Haberler

Haberler

Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Nükleerde 3''üncü Santral İğneada''ya Yapılacak (6 Nisan 2011)Akkuyu ve Sinop''un ardından üçüncü nükleer santral için Trakya''da İğneada öne çıkıyor.
SERSA''da Hakan Çanakcı Dönemi (5 Nisan 2011)Türkiye Seramik Federasyonunda 25 Mart 2011 tarihinde gerçekleştirilen SERSA (Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Derneği) Olağan Genel Kurul toplantısında Çanakcılar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çanakcı, SERSAYönetim Kurulu Başkanı seçildi.
Ali Paşa Sarayı İstanbul''a Tekrar Kazandırılacak! (5 Nisan 2011)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bir yangınla yok olan ve şu an yerinde otopark olan Ali Paşa Sarayı''nı tekrar İstanbul''a kazandırmak için kolları sıvadı.
Ofisler her telden çalıyor (1 Nisan 2011)Mimarlar dünyaca ünlü şirketlere ilginç ofis binaları tasarlıyor. İngiltere''nin ortasında bir telekom şirketine geleneksel motifli bir ofis yapıyor, Portekiz''de ise üçgen formları kullanarak yaratıcılığın zirvesine çıkıyor.
Esenboğa yolu yeşillendirilecek (5 Nisan 2011)Ankara Büyükşehir Belediyesi, Esenboğa Yolu kenarına, 800 leylandi ve arizona serviyle 400 lale ağacı dikecek ve refüjleri çiçeklendirilecek.
Arsa balonu patladı (5 Nisan 2011)5 yılda arsa fiyatının 50 kat artış gösterdiği Diyarbakır''da araziye olan talep, yüksek fiyat artışının "spekülatif" olduğuna ilişkin açıklamaların ardından son bulurken, artışın süreceğini umarak yüksek fiyata arazi satın alanlar büyük zarar etti.
Başkan Topbaş Asya Belediyeler Birliği başkanlığını da devralıyor (5 Nisan 2011)"2. Asya Belediye Başkanları Forumu" katılımcıları onuruna yemek veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TBB ve UCLG''den sonra Asya Belediyeler Birliği''nin başkanlığını da devralacak.
''Toki Türkleri'' (Kim bunlar?) (5 Nisan 2011)Geçenlerde Başakşehir''e konuşma yapmaya gittim. Tam bir "Türk usulü bir alt-kent" olduğu apaçık görülüyordu. Burada ''alt-kent'' kelimesini, İngilizcedeki ''suburb'' karşılığı kullanıyorum. ABD''de ''suburb'' dendi mi akla önünde ve arkasında bir miktar bahçesi olan, iki katlı, hemen yanında garaj bulunan villa tipi evler gelir.
İstanbul ve İzmir deprem listesinde (5 Nisan 2011)Alman Die Welt gazetesi, Japon depreminden sonra dünyada nüfusu milyonlara ulaşan birçok megakentin deprem korkusu yaşadığını yazdı. Listede İstanbul ve İzmir''e de yer verdi.
2 bin 250 yıllık mermer kantar topuzu (5 Nisan 2011)Denizli''deki antik Laodikya kenti kazılarında 2 bin 250 yıl öncesine ait mermerden kantar topuzları ile tartı aletlerine ait parçalar bulundu.
Laodikeus''un heykel başı bulundu (5 Nisan 2011)Denizli''nin antik Laodikya kentinde yürütülen kazı çalışmalarında kentin kurucu tanrısı Zeus Laodikeus''un heykel başı bulundu.
Periler Vadisi''ne koruma (5 Nisan 2011)Kütahya''nın Simav ilçesinde, Nevşehir''in Kapadokya bölgesini andıran peri bacası oluşumlarıyla dikkati çeken alan, birinci derecede korunması gerekli kültür ve tabiat varlığı niteliğiyle korumaya alındı.
İzmir Belediye Başkanı''na soruşturma izni (5 Nisan 2011)İçişleri Bakanlığı, imar planında "çok işlevli belediye hizmet" alanı olarak görünen araziye "konut" izni vermediği bildirilen Aziz Kocaoğlu, Abdül Batur ve belediye meclis üyeleri hakkında soruşturma izni verdi.
Ağcagüney beldesi hergün biraz daha çöküyor! (5 Nisan 2011)Samsun''un Çarşamba ilçesine bağlı Ağcagüney beldesinde meydana gelen ani toprak çöküntülerinden evler yıkılmaya başladı. Ani çöküntülerin sebebi bulanamazken, araştırılmalar hızlandırıldı.
Soyak, ArkiPARC''ta "Sürdürülebilir Gayrimenkul" Uygulamalarını Masaya Yatırdı (5 Nisan 2011)Gayrimenkul sektörü, "Kentsel Kalite için Diyalog" temasıyla 30-31 Mart tarihlerinde düzenlenen ArkiPARC 2011''de buluştu. Etkinlikte "Sürdürülebilir Gayrimenkul" oturumunu yöneten Soyak Holding CEO''su Emre Çamlıbel, "Sektörde sürdürülebilirliğin stratejik çözümü, Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği''nin mevcut binalar için de uygulanmasından geçiyor" dedi.
Kıyıya paralel boğaz seferlerine yeni tarife (5 Nisan 2011)İstanbul''da Boğaz''a paralel sahil yolu trafiğinin hafifletilmesi amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları tarafından başlatılan kıyıya paralel Boğaz sefer saatlerinde değişikliğe gidiliyor. Yeni düzenleme ile seferlere yeni duraklar da ekleniyor.
Yeşil enerji yatırımları 2010''da yüzde 30 arttı (5 Nisan 2011)Yeşil enerji projelerine küresel düzeyde yatırımlar geçen yıl yüzde 30 artışla 243 milyar dolara ulaştı.
İzmir''e 50 bin kapasitelik stat sözü (5 Nisan 2011)Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Örnekköy''e yapılacak yeni stat için vakit kaybetmek istemediklerini söyledi. Fedearasyon Başkanı Özgener ise Türkiye''nin 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası''nın evsahipliğini kazanması halinde Atatürk Stadı yıkılarak 40-50 bin kapasiteli yeni bir stat yapılacağını açıkladı.
Uluslararası Bergama Sempozyumu başlıyor (5 Nisan 2011)Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Ege Üniversitesi ve Bergama Belediyesince düzenlenen ''''Uluslararası Bergama Sempozyumu''''nun, ilçenin UNESCO Kültürel Miras Listesi''ne girme çabalarına katkı sağlayacağını belirtti.
Basra petrolü Türkiye''den akacak (5 Nisan 2011)Tahrip olan petrol boru hattının yeniden yapımı için Türkiye''den yardım isteyen Irak, Zaho''ya kadar üç petrol boru hattı yapmayı ve Basra petrolünü Türkiye üzerinden taşımayı planlıyor.
Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.