Haberler

Bağımsız Editörler Belirlendi!

Tarih: 7 Temmuz 2006

Katılımcılığı artırmak ve okuyucularıyla iletişimi üst düzeye taşıyıp yayın anlayışını daha da iyiye götürmek amacıyla, geçtiğimiz Mayıs ayında “Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat!” projesini başlatan Arkitera Mimarlık Merkezi, Türkiye’nin çeşitli kentlerinden ve yurt dışından bağımsız olarak çalışacak editörlerini belirledi.

Yoğun başvurunun olduğu projenin ikinci aşamasında, katılımcıların hazırlayıp gönderdiği çalışmalar değerlendirildikten sonra 16 kişi bağımsız editör adayı olarak belirlendi. Arkitera Mimarlık Merkezi önümüzdeki haftalar itibari ile kendileri ile iletişime geçecek ve yapılabilecek ortak işler için görüşmelere başlayacaktır.

Seçilen kişilerin gönderdiği çalışmalardan oluşacak kitapta ise güncelliğini yitirmemiş işler yer alacak ve bu şekilde hazırlanacak olan kitap önümüzdeki Ekim ayında dağıtılacaktır. Kitapla birlikte bağımsız editörlerin çalışmalarının bir çok yere ve kişiye ulaşması ve böylece şimdiye kadar mimarlığın yayıncılık alanında çalışmak isteyip fırsat bulamamış kişilere bu alanda yer açılması sağlanacaktır.

“Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat!” projesini her sene düzenlemeyi hedefleyen Arkitera Mimarlık Merkezi, bu çalışma ile mimarlık yayıncılığına ilgi duyan kişilerin bir araya gelmesini ve iletişim kurmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.