Haberler

Riva kararı belediye meclisinde

Tarih: 15 Ekim 2006 Kaynak: Milliyet Yazan: Tebernüş Kireçci
İstanbul Riva''da konut projelerinin yapılmasına nihai kararı belediye meclisi verecek. Daha önceki imar çalışmalarında en fazla iki katlı villaların inşa edilmesi düşünülen Riva''yı İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi, günü birlik gezinti alanları ve turizm tesis alanı olarak belirlemişti.

Riva''da Galatasaray, Milli Takım, Yapı Kredi Koray ve Alarko geniş arazilere sahip. Metropoliten Merkezi''nin kararı ile birçok şirketin projesi tehlikeye girdi. Riva''daki gezinti ve turizm imarının tekrar konut imarına çevrilip çevrilmeyeceği konusunda yorumda bulunmayacağını ifade eden İstanbul Büyüşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Riva''ya ilgili çalışmayı İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi yapıyor. Bu çalışma, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi''ne gelir. Meclis karar verir veya reddeder" dedi.

Kiptaş kompleks inşa edecek
Topbaş, İBB''nin konut şirketi Kiptaş''ın Küçükköy''de 150 milyon YTL''ye satın aldığı 75 bin 200 metrekarelik arsada rezidans, ofis ve alışveriş merkezinden oluşan bir kompleks inşa edeceğini belirtti. Levent''teki İETT''ye ait 46 bin metrekarelik arsanın önümüzde hafta satışa çıkacağını kaydeden Topbaş, burada Milli Emlak''a ait bin metrekarelik bir pay olduğunu onu devraldıklarını, ihalenin de bu yüzden geciktiğini söyledi.

Önce biz sonra Cevahir satacak

Cevahir Alışveriş Merkezi''nin satışıyla ilgili de çalışmaları tamamlamak üzere olduklarını kaydeden Kadir Topbaş, "Buranın ne kadar edeceği ihalede belli olacak. 750 milyon dolar eder diyenler var. Etmez diyenler de. Önce biz payımızı satacağız. Daha sonra da Cevahir Grubu" şeklinde konuştu.
Takip
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.