Haberler

Haberler

Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Başkan Topbaş; "Metro çalışmalarımız hız kesmeden sürüyor..." (3 Şubat 2009)Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Topbaş, "4. Levent''teki eski İETT arazine yönelik açılan davalarda belediye olarak hukuki mücadelemizi sürdürüyoruz.
İzmir''de kentsel dönüşüm ve seçim (3 Şubat 2009)İzmir''deki ‘kentsel dönüşüm'' de yapısında Ankara ve İstanbul''daki sorunları taşıyor. İnsanların yaşam kültürlerini ve değerlerini hiçe sayarak, şehirlileşmelerini beklemek, asimilasyon çabasının ‘kentsel dönüşüm'' adı altında bir kez daha karşımıza çıkması gibi.
Aliağa Enerji Santralı Avrupa''nın en çevreci santrali olacak (3 Şubat 2009)Aliağa Enerji Santrali''nin Avrupa''nın en güvenilir ve çevreye en saygılı santrallerinden biri olacak. Enka Enerji Grubu Genel Müdürü Sinan Soydan, kapalı kömür depolama sistemiyle çevre olumsuzluklarının ortadan kaldırılacağını belirtti.
Kale Grubu, Roca ile ortaklıktan ayrıldı (3 Şubat 2009)Kale Grubu, İspanya merkezli Roca Grubu ile Kalevit Roca Saniter Sanayi A.Ş''deki ortaklığını bitirdiğini duyurdu. Kale Grubu''ndan yapılan yazılı açıklamada, Kalevit Roca Saniterdeki Roca Grup hisselerinin tamamının satın alındığı ve 1999 yılında gerçekleştirilen ortaklığın, imzalanan hisse satış anlaşmasıyla sona erdiği bildirildi.
Tarih: 3 Şubat 2009 Kaynak: CNN Türk
‘Kaptan''dan katkısız heykeller (3 Şubat 2009)Doğadan esinlendiği yalın çalışmalarıyla kendi tarzını yaratmayı başarmış ünlü İngiliz tasarımcı Ross Lovegrove, Galerist''te sergi açtı. ‘Captain Organic'' olarak da anılan Lovegrove, sergide müşteri taleplerinden ya da herhangi bir kısıtlamadan bağımsız ürettiği ‘teknolojik heykelleriyle'' karşımıza çıkıyor.
Türkiye rüzgar enerjisi üretimini 3''e katladı (3 Şubat 2009)Bir yandan nükleer santral ihalesinde son viraja gelen Türkiye geçen yıl rüzgardan elektrik üretimini yüzde 195 artırdı. 2007 yılı sonunda 147 megavatlık rüzgar enerjisi üretimi olan Türkiye, geçen yıl buna eklediği 286 megavat kapasiteyle toplamda 433 megavat kapasiteye ulaştı.
Avrupa ve Türkiye kentleri (3 Şubat 2009)Avrupa Birliği İstatistik Kurumu (Eurostat) AB kentleri konusunda ilk pilot çalışmayı 1999 yılında gerçekleştirdi. Geniş çaplı ilk veriler 2003/2004 yılında toplanıp yayınlandıktan sonra, son çalışmalarda 2006/2007 yılı verileri esas olarak hazırlandı.
İstanbul''daki barajlar doldu (3 Şubat 2009)Kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya olan İstanbul''da 2 yıl aradan sonra bir ilk yaşandı. İstanbul''a su sağlayan barajlardaki doluluk oranı iki yıl aradan sonra ilk kez yüzde 50''nin üzerine çıktı.
Başkan Topbaş: Dubai Towers''ın teminatı bizde (3 Şubat 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dubai Emiri Şeyh el Makdum''un şirketine ihale ettiği Levent''teki İETT Garajı arazisi için aldığı teminatı iade etmedi, ancak gelir olarak da kaydetmedi.
PERPA, ''PERPA Towers Projesi'' için ihale açıyor (3 Şubat 2009)Projede yer alacak, alışveriş merkezi, konut, ticaret amaçlı bloklar, otel, otopark, cami, sosyal tesisler, spor alanı, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri bir bütün olarak kapalı teklif ve pazarlık usulü ile ihale edilecek.
Kuyumcukent''e ''havaray'' yapılacak (3 Şubat 2009)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yeniden başkan seçilmesi halinde Yenibosna Çobançeşme Kavşağı''ndaki Kuyumcukent''i, E-5 karayolunun karşısında bulunan Atatürk Havalimanı''na ''havadan'' bağlayacaklarını açıkladı.
İnşaat sektörü duayenini kaybetti (3 Şubat 2009)Türk inşaat sektörünün duayeni ve Alke inşaat ile Alke şirketler grubunun kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Ayhan Kemaloğlu yaşamını yitirdi. İzmir’deki evinde dün sabah saatlerinde geçirdiği ani rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren Ayhan Kemaloğlu, 1927 yılında Antalya Alanya’da doğdu. 1949 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden yüksek inşaat mühendisi olarak mezun olan Ayhan Kemaloğlu, 1955 yılında Alke inşaat şirketini kurdu. Türkiye’de ilk rüzgar santrallerinin kurucusu da olan Alke, halen Galatasaray Seyrantepe/Ali Sami Yen Stadı yapım işini sürdürüyor. 4 çocuk babası olan Ayhan Kemaloğlu, Salı günü Antalya’da kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek.
Tarih: 3 Şubat 2009 Kaynak: Hürriyet
Cihan Kamer, Hasan Doğan’ın yokluğuna dayanamadı, Emaar’la yollarını ayırdı (3 Şubat 2009)Atasay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, Dubai şeyhi El Maktum ile ortak olduğu Emaar Türkiye''deki yüzde 40 hissesini Dubaili ortağına sattı.
Menderes Havzası projeyle kurtulacak (3 Şubat 2009)WWF-Türkiye Genel Müdürü Dr. Filiz Demirayak, Büyük Menderes Nehri gibi alarm veren su kaynaklarının kirlilik sorununa kuraklık ve verimsiz su kullanımı da eklenince karanlık bir tablonun ortaya çıktığını belirtti.
Kapalıçarşı gelecek yüzyıla kalmayabilir (3 Şubat 2009)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kapalıçarşı''ya yapı statiğine zarar verecek müdahaleler yapıldığını ve mülkiyet problemi nedeniyle bir şey yapamadıklarını belirterek, yapının gelecek yüzyıllara taşınamayabileceğini söyledi.
Metro biter yol bitmez (3 Şubat 2009)Hürriyet muhabirleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın açılışında vatman koltuğuna geçip 21 dakikada katettiği Şişhane-Atatürk Sanayi metro hattını, ''sıradan vatandaş'' olarak ancak 48 dakikada geçebildi.
İstanbul’da deprem panolarındaki rant! (3 Şubat 2009)"1999 depreminden sonra 2002 yılında İstanbul Valiliği tarafından ''Her mahalleye afet istasyonu (AFİS) projesi'' geliştirildi. İstanbul''daki 762 mahalleye deprem konteyneri ve üzerlerine de reklam panoları konulması kararlaştırıldı.
Mimarlık Endüstrisinin Nabzı Ölçüldü (3 Şubat 2009)Dünya piyasaları bir bilinmeyene doğru yol alırken, mimarlık endüstrisi de ekonomik kriz ve kredi kısıtlamalarını ciddi bir şekilde hissediyor. Anlaşmalar iptal ediliyor, yetenekli mimarların işine son veriliyor, işsiz mimarlar ise iş bulmanın imkansız olduğuna neredeyse inanmış durumda. Geçtiğimiz yıllar, mimarlık ve inşaat sektörlerinde benzeri görülmemiş bir büyümeye sahne oldu. Geleceğin, durağan bir ekonomiye ihtiyaç duyan bu sektör için neler getireceği ve hevesli yeni profesyoneller için ne gibi imkanlar sunacağı merak konusu.
İstanbul''un tarihi yeraltında gizli (3 Şubat 2009)Binlerce yıllık tarihe sahip İstanbul, 12 milyondan fazla insanı barındırıyor. Yoğun nüfus sebebiyle birçok tarihî yapı çarpık kentleşmenin etkisiyle ortadan kayboluyor.
Okulunu Yıkan Başkan (2 Şubat 2009)Antalya''da bulunan İnönü İlkokulu, İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi ve Doğumevi gibi Cumhuriyet yapılarının korunması için çaba gösteren Antalyalı Yüksek İnşaat Mühendisi Galip Büyükyıldırım, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel''in kentin bu önemli yapılarını yıktırması üzerine, yıkımın belgelenmesi ve olayın önemini duyurmak amacıyla, bilgi ve görüşlerini aktardı.
Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.