açılıyor (23 Ocak 2009)Odak Şirketler Grubu'nun yatırımıyla yüzde yüz büyütülerek 178 mağazaya ulaştırlan Agora Alışveriş Merkezi içindeki eğlence merkezi bugün hizmete açılıyor.
Türk halkının tercihi 100 metre kare 3+1 (23 Ocak 2009)Türk halkı ortalama büyüklüğü 100-125 metre kare olan, 3 oda bir salondan oluşan bir apartman dairesinde veya müstakil evde oturmayı tercih ediyor. Aynı konutta ortalama 12 yıl oturulurken, site içinde yaşama isteği ise yüzde 10'un altında...
Metrobüs inşaatı tam gün mesaiyle şubata yetişecek (23 Ocak 2009)İstanbul'un trafik problemine çözüm için geliştirilen metrobüs sistemi şubat ayında Boğaziçi Köprüsü'nü geçerek Kadıköy Söğütlüçeşme'ye ulaşacak. Söğütlüçeşme'den metrobüse binen bir vatandaş 38 dakikada Topkapı'ya, bir saatte Avcılar'a ulaşacak.
Yerel yönetimler ve yerel siyaset (23 Ocak 2009)Önümüzde yerel seçimler var. Sonuçları ne olursa olsun 2009 Türkiyesi'nin siyasal yaşamını ciddi boyutta etkileyecek önemde bir olay
TOKİ müteahhitlere blokajı kaldıracak (23 Ocak 2009)TOKİ müteahhitlere blokajı kaldıracak Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Ercan Tıraş, idarenin aylık ödemelerinin 600 milyon TL'nin üzerinde olduğunu ve bunun en az yarısını ödediklerini belirtirken, müteahhitlere ödemelerde 3-4 aydır uygulanan blokajı, Şubat ve Mart'ta kaldırmayı düşündüklerini bildirdi.
Revit Türkiye Kullanıcı Grubu Kuruldu (22 Ocak 2009)Yapı Bilgi Sistemi veya İngilizce terimi ile Building Information Management yazılımları dünyadaki mimari proje üretimleri için pek çok ofiste artık daha sık kullanılmaya başlanıyor.
Mekanı Ortaya Çıkarmak (22 Ocak 2009)29 yaşındaki Koray Duman, lisans eğitimini ODTÜ'de, masterını ise U.C.L.A'da yapmış genç bir mimar. İki yıl önce New York'ta çalışmaya başladığı sırada, yüksek fiyatlara ve mütevazı gelirine aldırmadan aşağı Manhattan'da bir ev alan Duman, küçük bir dairede gerçekleştirdiği değişimlerle The New York Times'ta yer aldı.
Toplam 142 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.