Haberler

Metamorfoz: Başkalaşan Kentin Öyküleri

Tarih: 29 Eylül 2006
Her yıl ekim ayının ilk haftası kutlanan Mimarlık Haftası bu yıl da Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de ve diğer illerimizde etkinliklerle kutlanıyor.

2 – 8 Ekim tarihleri arasında Mimarlık Haftası etkinlikleri çerçevesinde Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği “Metamorfoz” teması altında 3 farklı atölye çalışmasıyla, Ankara bir kez daha irdeleniyor. “Metamorfoz ve Kentin Hızı”, “Metamorfoz ve Kentin Metni” ve “Metamorfoz ve Kentin Görüntüsü” başlıkları altında toplanan bu çalışmalarla, kentin yapısında ve özünde, kentsel ve toplumsal kimliği değiştiren ve yeniden yorumlayan sürekli metamorfik başkalaşımlar sorgulanıyor.

Biçimde ve yapıda, sadece doğa üstü güçlerin etkisiyle değil, fiziksel unsurlarla da değişime zorlanma ve başkalaşım olarak tanımlanan metamorfozun, Mimarlık Haftası etkinliklerinde, kent yapısının değişimindeki etkisi ele alınıyor.

Ankara’nın son 10 yılda geçirdiği, siyasetin araçlarını da etkileyen, metamorfik başkalaşımların kaçınılmaz olduğu söyleminin irdeleneceği etkinliklerde, yaşanan metamorfozun doğru tanımı yapılarak, Ankara’nın geçirdiği tüm değişimlerin masaya yatırılması amaçlanıyor. Böylece metamorfozların sadece doğal bir süreç olmadığının anlaşılması bekleniyor.

Ankara’da düzenlenecek Mimarlık Haftası Etkinlik Programı’na ulaşmak için tıklayın.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.