Haberler

WHO''dan Yalova Belediyesi''ne "Avrupa''nın En iyi projesi" ödülü

Tarih: 15 Eylül 2006 Kaynak: Dünya
Yalova Belediyesi tarafından yürütülen "Benim Mahallem" projesi, Dünya Sağlık Örgütü''nün (WHO) bir alt kuruluşu olan Sağlıklı Kentler Ağı tarafından 2006 yılı Avrupa''nın en iyi projesi ödülüne layık görüldü.

Kentteki mahallelerde yaşayan insanların tüm bilgilerine ulaşarak, mahallelerde yapılacak her türlü sosyal, kültürel ve fiziki yatırımı belirlemeyi hedefleyen proje, Dünya Sağlık Örgütü tarafından ödüle layık görüldü. Yüzme tesislerinde düzenlediği kokteylle mutluluğunu geniş bir davetli topluluğuyla paylaşan Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, projenin Yalova açısından önemine vurgu yaptı. İlde uygulanan bu projenin küçük bir modelinin Avrupa''da sadece Belfast''ta uygulandığını söyleyen Binicioğlu, "Yalova Belediyesi, 25 yılın en önemli yatırım ve projelerine imza atıyor. İşte bu proje de bu önemli çalışmalardan birisidir. Proje kapsamında Yalova genelindeki tüm mahallelerin ve bu mahallelerde yaşayan insanların sağlıklarından tutun da, maddi durumlarına kadar tüm bilgilere ulaşıldı. Elde edilen bilgiler bize sağlıklı yatırımlar yapma imkanı sağladı. Artık bir mahallenin ihtiyacını biliyor ve bu ihtiyacın gereğini daha net şekilde yerine getirebiliyoruz. Bir mahalle ve o mahalle insanlarının ne istediğini tespit edebiliyoruz. Bu proje Avrupa''da bu denli kapsamlı olarak sadece Yalova''da uygulanmaktadır. Projemiz Avrupa''da da takdir kazandı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından projemize 2006 yılı Avrupa''nın en iyi projesi ödülü verildi" dedi.

Belediye Sağlık İşleri Müdürü Metin Sabuncu ise, "Halen 60 üyesi olan Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Şehirler Ağı''na 2000 yılında üçüncü fazdan dahil olduk. 2004 yılında ise dördüncü faza kabul edildik. Üyeliğe kabul edilen şehirler tecrübelerini paylaşırlar, bununla da kalmayarak ortak projeler yürütürler. Yalova''da, Dünya Sağlık Örgütü tarafından oluşturulan programlardan birisi de ''Benim Mahallem'' projesidir" diye konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.