Haberler

CHP: Lara ihalesinde soru işaretleri var

Tarih: 22 Ağustos 2006 Kaynak: NTVMSNBC

Ömer Melli, CHP İl Başkanlığında, CHP Antalya milletvekilleri Feridun Baloğlu, Osman Özcan, Hüseyin Ekmekçioğlu, Tuncay Ercenk, Atilla Emek, Osman Kaptan ve Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan ile basın toplantısı düzenledi. İhaleyle Antalya’nın önemli bir yeşil alanının yok olacağını belirten Melli, Başbakan Erdoğan’ın Lara ihalesini alan şirketin bir başka otelinde tatil yaptığının altını çizdi.

CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, Lara Temalı Park arazisinin tahsisiyle ilgili ilişkin olarak, arazinin ucuza satılmasının önemli olmadığını, esas sorunun bu değerli arazinin inşaata kurban edilmesi olduğunun belirtti.

Melli, “Kentin akciğerine hançer sokulmuştur. Bu hançer, Turizm Bakanı’nın elindedir. Bakanlar da Başbakan’ın gözetimindedir. Birçok canlıyı barındıran doğal güzelliğin korunması gerekirken, şimdi inşaata açıldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı, ihaleyi alan firmanın otelinde tatil yapıyor. Şaibeyle yapılan ihalenin sonunda Başbakan’ın yapması gereken, istifa etmektir” dedi.

İlk İhaleyi Kazanan Şirket İkinciye Girmedi
Melli, Lara tahsisinde, ilk müzakereye giren ve tahsisi alan firmanın ikinci müzakereye girmediğine dikkati çekerek, ihalenin anlaşmalı olduğunu iddia etti. Lara Kent Parkı’nın parayla ölçülemeyeceğini belirten Melli, “AK Parti, tüm Türkiye’de olduğu gibi burada da talan politikasını uygulamaktadır. Antalya sahipsiz değildir” diye konuştu.

‘İhalenin Arkasında Yeşil Sermaye Var’
CHP Antaya milletvekili Atilla Emek de, “Vatandaş, AK Parti’nin uygulamalarıyla canından bezdi. Tarım bitmiş, esnaf sıkıntı içinde, turizm tükenme noktasına gelmiştir. Bunlarla ilgilenmesi gereken Başbakan, Antalya’yı pazarlamakla meşgul. Başbakan’ın kaldığı otelle, ihaleyi kazanan kişi arasındaki ilişki rastlantı mı” diye sordu.

Bir diğer Antalya milletvekili Tuncay Ercenk da, “Dokuma ve Ferrokrom gitti. Şimdi de Lara peşkeş çekiliyor. Antalya’yı peşkeşten kurtarmalıyız” diye konuştu. CHP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan ise, ihalelerin arkasında ‘yeşil sermaye’ olduğunu iddia etti.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.