Haberler

Beylikdüzü''ne kız yurdu

Tarih: 8 Eylül 2006 Kaynak: Milliyet
İstanbul genelinde bu yıl hizmete girecek 53 okulun 8''i Beylikdüzü''nde açılacak. İki yılda tamamlanan okulların yanında Milliyet gazetesinin başlattığı "Baba Beni Okula Gönder" kampanyası çerçevesinde yapılan bir kız yurdu da törenle hizmete girecek. Vali Muammer Güler Anadolu Öğretmen Lisesi kampusuna yapılan kız yurdunda 200 öğrenci barınacak.

Sosyal tesisler
Beylikdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, başlattıkları "Eğitim Vadisi Projesi"ni anlatmak için kahvaltıda bir araya geldiği basın mensuplarına ilçeyi gezdirdi. İMKB İlköğretim Okulu''nu gezen, okul müdürü Kerim Saraçoğlu ve kayıt yaptırmaya gelen velilerle konuşan Başkan Orakçı, okul önünde hatıra fotoğrafı çektirdi

180 bin metrekare alan içerisinde 19 okul, öğrenci yurtları, öğretmenevleri, spor kompleksleriyle sosyal tesisler kurmayı amaçlayan Başkan Orakçı projelerini anlattı.

Başkan Orakçı şöyle konuştu: "Yurdumuz bünyesinde 200 öğrenci barınacak. Yurtta barınacak öğrencilerin yarıya yakını Vali Muammer Güler Anadolu Öğretmen Lisesi''nde okuyan öğrenciler olacak. Diğer kontenjanlar da Anadolu''dan okumaya gelen, ama yurt bulamayan öğrencilerimize verilecek. Milliyet gazetesinin böyle bir eğitim kampanyasını başlatıp öncü olması tüm yurdumuz ve Beylikdüzü için gurur kaynağı olmuştur. İnanıyorum ki, kampanya kapsamında Anadolu''da yapılan okullardan İstanbul da payını artıracaktır."

''Eğitim Üssü'' hedefi
Beylikdüzü''nü İstanbul''un "Eğitim Üssü" yapmayı planladıklarını da dile getiren Başkan Orakçı, eğitime yatırım yapmayı sürdüreceklerini belirtti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.